Sünni Erkek,Alevi Kız Evlenme ile alakalı

SaçsızKraLPele
Arkadaşlar bir haftadır,çok önemli hatırı sayılır eş dost sayesinde bir güzelle tanıştım..kız sivaslı olduğunu söledi..iyi hoş dedim..bu güne kadar böle birşey başıma gelmediğinden ama ögrendim ki kız alevi imiş ben alevilik le alakalı bir bilgim yok benim için sorun değil dedim gerçekten de sorun değil ben sevdikten sonra başka kısmına bakmam,ama aileler öyle demiyor..anneme biri ile tanıştım dediğimde nereli dedi sivas dedim alevimi dedi..ordan bakış açısını anladım..bizimkiler farklı bakıyor olaya..ama kızla konuşitugum ilk gün..kız arabistan kökenli olduklarını zamanında sivasa gök edildigini ve sırf toplumdan dıslanmamak hor gorulmemek icin bizde aleviyiz dedikleirni söledi..ama abimde namaz kıolar oruç tutar biz böle bir aile değiliz dedi ama sorsan meshebin ne diye aleviyim diyor..ya bu kıza çoık bağlandım ben gerçekten bir haftada kimse kimseyi tanıyamaz ama dünyalar tatlısı çok efendi..ve iyi niyetli konusunca anlayabiliyorsunuz..bir haftadır hergun gorurusuyorz ve gercekten ileri döük çok umutluyum bende aileleri ne yapcaz? onu bilmiyporum kız benim ailem sorun çıkrmaz senden yana dedi ama benimkiler kabul etmez gibi geliyor ben gerekirse kimseyi konuşturmam kızı alırım ama ailemin de rızası olsun istiyorum sonuçta anne baba hakkı var üstümüzde..ayrıca dünümüzde böyle meshepleime falan yok kitabımızda da yazmıyor..müslüman olsun yeter diyor ama kız müslümanım dedi dde müslümanlığın gereklerini yerine getirmek de gerek bir yerde..ben isterim eşim namaz kılsın kur an okusun..oruç tutusn..cocuklarıma dinimizi güzelce anlatsın zaten müslüman ım dedi işte yani sorun görmüyorum ama evlendikten sonra yapmazsa? kafam çok karışık..niye böle müslümanlık bölünmüşde yanlış algılar düzenler mevcut hiç anlamıyorum..
Sünni Erkek,Alevi Kız Evlenme ile alakalı
17 Cevap