Kezban da kezban! Kim çıkarıyor bunları?

Ben "kezban" tabirinden hiç hoşlanmadım. Allah'a şükür daha kezban etiketi yemedim. Yersem de o kişi reelde karşıma çıkmasa iyi olur...

Bakıyorum Facebook'ta yorumlarda bir kız yorum yapıyor, biri atlıyor kezbansın falan diye. Tamam diyaloglara ben de gülüyorum ama caps'ler falan hiç hoş değil. Twitter'da da millet mentionlarla karşısındakine kezban etiketi yapıştırıyor.

Tabiri bilen de var bilmeyen de, çoğu kişi anlamını bilmeyip her gördüğü kıza kezban diyor.

1 ay kadar önce burada gördüm hatta hatırlıyorum adam "kezban kız arkadaş nasıl bulurum?" diye bir soru atmış. Saydıkları şey tripli olsun, kıskansın falan.. Herkes kıskanmaz mı? Her kız trip atmaz mı? Biraz mantıklı olun yahu? Sen burada milletin kızına kardeşine kezban derken elin adamı da senin kardeşine kezban diyor. Kızmaz mısın? Hadi diyelim aile bağların yok, peki karşındakinin düşündükleri, hissettikleri seni hiç mi ilgilendirmiyor? Bu kadar duyarsız, duygusuz bir insansan sana çok yazık...

Adı kezban olanlar doğuştan yanmış o zaman! Kezban kelimesinin anlamı "ev hanımıymış"

Ev hanımlığını da küçümsüyorsanız annenize, kız kardeşinize çok ayıp ettiniz ne diyeyim...

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

(kezban diyenlerle ergen diyenlerin aynı kişi olduklarına eminim, zira adam 18'ini bitirdikten sonra olana da olmayana da ergen diyor, ayıptır ya)

• A seç Rahatsız oluyorum
  • B seç Rahatsız olmuyorum
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
grimoire beni neden engelledin ki? Sana kötü bir şey demeyecektim.. Neyse boşver sana kalmış :D

0|1
21|23

En İyi Erkek Görüşü

• Sana 5 yıldız vercem ama desteklediğimden değil.Bi ay önceki o soruyu hatırlıyorum =) =) link Bir ay önce niye böyle bir konu açmadında bugünü bekledin oda entresan.Bu arada kezban tabirini hiçbir kıza söylemedim söylememde kolay kolay sanalda.

1|0
    • Şikayet

ya az önce başka bir şey gördüm de sinirlendim artık, verdiğin linke gülüp geçmiştim.

• Şikayet

sanırım durumumu tam olarak anladın. Aşırılığı da sevmem, her şeyin aşırısı. Aşırı espri, aşırı ses, aşırı ağlamak vb...

• Şikayet

Evet anladım.Doğru yoldasın bu çizgini bozmadan devam et derim :)Herşeyin dozunu tuturunca güzel zaten diğer türlü o iş şakadan ve diğer şeylerden çıkıyor.