• Sor
  • Bence

Kezban da kezban! Kim çıkarıyor bunları?

Ben "kezban" tabirinden hiç hoşlanmadım. Allah'a şükür daha kezban etiketi yemedim. Yersem de o kişi reelde karşıma çıkmasa iyi olur... Bakıyorum Facebook'ta yorumlarda bir kız yorum yapıyor, biri atlıyor kezbansın falan diye. Tamam diyaloglara ben de gülüyorum ama caps'ler falan hiç hoş değil. Twitter'da da millet mentionlarla karşısındakine kezban etiketi yapıştırıyor.Tabiri bilen de var bilmeyen de, çoğu kişi anlamını bilmeyip her gördüğü kıza kezban diyor. 1 ay kadar önce burada gördüm hatta hatırlıyorum adam "kezban kız arkadaş nasıl bulurum?" diye bir soru atmış. Saydıkları şey tripli olsun, kıskansın falan.. Herkes kıskanmaz mı? Her kız trip atmaz mı? Biraz mantıklı olun yahu? Sen burada milletin kızına kardeşine kezban derken elin adamı da senin kardeşine kezban diyor. Kızmaz mısın? Hadi diyelim aile bağların yok, peki karşındakinin düşündükleri, hissettikleri seni hiç mi ilgilendirmiyor? Bu kadar duyarsız, duygusuz bir insansan sana çok yazık...Adı kezban olanlar doğuştan yanmış o zaman! Kezban kelimesinin anlamı "ev hanımıymış" Ev hanımlığını da küçümsüyorsanız annenize, kız kardeşinize çok ayıp ettiniz ne diyeyim...Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?(kezban diyenlerle ergen diyenlerin aynı kişi olduklarına eminim, zira adam 18'ini bitirdikten sonra olana da olmayana da ergen diyor, ayıptır ya)

Anket Sorusu

Güncellemeler:
grimoire beni neden engelledin ki? Sana kötü bir şey demeyecektim.. Neyse boşver sana kalmış :D

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Sana 5 yıldız vercem ama desteklediğimden değil.Bi ay önceki o soruyu hatırlıyorum =) =) link Bir ay önce niye böyle bir konu açmadında bugünü bekledin oda entresan.Bu arada kezban tabirini hiçbir kıza söylemedim söylememde kolay kolay sanalda.

• ya az önce başka bir şey gördüm de sinirlendim artık, verdiğin linke gülüp geçmiştim.

• Öncekileri Göster
    • sanırım durumumu tam olarak anladın. Aşırılığı da sevmem, her şeyin aşırısı. Aşırı espri, aşırı ses, aşırı ağlamak vb...

• Evet anladım.Doğru yoldasın bu çizgini bozmadan devam et derim :)Herşeyin dozunu tuturunca güzel zaten diğer türlü o iş şakadan ve diğer şeylerden çıkıyor.

Erkekler Ne Diyor 22

• bu ne ya :)

• ne ne ya :)

• Kezbanlık, fiziksel görünümden çok, davranış biçimi bence.Şöyle açıklayayım: Bir avm'de çalışıyorum ve yaşları 25-30 görünen 3 kişilik bir kadın grubu, o kadar milletin içinde, aralarında yüksek sesle tartışıyorlar, muhtemelen konu evlilik ve içlerinden biri şöyle söyledi: ''Ne çalışıcam yaa, kocam olacak herif çalışsın kazansın, ben de yiyeyim!''Şimdi; kadın evlendiğinde çalışmak istemeyebilir, ama bunu söylemenin de bir üslubu vardır, bu şekilde söylenmez. En basitinden, bunu bu şekilde söyleyen kişi isterse dünya güzeli olsun, bence kezbandır ve kezban olarak kalacaktır.

• güzel bir açıklama olmuş. Bazı dangalak adamlar saf, temiz insanlara kezban deyip atılıyorlar benim kızdığım o.

• Teşekkür ederim. Olur olmaz herkese ''kezban'' ı yapıştırmamak lazım.

• şu kezban kelimesine gıcık oluyorum arkadaş.

• tüm kezbanlar ölsün amk bende nefret ediyorum onlardan...

• Çok cahilsin,keşke ölsen.

• delinin biri bir laf atmiş ortaya. üzülüyorum adi kezban olanlar adina...

• aptal insan ya, insanları küçümsemektir yani başka bir şey değil...

• Aciz insanlar onlar boşver...

• zaten boşveriyorum da insan sürekli etrafında böyle yazıları görünce sinirleniyor haliyle. O kelimenin çıkışı sinirlendirdi beni.

• Yazını okuyamadım kardeş çok uzundu :D Ama kezbanlardan rahatsız oluyormsuun olmuyorsun dersen sevmem Ama Muhatabımda değiller :D

• bu tür laflardan rahatsız oluyor musun demek istemiştim ama sanırım sen kullanmayı seviyorsun

• 5 yıldızı verdim : )çok haklısın söylediklerinde birde durumu kötü olan , şişman ve doğulu kızlarada kezban diyorlar . Fakat diyenlerin hepside Kro,Keko,Karaktersiz kişiler . Allah o kişilere akıl versin

• akılı da geçtim, vicdan versin ya.
      Kız Tan hayranı, Yusuf Güney hayranı diye kezban oluyor. Makyaj yapmıyor diye kezban oluyor. Ben de yapmıyorum mesela, yaşıtlarım boya badana gezerken ben yapmıyorum yani bu da benim tercihimdir değil mi? Tercihler yüzünden insanları ne hale düşürüyorlar tövbe Yarabbim ya.

• sırf kıskançlık ve acizlik. Tercihlerede saygısızlık ayrıca hiç kimsenin kimseye karışma hakkı yok

• aynen

• Her zaman derim kezban candır can.

• seveni de ilk defa duydum

• Öncekileri Göster
    • evlendiğin bayan geçmişte kezban çıkacak eminim :D

• Farketmez ben her türlü ayarları düzeltirim :D

• link Bahsettigin soru bu sanirim. Ben sordum bu soruyu. Sana aciklama yapmak isterim ama uzun uzun dinlemen gerekiyor empati kurarak..

• anlat dinliyorum

• Öncekileri Göster
    • işte o da olgunlaştıkça olacak bir şey.

• Mavisigin soyledikleride listeme dahil. cok uzun olmasin diye cogu bolume deginmedim. Olgunlatikca olabilir tabi. Ama daha oncede soyledigim gibi iyi bir ailede buyuyen ve iyi yetistirilmis bir kizin davranislari bu sekilde olmaz. Bu kiz kucuk yasta bile gayet kibar herkesin saygi duyacagi bir hanfendidir. Cunku oyle yetistirilmistir

• kezban güzel bir isim .. Kızım yoksa bıyıkların mı var? boşuna kezban sıfatı yapıştırılmazbizde :DD

• bana yapıştırmadılar be saçmalama :D

• he o zamn iyi sakalın da yok anlaşılan.. =D

• Gayet mantıklı yazmışsın. Dediklerine aynen katılıyorum. Alkışlıyorum seni :)

• teşekkür ederim :)

• kezbanlık erkeklerde olunca kamil diyoruz güzel değil mi ?

• ablam da bana ara sıra kamile diyor, güzel değil ya :D
      ama arkadaşlar arasında kamil denince pek önemsenmiyor. Adı üstünde "arkadaşlık ortamı"
      Tanımadığın adama etiket yapıştırmak hiç hoş değil...

• kamil kezban adında olanların durumu kötü valla

• evet öyle

• kezban çook ama :D

• cok haklısının konu 10 numara olmuş fakat 18 ini bitirmiş ergen olmayan var mı :))

• genelleme yaptım ya... :D

• hehhhe takılmadın dostum okuduğumda hoşuma gitti yorumladım

• peki :)

• Ama harbiden kezban dolu ortalık :D

• sen neden beni terkettinarlamadımbirgün ekler ikinci gün çıkarıyon

• Betican sen zekirdekçi değilsin demi?Kezban'ı bilmem de...Kanki kan kardeşten, fakir mother f.uckerdan türedi geldi ya ben daha bişey demiyorum.

• yok, eskiden zekirdekçiydim. Birkaç sene oldu.

• Kezbanin tanimini bu yaziyi okuyarak anliyabilirsiniz arkadaşlar..

• aaa alınıyorum ama neden öyle dedin ki şimdi, dur ağlıcam :(

• Öncekileri Göster
    • herkese sinirleniyorum. Ne ergeni Allah'ını seversen 25 yaşında adam kullanıyor bu lafı :D

• Yani genelleme yaptim o yaşta kullanan birinin beyin yaşi ortadadir yani.

• kimin ne dediğini umursamıyorum

• benim gözümde kezbanlık güzel ya da çirkin farketmeksizsin kendini aşırı güzel bulan ve bunu söyleyen kisidir sır verdiğimde bunu baskalarina anlatandir (bu konuda cektim ondan degineyim dedim) ama tabi kezban yerine baska bir kelime daha iyi olurdu kezban ismindeki insanlar icin zor olmali

• o kişi hakkında söylenilecek karakter isimleri varken kezban deniyor. "kendini beğenmiş" yerine neden kezban?

• Öncekileri Göster
    • aman yok almıyım :D

• haha bencede alma :D

• Kedi mındar dedi diye üzülüyosun sende

• ciğer deseydi banane :(

• onun nankörlüğü artık boşver, Sen aslana bak.

• :)

Kızlar Ne Diyor 21

• B: Rahatsız olmuyorum

• 1ay

Rahatsız oluyorum

• niye bu kadar takıyorsunuz bence bunu takıp buraya uzun uzun yazman bile yanlış gül geç demekki seni çekememiş ya da seni eleştirmek için baska bir laf bulamamıs kezbanı yapıştırıyor gül geç hiç takma kafana buraya upuzun yazacak kadar dokunmasın yani o zaman daha çok kezban derler=)

• bana kezban denmedi ki? Ortalıkta dolaşıyor bu laflar, rahatsız oluyorum bunlardan.

• Öncekileri Göster
    • kolay kolay geçmez

• bende kezbanım onların tarifine göre ama salla geç bu kadar rahatsız etmesin seni.

• benden 5 yıldızAyrıca A diyorum.

• be de sana katılıyorum karşıdaki kişinin duygusuyla ve kendine olan özgüveniyle oynama hakkını kimse kimseye vermiyor ve bu şey alınmıyor da.Bunu başkasına yaptığı zaman zevk alan kendisine yapıldığı zaman nefret eden tek toplum biziz zaten.Farklılıklara kapalı da bizim toplum.Şöyle bir düşününce aslında toplumda sorun yok toplumda ki insanlar da sorun var birinin düşüncelerini ve duygularını kırmak bu kadar kolaysa onu rezil etmek yeni kişilerle tanışmasını da engellemek bu kadar kolay ve trend bir hale gelmişse kusura bakmayın ama ben insanım benim duygularım var ben karşımdaki kişinin duygularını düşünürüm ne ilim amk en basitinden ben güzel demiceksin lan ! sana göre kezbansa bakma amk bakan bakar yorum atma beğenme paylaşma zorla mı?reklam olsun diye yapma bir kezban kelimesi moda diye sende moda yüzünden bunları yapıyorsam be müslümanım demiceksin çünkü hiç bir müslüman bunu yapmaz!

• Bir kıza babası prensesim diye hitap ediyorsa o kıza kezban demeye hakkın YOKTUR! Allah aşkına o kız öyle olmayı kendisi mi istedi? Allah vergisi.. Kezban diyince elinize ne geçiyor? O kızın kalbi o kadar çok kırılıyor dur ki tamir bile edemezsiniz. Boşuna dememişler kırılan kalp tamir olmaz diye. Ben de çok aşırı mükemmel değilim. Ben isteseydim Miranda Kerr gibi olurdum dimi?

• haklısın. Babası el bebek gül bebek büyütür, ilerde iffetini koruyan bir kız olur. Sonra adamın teki de gelir, sırf kız öyle diye kezban der! Ülkemizdeki espri anlayışı da insanları küçümsemek olmuş.

• kim buluosa bu ezik ezik şeyleri yakalar .,.d

• şu sözü paylaşmak isterim ki bence kezbanlıkla yetinmeyipte kendini mükemmel sanan insanların işidir bu.Kendini kandıran, ve bir o kdarda güzenilmez kişiler..''15 yaşında bir kiz yolda yürüyor, 1 yaşında bebeğiyle. İnsanlar ona fahişe diyor, 13 yaşında tecavüze uğradığını bilmeden. İnsanlar bir adama şişman diyor, kilosunu hızla artıran bir hastalığı olduğunu bilmeden. İnsanlar yaşlı bir adama çirkin diyor, ülkesi için savaşırken bir kaza geçirdiğini bilmeden.İnsanlar bir kadına kel deyip alay ediyor, kanser olduğunu bilmeden.İnsanlar sadece konuşuyor, hiçbir şey bilmeden.''

• Haha sende kezbansın :D şaka yapıyom

• Rahatsız oluyorum haklısın

• kezbanların en büyük temsilcisi şüphesiz demet akalındır.

• Tumblr kızları sağolsun :D

• eğer ki bir hanımefendi; yüz vermiyorsa, mesajına cevap vermiyorsa, ilginize değer vermiyorsa, dekolte vermiyorsa... özetle "vermiyorsa" adamın kıza yapıştırdığı cümledir. Çünkü işine gelmiyor..

• çok iyi...

• Teşekkür ederim :)

• Türk erkeklerinden soğudum sağolsunlar.

• herkes kendini en mükemmel görüyor zaten :)

• link ahahaha kezbann

• :* valla mı demeyeceksen engeli kaldırıcam :$ sonra üzülüyorum

• Öncekileri Göster
    • sen hiç şiir yazdın mı? kafiyelerin güzel minnoşum :D

• :* yazmadım.

• helal bacım. onları diyenleri çoğusu barzo, boşversene.

• çok güzel yamışsında ben harbi anlamıyorum kim bu kezban kime kezban diyorlar

• saf kızlara diyorlar akılları sıra..

• -Maddi durumu yok kendine bakım yapamıyor dış görünüşü kötü oha kezban..-Demet Akalın vb. ünlüler dinliyor oha kezban..Vb .Şeyler.Ön yargılarını yıkın bence siz mükemmel misiniz ? hayır. Bir kerede kendinizi onların yerine koyun sizle dalga geçilse napardınız ? üzülürdünüz kimsenin doğarken eline dış görünüşünü seçmek için her hangi bir katalog verilmedi erkekler bunu son zamanlarda fazla abarttı mesela bir bakir ilişkiye giriyor "milli" bir bakire ilişkiye giriyor "o*" erkeklerin bazıları veya çoğu bilmem işte her hangi bir dilimi kızla kavga ederken "oha öpüşmüş o*" gibisinden laflar ediyor onların kalplerini kırmaya kimsenin hakkı yok kendinizi üstün görmeyi bırakın şöyle bir söz var "Küçük bir hatırlatma; Sen tanrı değilsin, beni yargılama."

• Oyyy çok uzundu okuyamadım :S

• yapma bunu :(

• Erkeklerin saçmalıkları naparsın işte

Yükleniyor...