Siz olsanız ne yaparsınız?

civilfrc
forum donanım haber de okuduğum bir yazıyı sizede anlatmak istiyorum.

Vatandaşın biri 6 yıllık kız arkadaşıyla evlilik hazırlığına girmiş, nikaha yakın zamanda ayrılma noktasına gelmişler.
''
6 yıllık, üniversiteden gelen bir birlikteliğim var
aslında evlenmek için erken olduğunu düşünsem de kız için ailesine karşı, çevreye karşı zorluk yaşamasın diye oyaladığımı düşünmesin diye evlenme yoluna çıktım.3 ay önce nişanlandım. kızın ailesinin maddi durumu (varlığı) bizimkilerden daha iyi ben 3000 maaş alıyorum kız 1400. annemin babamın toplam geliri 5,5-6,5k vardır, yani durumumuz kötü değil. kızın arabasını ailesi aldı, ben çalışarak kazanarak aldım kıza tek taş alırken annesiyle 10k'lık yüzük beğenmişti 4,5k'lık aldım. maaşımın 3 katı yüzük alamayacağımı söyledim nişan için bilezik alacağız. annem memlekette olduğundan, kızla gidin beğendi bileziği alın dedi kız da 2.5k'lık bir bilezik beğendi. beğendiğini aldım. eve gidince bizimkileri aradım 20gr bilezik seçti dedim az dediler keşke daha kalın bişey alsaydınız dediler. neyse bir tane daha alırız aynısından dediler herşey güzel derken bilezik eve gidince kızın anneannesi annemi aradı sizde takılar ne zaman takılır, düğünde mi nişanda mı. takı sizin şerefinizdir gibi bazı laflar etti annem de bu lafları kaldıramadı tabi en çok da ben şaşırdım şeref altınla parayla ölçülüyormuş bize böyle öğretilmemişti biz böyle yetişmemiştik neyse şimdi düğün yeri bakıyoruz. 30bin tl'ye kadar yemekli düğün yapacağız ailem siz ikiniz bakın beğendiğiniz yeri söyleyin anlaşalım dedi. kızla yerlere baktık beğendiği yerler vardı. bir tane yerde gözleri doldu burası çok güzel dedi. ben de akşam bizimkilere durumu anlatıp orayla anlaşmalarını isticektim kız eve gitti 5 yıldızlı otel istiyorum dedi. gitmiş annesiyle otele bakmış fiyat almış herşeyi konuşmuş. benim ailemin yapacağı düğünü bunlar bakıyor.

burada ben tehlikeyi fark ettim. karımın doğum yapacağı hastaneyi, çocuğumu okutacağım okulu da onlar seçecekti. ama ailem fark etmedi.
''
Güncellemeler
+1 yıl
babam gerekirse kendi arabasını satıp düğünü onların istediği gibi yapacağını söyleyip duruyordu.
ankara'da eryaman'da bir ev aldım. 1 yıl önce topraktan girdim. daha yeni teslim edildi. sıfır ev, site içerisinde, çocuk parkı, güvenliği vs. herşeyi var. ailesine uzak diye ben orada oturmam demeye, yeri iyi değil o semt kötü demeye, başladı şimdi de. evin değeri 320-350k filan
Güncellemeler
+1 yıl
babasıyla konuştum evet oturmaz kirada oturun diyor. evin linki (bu sitede) ---> https://www.sahibinden....s1-daire-373136256/detay
kızla dün akşam tekrar konuştum 1 saat kadar. evimde oturması için ikna etmeye çalıştım başarılı da olmuş gibiydim. kararımı eve gidince söyleyeceğim dedi. Eve gitti 2-3 saat sonra net kararını söylemiyor. Hala kirada oturalım diyor lafı geveliyor. Ben seninle herşeye varım, sen nereye ben oraya, seni seviyorum lafını duyamadım.
Siz olsanız ne yaparsınız?