Estetik günah mıdır?

burnum büyük genetik olarak bu yüzden estetik yaptırmayı düşünüyorum günahmıdır eğer öyleyse yaptıramam bunu yerine burnun çıkıntısını fiziksel olarak düzeltme yöntemleri falan biliyormusunuz yani el yordamıyla falan

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Sana yardımcı olmaya çalışıcam senin için biraz araştırma yaptım ve dini açıdan yaklaşıcak olursak: Biraz uzun oldu senden sabırlı olmanı istiyorum.

Estetikle ilgili üç husus vardır

birincisi estetik şeytani bir vesveseden kaynaklanır bunun kanıtı ise şöyledir. Şeytan Hz. Adem e secde etmeyip Allah ın rahmetinden uzaklaştırılınca şöyle demiştir;

“Onlara muhakkak emredeceğim de allah’ın yarattıklarını değiştirecekler... Kim Allah’ı bırakarak Şeytanı dost edinirse, şüphesiz, açıktan açığa büyük bir ziyana düşmüş demektir.” Buradan çıkaracağımız sonuç estetik şeytanın insanlara oynadığı oyunlardandır zaten sana bizlere verilen organlar ve vücut örtüsü şükretmemize yeterlidir, estetik maddeci ve şekilci insanlardan oluşan toplumun bir eseridir bu topluma uymamak gerekiyor.

ikinci husus bedene acı vererek eziyet etmektir ve sırf güzellik nedeniyle estetik yaptırmak meşrudur.

Üçüncü husus ise bu ameliyat çok pahalıya yapıldığından büyük bir israfa yol açmasıdır. Üstelik bu israf hakikat ve öz için değil, görünüş ve şekil için yapılmıştır. Bugün birçok insan müzmin hastalıklardan kurtulmak için paratemin edip ameliyat olamazken, sırf vücudu güzelleştirmek için estetik ameliyat olanlar milyonlarca para dökmektedir. İsraf da haramdır.

Bazı sayfalardan araştırma yapıp yardımcı olmaya çalıştım umarım olmuşumdur olduysam ne mutlu bana, sana tavsiyem fıkıh bilginlerine ya da islam hocalarına danışmandır.

Erkekler Ne Diyor 11

• 1ay

estetik.gunlugu.org/estetik-yaptirmak-gunah-mi/ islam ve diğer semavi dinlerin konu hakkındaki yaklaşımı verdiğim adreste incelenmiş. benim şahsi görüşüm, eğer bu sizi rahatsız hissettiriyorsa günah olmadığı yönünde. tabi bunu bir fetva olarak değil, görüş olarak bildiriyorum.

• Simdii, estetik günahdir, ama velakin su sartlarda yapmana bir sakinca yokdur.

Eger gercekden burnun kirik, catlak, nefes almakda zorlaniyorsn vs. yani ameliyat gerektiriyorsa ,o zaman zaten mecburen o ameliytda burnun sekliyle oynuyorlar ve orada istedigin sekli, tabii istimar etmeden ve abartmadan, verebilir doktor.

Veya gercekden cok abartili, itici, ve cok büyük bir burna sahibsen ve etrafindki insanlar sana uyuz uyuz gülüyorsa ve gercekdende dalga konusu oluyorsan, o zaman bildigim kadari ile yine estetik caiz oluyor, cünkü yaptirmassan bu zaman moralin hep bozuk olur, piskolojin bozulur vs. Ama dikkat et burada etrafin birsey derse yani sen kendin komplex yapip ahh burnum ne fena dersen o zaman estetik ine günahdir.

Saygilarimla, yinede bir din alimine sorarsan daha saglikli cevaplar alirsin, mesela mehmet talu hoca efendiye sorabilirsin.

• kilo almaya çalış. belki yüzün biraz tombullaşmayta başlarsa burnunun yan tarafları dolar.

• kilo aldığımda bir türlü yüzüme alamıyorum orantızıs kilo alıyorum

• Birinden bir yırmıh ye düzelir panpa

• Günah değil, rahatlıkla söyleyebiliyorum, gönlün rahat olsun. Kimseye aldırış etme, biz böyleyiz diye kendimize hiç bakmayalım o halde, nasılsal öyle kalalım. Zevk için yapmıyorsun, burnunun büyük olduğunu düşünüyorsun ve daha estetik görünmesini istiyorsun bu zevk için yapılmış bir şey değildir.

Bence sen kaliteli plastik cerrahlarına bakın, yüzüne yakışacak orantıda yaptır. bana güven, günahsada ben senin günahını boynuma almaya rağzıyım :D buradan yukarıya sesleniyorum bu soruyu soran şahsın burun konusunda bir günahı varsa benim deftere yazın.

• İŞTE BİLMEDEN ŞİRK KOŞTUN ÇOK GÜNAHA GİRİYOSUN BÖLE FETVA VERİR GİBİ KESİN KONUŞMA KARDEŞ

• ispatlamak zorunda değilim, ben günahsa da diyorum kızın günahı benim boynuma diyorum. benim açımdan sıkıntı yok

• Bu dusuncelerini islamda ispatlaman lazim hadis ayet vs ile neye gore yazdin gunah olmadigini

• mutlu olmak günahmıdır desen sorunu sonra buna uyarlasan ? aklını kullanmış mı olursun ?

• Peygamber efendimiz saçını boyarmış

buradan yola çıkarak bence estetiğin günahı olmaması gerek

herşeye günah diye fetva veripte günaha girmeyin...

• doğruyu söylersinizde ben fetva vermiyorum

olmaması gerek diyorum...

en doğrusunu ilim adamları veya diyanetten öğrenirsiniz

• Hukum verdin boyle kucuk bisiyle olurda bu kisi amel ederse senin yazina bakarak eger gunahsa senden hesap sorulur dili tutmak gerek basen

• estetik olarak rahatsız ediyorsa neden günah olsunki?

• insan nasıl mutlu oluyorsa öyle yaşamalıdır.mutlu olucam diyorsan ben olsam günahına bakmazdım

• Keyfi olarak bedenini beğenmediğin için yaparsan günah.

• et vardı onu aldırdım dersin ozaman günah olmaz panpa

Kızlar Ne Diyor 9

• yaptır gitsin ben yaptırdım.

• Sağlık açısından bir problem teşkil etmiyorsa estetik yaptırmak günahtır, evet.

• sağlık problemin yok ise keyfi olarak yaptırmak günahtır.

• burun kemiğin eğri ise nefes alman güçç oluyorsa kısaca tıbbi konularda yaptırmak günah olmuyor diye biliyorum

• Seni begenen oyle begensin. Unutma hatalarin ile barisik olmalisin bu seni dahada guzellestirir.

• Günah tabi,sorman hata.

• Keyfi olarak yapınca günah ama zorunluysa değil.

• G ü n a h .

Kaş aldırmak bile günahken soruyor musun bunu?

• Bilmiyordum bunu :)

• erkeğe benzerse yani yekpare kaş ise günah değil ama=)

• Kısaca Allah'ın yarattığı şeyi bozmak günah. Benim burnumda büyük bizimde genetik baba tarafından. Ama yaptırma gerek yok bence.

• Öncekileri Göster
  • Zevk içinse günah ama kaza geçirmişsindir estetik olman lazımdır o zaman günah değil.

• Guvenme umrumda mı sence ?

• Bunu bide ayet hadislerle ispatlardan sonucta seni tanimioz ki laflarina guvenelim guvenilir kisilerden alinti yap

Yükleniyor...