Boşanma sonrası erkek psikolojisi hakkında...Boşanmış erkekler neler yaşar?

Boşanma sonrasında erkekler daha çok zorlanır derler, ne kadar doğrudur bilemem. Siz ne düşünüyorsunuz, bir boşanma veya uzun süreli bir ilişki sonrası ayrılık da olabilir, erkek tarafı ne hisseder? Ayrılmayı boşanmayı erkek de istemiş olsa bile yine de kötü hisseder mi? Neler yaşar?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• evet kötü hisseder, eski eşin ağır depresyona girmiş olabilir, yorumlarını okuduğum kadarıyla. ama seninde artık onun hakkında bunları düşünmemen, kendi hayatına odaklanman gerekir. senin kendini düşünmeyip eski eşin hakkında sorman ilginç geldi doğrusu..çocuk yok sanırım, olsaydı dertler katlanırdı.

• Haklısın, aslında kendi hayatımı düşünüyorum, süper bir işe başladım mesela, arkadaşlarımla sürekli görüşüyorum yani kendim için bir şeyler yapıyorum. Eski eşim hakkında soru sorma nedenim ise, hadi itiraf edeyim, yaptıkları o kadar çok gururumu kırdı ki ve sonrasında bir dönem ben çok kötü hissettiğim dönemde o kadar hiç etkilenmemiş umursamamış gibi davrandı ki açıkçası o da üzülsün en azından bir parça olsun kötü hissetsin istiyorum. O nedenle fikir almak istedim.

• sanırım o da üzülüyor. benim fikrim bu yönde. umarım ikinizde hayatlarınıza daha iyi yerlerden devam edersiniz

Erkekler Ne Diyor 8

• Erkeğin zorlanacağı tek konu artık çamaşırını, bulaşığını kendisinin yıkamak ve ütüsünü kendisinin yapmak zorunda olmasıdır. Onun haricinde kadınlar kadar etkileneceğini hiç sanmıyorum ben.

• Aslında doğru bir mantık ama kimisi anasının dizinin dibine dönüyor, eh çamaşır bulaşık derdi yine yok.

• Öncekileri Göster
    • Bu demek oluyor ki hiçbir şeyi takmalarına gerek yok.

• neyi takıcaklar ki zaten erkeklere hiç bir zarar gelmiyor nedir evlendim olmadı ne dul olabiliyolar ne kimse sen dülsün hareketlerine dikkat et diyorlar hiç bir şey değişmiyor evlenmeden önceki hayatına devam ediyorlar neyi takıcaklar ki kafalarına

• neden ve nasıl boşandığına bağlı bir durum sevinebilirde üzülebilirde

• çok kısa bir süre önce yaşadım bu olayı ve acısı devam ediyor. neresinden bakarsan bak zor bir olay. yalnızlık hissediyorsun. alışkanlaıkların, yaşamıni herşeyin baştan değişmek zorunda. hatta hayatı yeniden anlamlandırmak zorundasın. tek kelimeyle bir yıkım. bakalım ben başetmeye çalışıyorum ama işim zor :(

• Ben boşanmayı kendim istedim. Ilk önce avantajlısın, kararı düşünüp taşınıp eşine bildirmişsin.Ama sonra... Evet belki sevgi tamamen bitmiş olsa bile şahsen ben vijdan azabı çekiyorum. Özellikle eşimin ; ben seninle yaşlanmayı düşünmüştüm...Sözünü hatırladıkça, ama dönersem iyi olacakmı? Emin değilim. Boşanan erkeğin içinde fırtınalar kopuyor. Kolay değildir. Zor, çok zor...Hele bir de çocuk varsa.

• evlenmedim de boşanmadım da... ama gördüm biliyorum... insanda bazı şeylere alışmış olduğundan terkedince zoruna gidiyor... Aşırı sigara tiryakisinin sigarayı bırakması gibi birşey

• boşanma sonrasında eğer erkeğin gidecek bir limanı yoksa ister istemez bir süre sonra zorlanacaktır. ister istemez aynı ortamı paylaştığınız kişinin yokluğunu hissedeceksiniz. en azından insan akşam yemek yerken bile tek başına yerken yokluğunu farkeder evde sessizlik olur gibi gibi

• Senin olayın ayrı. Erkekleri genel olarak düşünme. İllaki boşanan erkek biraz da olsa kötü hisseder. Ama sen flörtleri var gibi şeyler ve arkadaşlarıyla daha fazla ilgilendigini söyledigin icin bence o kadar acı hissetmez sadece zaman ilerledikce beynine vuracaktır.

• Evet haklı olabilirsin, kişiden jişiye değişir tabi ki. Aslında flört olayı da garip şöyle ki, maillerinden yakaladığım ve tüm yazışmaları gördüğüm için biliyorum kalıcı bir ilişki yok. Yani bir kıza üç gün yoğun mailler atıyor bir şeyler yapıyor dördüncü gün artık seninle görüşmek istemiyorum sana karşı zaten bir şey hissetmiyorum yazıp başından savıyor. Garip bir psikoloji yani, eline bir şey geçtiği de yok adamın. Amacı ne belli değil.

• Öncekileri Göster
    • 24 yaşında evlendi, yani bir erkek için çok erken sanırım, hayattan hevesini alamamıştı herhalde. 1,5 yıl çok iyi arkadaştık, sonra çıkmaya başladık ve 11. ayda evlendik yani flört dönemi de kısaydı. Evet evlenmek hataydı ama haklısın yaptım bir hata en doğrusu üzülmeyip önüme bakmak galiba. Teşekkürler.

• Sen kendini üzeceksin zamanla bunu bil. Sakın tek başına durma kalma. Kendini boşlukta hissetme yanında birileri olsun mutlaka. TEk başınakalırsan kendini yersin.

• Ilk önce bu soruyu soran gerçekmi bilmiyorum? Eğer benim gibi erkek boşanmak istemişse ve çocuk varsa; bundan azabı, pişmanlık duydum ama bilinç altım bu gerekliydi iyiki boşandın diyor.diyor.

Kızlar Ne Diyor 5

• Britanyada bir firmanın boşanmış 3 bin 515 kişi ile yapmış olduğu ankete göre, kadınlar ayrıldıktan sonra erkeklere oranla kendilerini çok daha ‘özgür, hafif ve mutlu’ hissediyor. Buna karşılık erkekler, evliliklerinin sona ermesinin ardından mutsuz ve stresli oluyor, hatta bu ayrılık, intiharı bile düşündürebiliyor. Kadınlar ise boşanmayı ‘yeni bir başlangıç’ olarak görüyor.Anket çalışmasına katılanlar, ‘son iki yıl içinde boşananlar’ ve ‘iki yıldan daha uzun süredir ayrı olanlar’ diye iki gruba ayrıldı. Buna göre, son iki yıl içinde boşanmış olan kadınların yüzde 53'ü kendini ‘hafiflemiş’ hissederken, bu durum erkeklerin sadece yüzde 46'sında gözlendi. Her 10 kadından dördü, her üç erkekten biri boşandıktan sonra kendini ‘özgürleşmiş’ hissettiğini söyledi. Bu arada, eşlerinden iki yıldan daha önce boşanmış olan erkeklerin yüzde 41'i hâlâ kendini mutsuz hissederken, kadınların ise sadece üçte biri bu ruh hali içinde.Ayrılan çiftlerin büyük çoğunluğu uzun vadede yine de kendilerini çok daha iyi hissediyor. Bu kıyaslamada da kadınlar daha önde gidiyor.

• Evet ben de benzer şeyler duydum, ama kimin boşanmayı istediği de önemli, en azından iki taraf eşit oranda istediyse bile durum farkeder. Ama tamamen kadın istediyse erkek ayrılmaya karşıysa herhalde sadece o zaman etkiler erkeği.

• bende yaşiyorum aynı şeyi benimde eşim boşanmak istiyor görünürde hic uzuldugunu zannetmıyorum aslında ama kimsenin ic dünyasını bilemem ama ben üzülüyorum o kesim cok zor allah yardım etsın

• Biliyorum senin konunu da okudum, gerçekten zor bir durum. İnsan kötü bir süreçten geçerken karşı tarafı da merak ediyor işte, acaba o nasıl atlatıyor diye.

• bende merak edıyorum onlar ıcınde zor ama bıtıren taraf onlarsa daha kolay atlatıyolar işte hayırlısını dilemekten başka cagre yok umarım herşey gönlüne göre olur

• boşanan erkek, benim boşandığım erkek ana ve babasınlan asalak gibi yaşadığı için onu etkilemedi bile, anası hep destekti yanında..:)

• Bosanmayi istemisse bile mutsuz olur . Cunku birlikte zaman gecirdigin ve eşim dedigin biri ile yollarini ayirmak zordur .

• erkeklerin boşanma sonrası sendromu bence sadece çamaşırı bulaşığı yıkıcak yemek yapıcak herşey önüne gelicek ..bu durumların ortadan kalkmasıdır adamı strese sokan ortada çocuk varsa babalık duygularından dolayı zor adapte olur boşanmayı hangi taraf istedi anlaşmalımı oldu filan bunlar önemli eğer kadın isteyip erkek ayrıldıysa biraz erkek duruma zor konsantre olur ama yinede bence erkekler daha kolay dağıtıyor kafalarını arkadaşlar filan daha düz mantıklı oldukları için bizim gibi iniğini ciciğini düşünmüyolar buda daha kolay adapte olmalarını sağlıyor

• kaç defa evlendinde boşandın bekara karı boşamak kolay at bakalım :))

• ayrılmıs bır anne babanın cocuguyum desem sıze yeterlıdır umarım!

Yükleniyor...