Kızlar, Sevgilim ile ilgili aramızdaki en büyük problem : İŞ?

Gizli Üye
Merhaba arkadaşlar, üç yıldır aynı sorundan bıktığım için artık ne yapacağımı şaşırdım sizlere sorayım dedim. Özen göstererek vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim. Üniversitede tanıştığım sevgilimle üç yıldır birlikteyiz, ben böte mezunuyum o da bu sene sınıf öğretmenliği bitiriyor. Gayet seviyeli, saygılı ve ciddi bir ilişkimiz var ancak bildiğiniz üzere böte mezunlarının atanması pek kolay değil bu yüzden ben de yapamadım birçok yere bilgi işlem uzmanı olarak başvurdum ve beklemekteyim. Bu süreçte de mecburen memleketimdeyim ve babamın işyerinde çalışıyorum. İşte sorun da burada başlıyor. Kızın ailesi "ben babasının yanında çalışan adama kız vermem!" deyip duruyor. Sevgilimin babası da işci. Bu yüzden de sevgilim anne ve babasının baskıları yüzünden sürekli ayrılmayı gündeme getiriyor, deniyor ama yapamıyor. Tabiri caizse ite-kaka gidiyoruz. Ben öğretmen olsam ayda en az 1000 liram masrafa gidecek ve elime kalacak olan para maksimum 1500-2000 ancak şu an aylık ortalama gelirimiz 10 bin lira civarında. Fakat sevgilim sırf babamın yanında çalıştığım için benim yaptığım işi kötülüyor, okumuşsun dükkanda ne işin var filan diye ailesinin de söyledikleri işine geldiğinden sürekli laf sokup beni küçümsüyor, belli etmemeye çalışıyorum ama gururum kırılıyor. Benim ailem de o kadar herşeye maydonoz olacak bir aile değil, işe sıfır araba ile gidip geliyorum iyi-kötü kazanıyoruz çok sükür. Hatta ailesine söyleyip gittik babası bizi eve bile kabul etmedi kapıdan geri döndük ve ailem yine birşey demedi. Sürekli beni memur olmaya zorluyorlar tamam kolay birşey olsa amenna ama olmuyor işte nasip olmuyor ben de isterdim okuduğum bölümle ilgili bir işim olsun ama napayım Türkiye'de herşey böyle değil ki... Şimdi size soruyorum özellikle bayan arkadaşlar: Sonuçta evi geçindirecek olan erkek değil midir? Helal kazandıktan sonra bu kadar önemli mi bu memurluk veya erkeğin işi? Siz de gerçekten sevseydiniz ne yapardınız iş yüzünden sevdiğinizi bırakır mıydınız?
Kızlar, Sevgilim ile ilgili aramızdaki en büyük problem : İŞ?