Dublex evin avantajı ve dezavantajı?

Cihanınbitanesi
İyi geceler ilk önce herkese. Biz ev almaya karar verdik Allahın izniyle. Normal bina 3 katlı zaten ordaki bütün binalar giriş katları da yüksek giriş olarak geçiyor. Normal de 3+1 ara kat bakıyordur inşaatçı bizim tanıdık eşimin askerlik ve çocukluk arkadaşı ve hemen yan bina da oturuyor. O bize ara katı bir de üstelik dublex var dedi ve fiyatları aynıymış. Biz de olmuşken dublex olsun dedik ama şu an bir kararsızlık oluştu bende. Ev öyle 170 180 m2 değil 100 110 m2 zaten odaları çok büyük değil ama şık duruyor. Altta 3 odası var mutfak ve tuvalet banyo üstte de 2 oda tuvalet banyo var ve teraslı. Sizce dublex ev kullanışlı mı?
Güncellemeler
+1 yıl
M2 işine hiç girmeyeyim bari tam bilmiyorum çünkü. Üstü ahşap değil normal asma tavan falan var. Manzarası süper al kahveni çayımı ya da yak mangalını karışan eden yok. Kafam karıştı daha çok 😊
Dublex evin avantajı ve dezavantajı?