Çevrenizde Evliliği Dışta Da İçte De Mutlu Olan Çiftler Görüyor Musunuz?

iştekuzukuzugeldim
Çevrenizde evliliği dışta da içte de mutlu olan çiftler görüyor musunuz?

Ben yaşlı çiftlerin birbirlerine karşı daha bağlı, daha sevgili ve saygılı olduğunu görüyorum., belki de eski kültürün tesiridir.

Genç çiftlere baktığımda ise birbirlerinden bıkmış, çocuğun varlığından yorulmuş, gözleri dışarıda olan insanlar görüyorum. İnsanlar adeta ya tekt eşli olmaktan, ya bu kadar sorumluluğu taşımaktan ya da ortak yaşam sebebiyle hayatına giren kısıtlamalardan bıkmış durumdalar.

Evlilik üzerine onca hayaller kuran, seve bayila evlenen insanlar neden devcamindad mutlu olamıyorlar?

Onlar mi mutlu olmayı bilmiyor, evlilik mi insan doğasına uygun değil?

Ben gelecekte güzel bir yuva kurmak istiyorum ama gördüğüm, duyduğum örnekler beni evliliğe karşı çok sorgulayıcı ve peşinhükümlü hale getiriyor.

İstiyorum ki "evli olduğum icin çok mutluyum, asla da pişmanlık duymadım, çok iyi anlasiyoruz" diyen insanları duyayim daha çok.

Nasıl olabilir bu?
Güncellemeler
+1 yıl
Hayır kardeşim henüz okuyorum zaten de, bir 6-7 yıl sonrasını düşününce yaşamıma nasıl yon vermek istediğimi sorguluyorum.
Güncellemeler
+1 yıl
Pardon yanlış güncelleme 😀
Çevrenizde Evliliği Dışta Da İçte De Mutlu Olan Çiftler Görüyor Musunuz?