Türbanlı bayanlar hakkında

merhaba arkadaşlar bugün bir kız gördüm türbanlı üzerinde uzun bir etek üstünde dar bir badi vardı. badi vucuduna yapışmış tüm hatlarını belli ediyordu. kızın yüzüde çok güzeldi. aşık olunacak bir kız resmen. geçende daracık kot giyen bir kız gördüm. modern kapalılık dedikleri bumudur? bu tür giyinen kızlara bakış açınız nedir?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ya insanları yorumlamaktan sıkılmadınız mı,? kapalı bayan deyince aklınıza evliya gelmesin. o insanda günah işleyebilir hata yapabilir. çünkü melek değil o da İNSAN. dört dörtlük dinini yaşayan var mı? insanları eleştirmekten vazgeçin artık herkes kendi günahına sevabına baksın. bu sözlerim saçma sapan yorum yapacak olan arkadaşlara gelsin. biliyorum çünkü kınayan olacak mutlaka. ve seninde dediğin gibi kız güzelmiş nefsine uymuş öyle giyinmiş. hepimizin nefsi var şeytan hepimize musallat oluyor yalnış mıyım? bazıları diyor ya adam akıllı örtünsün ya açılsın. bunların yorumunu yapmak bize düşmez arkadaşlar. o kız en azından saçlarını örtmüş Allah rızası için güzelliğini göstermekten vazgeçmiş. günaha girmeyelim yeter artık herkes kendine baksın. kardeşim seninde bu soruyu sorduğun iyi oldu gerçekten. 5 yıldız veriyorum soruna :)

• +1 bu sorumu yani? inandırıcıda değil..?

• bende öyle üşünüyorum puan için teşekkürler :)

• +1 herkes kendinden mesuldur kim ne isterse giysin kim inancını ne derece yaşamak istiyorsa o derece yaşasın kimsenin kıyafetinin yorumu kimseye kalmaz ancak podyumda yürüyen bir mankenin kıyafetine yorum yapılır kaldıki zaten o gösterinin amacıda o dur yoksa sokakta yürüyen insanların kıyafetlerine yorum yapmak bana çok saçma geliyor hoşuna gitmiyorsa sen giymezsin olur biter

Kızlar Ne Diyor 24

• Hetkes kendine yakisani yapar giyer ben bakmam nie oyle giymis diye. Herkesin kendi bilecegi is ister acik ister kapali olsun. Insanlari yadirgamak sorgulamakta gunah. Bosverin herkes naparsa yapsin bakmayin dikkatlica oyle giyinene kendimizr bakalim once bizim giyimde anormalik yokmu diye ;) bos isler bunlar acik ise neden kapatmaz denir kapaninca nie okadar kapatin derler kimseyi memnun edemen kendin rahatisen tamamdir ;)

• çok yanlış bir şekil insanlar kopanıcam diyor g*t* başı açık geziyor allahallah kötü kötü konuşturuyorlarlar beni

• 2ay

aynen ya, baş kapalı gt açık bu nasıl iş

• çok komik görünüyorlar, kapanma şoku :D kültür şoku gibi aynı :D bütün vücut hatları belli ama kafa kapalı ne anladım ben bundan :D insanların çoğu kalça ve göğüs kısmına bakarlar saça değil ;) işte o yüzden bütün her yeri belli kafası kapalı olanlar için boşuna kapatıyorlar kafalarını diyorum dine göre öyle değil çünkü...

• Size ne türbanlılardan? Sıkılmadınız mı? Bi kere görmedim kapalıların soru açtığını, şunlara bak kıçı başı açık geziyor diye. Size mi kaldı yadırgamak? Haddinizi bilin.

• cakma sakirt.

• Saçmalık.komik oluyorlar.başka dicek hiç bişey yok

• Kapanmasın daha iyi. Hayır kapanmasın demiyorum kapandıda ne oldu diyorum. Zaten daracık giyiyosun heryerin belli oluyo herşeyin bir adabı var.

• Anlamıyorum bu kapalılar hakkında atıp tutanlar sizlerde müslümansınızNeden kapanmıyorsunuz neden bunu diyen erkekler plajlarda kadınlarla beraber yüzüyor. Neden bunu söyleyen kadınlar kızlar baslarını örtmüyor sonuçta sizde müslümansınız ama iş böyle kapananlari aldatmaya gelince sanki hepiniz evliyamiş gibi konuşuyorsunuz sonuçta hepiniz doğduğunuzda kulağına ezan okundu peki siz neden yapmıyorsunuz Türkiye'nin 100%70 i açık peki onlar neden kapanmıyor çelişki var hemde cok büyük çelişki ... Sorduğumda bu kızlara biz Allah icin kapanırız diyor bunu diyende sokakta koşacak şort giyen eti sacı görünen kişiler sanki kapalılar şeytan icin mi giyiniyor onlarda Allah icin giyiniyor ama bu tarz yapıyorlar ...

• Herkesin istediği gibi giyinme özgürlüğü vardır. Kimin ne giydiği beni ilgilendirmez.

• kapalı diye dar pantolon giymesinmi abi niye bu kısıtlama

• insan günah olduğu için başını kapatr vücut hatlarını belli edecek dar bir pantolon giyindiği zaman zaten kapanmasının bir anlamı yok

• amaçlarını hala bende anlamış değilim

• yolda geçerken taşa tutarsak belki vazgeçerler. bu kadar tepki görüyorsa bunun yapılması gerekirdi. yoksa her topal atın bir kör alıcısı vardır. dikkat edilsin birine topal diğerine kör demekle durumu eşitledim:)

• Seksi olmak için yapıyorlar zaten..

• bakış açım onlara karşı serttir bazılarına bakıyosun hem çok şık hem kapalı bazılarına bakıosun kaşarımsı ..

• beni ilgilendirmez her koyun kendi bacağından asılır başkasını yargılamadan önce mendimize bakalım

• bence benden farkları yok bir tek başlarını kapatıyolar

• çok abes kaçıyo.kendileriyle çelişiyorlar.saçma buluyorum.

• o eksi vereni bir yakalrsam.onca kişiden beni seçmiş hayvan

• genelde böyle kızlar ankarada oluyor gittiğimde çok görmüşdüm evet haklısın sözde kapalılık oluyor eğer bende ilerde kapanırsam gerçekden bunları göz önünde bulundurcam ...

• Allah aşkına herkes kendine baksın ya :D ben böyle insanlara iyi gözle bakmıyorum ama konu yapıpta bunu konuşmanın bir anlamı yok.Kimseyi değiştiremeyeceksek birbirimize saygı duymayı öğrenmeliyiz.

• sinir oluyorum gerçekten. gerçek tesettür bu değil açıkla kapalı geçerken erkek açığı değilde olduğu gibi kapalıyı süzüyo onu beğeniyosa burda bir tezatlık var demektir. sadece baş kapatmak değil hatta o en son yani. ne açıklar var kapalılardan daha kapalı. bilinçsizlik ve aynı zamanda moda denen şebeleklik bu hale getirdi yaa. diyorum ünide yasak kalkmasaydı bazen çünkü insanlar sahiplenmiyo artık çok rahatlık var

• sabah sabah libiodo tavan yapmış ama böyle bu şekliyle hoş durmuyor.xperinizin yetmediği yerde halka açık davranmayın !

• Bundan sanane? Bu konuyu neden bu kadar irdeliyosunuz? Siz günlük hayatınızda çok mu uygun giyiniyosunuz? Başkalarının giyim tarzını yargılamaya ne hakkınız var?

• Yargılamıyorum ki, bunu kimse gelip söylemiyodur diyorum. Ama senin yaptığın belli bir konu etrafında başkasının giyim tarzını eleştirmek, duyarlılık, düşünmek yok.

• bundan sanane? başkalarının giyim tarzını yargılamaya ne hakkın var ?

• Var, toplum kurallarına uygun değil. Giyinsen bile kötü giyiniyosundur ama kimse söylemiyodur.

• Öncekileri Göster
  • Olsun, yazzık. O da kapalı.

• Bakmıyorum öyle daracık kot ve dar bişeyler giyen kızlara :S Bakınca sövesim geliyor çünkü kız halimle ...

Erkekler Ne Diyor 10

• Onlarınki kapanma değil laf olsun diye madem kapalisin dar giyinmek niye baş kapalı alt dar dar giysi çok saçma.

• Özgürler yadırgamıyorum onlar bize karışmıyorlarsa, giyim kuşamımıza söz etmiyorlarsa bizde aynı saygıyı göstermeliyiz.

• herkes kendinden mesuldur kim ne isterse giysin kim inancını ne derece yaşamak istiyorsa o derece yaşasın kimsenin kıyafetinin yorumu kimseye kalmaz ancak podyumda yürüyen bir mankenin kıyafetine yorum yapılır kaldıki zaten o gösterinin amacıda o dur yoksa sokakta yürüyen insanların kıyafetlerine yorum yapmak bana çok saçma geliyor hoşuna gitmiyorsa sen giymezsin olur biter yanlışmıyım

• normal bakıyorum yadırgamıyorum isteyen istediğini giyebilir özgürlük var

• Başörtülü çıplaklar çok fazla...ALLAH hesap verecekler beni ilgilendirmez...

• onu bunu bilmem çok güzel oluyolar ayrı bir güzellikleri oluyo :)

• aynen dostum :)

• bayılırım kapalı fıstığa diyesim var ama uykusuzluğum tavanda gelmeyin üzerime

• Kapanmayı, tesettürü yanlış yorumluyorlar. Diyebileceğim sadece bu.

• Offf, sıkıldım artık kapalılara karşı şöyle bakışlardan. Kapalı demek, sadece tesettür takmak demek değildir bir öğrenemediğiniz canım benim ya. Allahü teala, Nur Suresi 31. Ayet'te buyuruyor ki : Elleri ve yüzleri müstesna geri kalan her yerini örtsünler. Yani tesettür takmış ama geri kalan yerlerinde de görünen, hatlarında belli olan yeri varsa, bu kadına tam anlamıyla kapalı diyemezsiniz. Yine de elinden geleni yapmaya çalıştığını umuyorum insanların. Herkes kendisine bakmalı. Sürekli bu kişileri zan altında bırakmamalı.

• böyle modernliğin ...

Yükleniyor...