Mantar, egzama, kaşıntı ve alerji olanlar için bir önerim var. (Locoid lipokrem)

cadiiii3737
Locoid Lipokrem

İlaç Etken Maddesi: Hidrokortizon 17- bütirat

İlaç Marka İsmi: Locoid Lipokrem

Bilgi: Topikal; yüzeyden uygulanan, yüzeye sürülen anlamına gelmektedir. Genellikle krem, merhem, solüsyon, losyon, yakı, sprey ve jeller için kullanılır.

Hidrokortizon topikal Nedir?

Hidrokortizon topikal cilt üzerine uygulanan bir kortikosteroiddir*.

Hidrokortizon topikal iltihabi durumlar üzerinde etkili bir ilaçtır. Ayrıca kaşıntı önleyici/iyileştirici ve kan damarlarını büzücü etkisi de vardır. Hidrokortizon topikal vücutta iltihap, kızarıklık ve şişliğe sebep olan kimyasalların etkilerini azaltarak çalışır.

( *kortikosteroid: Böbrek üstü bezinden salgılanan hormonlar ve bunların sentetik türevlerinin herbiri. )

Hidrokortizon topikal aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

güneşe maruziyet sebebiyle oluşan deri iltihabı;

radyasyona bağlı deri iltihabı;

dış çevrede bulunan maddelerle temas sonucu oluşan deri iltihabı (kontakt dermatit);

pişik nedeniyle görülen cilt döküntüleri (kırmızı renkli cilt yaraları);

sedef hastalığı;

egzama;

sürekli kaşınmaya bağlı olarak gelişen egzama (nörodermatit);

pembe - kırmızı kabarcıkların görüldüğü ve cilt kalınlaşmasıyla kendini gösteren deri hastalığı (liken);

kaba etlerin arasında kalan bölge, testis kılıfı, ve uyluk arasında birbirine temas eden yüzeyler, kadında memelerin sarkan kısımlarının altında kalan alanlar gibi vücutta derinin kıvrım yaptığı veya birbirine temas ettiği yerlerde görülen derinin deriye sürtünmesinden kaynaklanan deri iltihabı (intertrigo);

anüs, testis kılıfı (skrotum) ve kadında dış üreme organlarının tümünde görülen kaşıntılar;

yüzeyel doku kaybına bağlı olarak gelişen iltihabi yaralara dönüşen ve yayılma özelliği gösteren, yumru şeklindeki kabarıklıklarla belirgin cilt ve mukoza hastalığı (lupus).

BEN ÇOK FAYDASINI GÖRDÜM ARKADAŞLAR
Mantar, egzama, kaşıntı ve alerji olanlar için bir önerim var. (Locoid lipokrem)