Medeniyet kötü birşey mi sizce?

Arkadaşlar eşim Cezayir Setifte awm inşaatında çalışıyo ve protestolar yapılmaya başlanmış. 2 hafta kadar önce de 7 yıllık bir otel inşaatında da... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• Bu aslında medeniyet sorunu degil. Yani evet, medeniyetsizlik de cok fazla orda ama genel olarak bu tarz provakasyonların nedeni, birilerinin ozellikle bunu tetikliyor olmasından kaynaklanıyor. Aynı sey, benim de arkadasımın basına geldi Tunus 'da ve olayın altından oranın Ticaret Odası cıktı. Yani bazı seyleri, cok yuzeysel degerlendirmeyin bence, temelde haklı olabilirsiniz ama olaya daha genis bir acıdan bakınca, o zaman sizde anlayacaksınız, sorunun basit bir cahillik sorunu olmadıgını. Ama esiniz ve sizin adınıza uzuldum, umarım tekrarlanmaz boyle seyler hayatınızda.

Soran beğendi
    • Valla El Kaidenin adamları diye duymuş eşim saldıranları. Türklerde müslüman ve osmanlı zamanında iyi davrandılar diye pek bişey yapmıyolarmış ama sonuçta tehlike var. Bizi almayı düşünürken vazgeçti tabii artık böyle olunca.

• İste ben acıkca yazmak istemedim, ama bunlar cok basit cahillik hareketleri degil. Bu islerin altında cok daha farklı etkenler ve nedenler var. Sizde kesinlikle gitmeyi falan dusunmeyin bence, esiniz de umarım en kısa zamanda bir sekilde kurtulur ordan. Cunku bir kere bu olaylar patlak verdigi zaman, artık sizi orda rahat bırakmazlar. Yani oldurme falan filan olmaz ama taciz olayları bitmez ve siz canınızdan bezersiniz. Zaten amacları da o.

• Tesekkur ederim, en iyi cevap icin..