Bir mezar nasıl bu şekilde çöker? Şoklardayım ! Lütfen Yanıtlayın !

Arkadaşlar bugün kız arkadaşımla mezarlık yolundan yürüyordum.. Bizim eve doğru yol baya üzüyordu ve kız arkadaşıma "Gel mezarlıktan geçelim daha kısa olur yol" dedim ve "tamam" dedi Girdik kapısından yürüyorduk ileriye doğru.. Derken haliyle etrafa bakıyoruz tedirginiz... Herneyse gözüm bir mezara ilişti... Gayet tertipli bir şekilde mermerle çevrili mezar taşı var ölünün adı soyadı vs vs bilgilerin hepsi mevcut. hatta ölüm tarihi :2007 gün ay sü an hatırlamıyorum.. Herneyse mezarın üzerinde koca bir delik... Kız arkadaşıma "bakarmışın şuraya bu ne ya nasıl birşey böyle" dedim yaklaştık biraz tabii kız arkadaşım biraz daha cesaretli şekilde ikimizde o delikten assa bakıcaz ne bu diye ikimizde çok fazla bakamadık ama gördüğümüz kadarıyla şok olmamız kaçınılmazdı.. Görünen taraf neredeyse 1 metreden fazla koskocaman çukurdu.. içerisinde yapraklar falan varmış.. Bir mezar bu şekilde nasıl çöker :S Anlam veremedim çok garipsedim ve ürktüm.. O kadar mezar gördüm toprağı içine doğru çöken ama hayatımda hiç koca bir delik ve içerisinde 1 metreden fazla çukur oluşmuş bir mezar görmedim sanki içinde ki bütün toprak alınmış adeta bir sığınak gibiydi çok garipsedim.. Neden böyle diye de saatlerdir düşünüyorum. Bir fikri olan var mıdır ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bunun tek bır açıklaması vardır o da ölü defnedilirken sağa yan yatırılır ve üzerine toprak gelmesin diye direk, tahtalarla yine yan şekilde ölünün üstü kapatılır yani öldüğümüzde üstümüze direk toprak atılmaz! Mezarda boşlukta kalınır bir süre sonra toprak o tahtaların çürüyüp çökmesiyle ölünün üzerine düşer ve o gördüğün oyuklar meydana gelir.Hepsi bu.

• +1 perfectt Gustoo :))

öyle diyorsan öyledrrrr :))

• Öncekileri Göster
    • ;))))

• Muhabbetiniz Bol olsun :)

Erkekler Ne Diyor 17

• Mezar hırsızları var evet. Bazen altın bulma umuduyla kazıyorlar...

• belki yılan falan yuva yapmıştır, yada çökmüştür

• :// bilemicemmm ://

• mezar soyguncuları açmıştır.

• Ya cok tuhaftı :S korkunççç

• eğilip bir baksaydın ne var diye :D

• insan gideceği yerden neden korkar ki.aslında insan korkak değildir. korkunun ecele faydası yok derler.tahtalar çürümüş çökmüştür.o mezardaki kişi de senin gibi hayattaydı.insan oğlu ölümden değil yaptığı hataların cezasından korkar.hata yapmayan insan zaten ölümden korkmaz.ama bazı insanlar var acı çekmektense öleyim derler.sanki ölünce yapılan hataların cezasını çekmeyecek.ilginç ilginç insanlar var.

• bana kazılmış gibi geldi

• hayırr yaaa kazılmamısstı

• bende anlamadım emirsultan mezarlığımı.

• Yokk yaa sıradan bızım semtın mezarlıgı ıste :s

• o zaman biri kazmıştır.

• öyleyse eğer baya iyi kazmıs maşallah !

• mezar hırsızları yapmıştır

• alt yapı sağlam değildir :))

• mezarı birileri gelip kazmış olabilir ceset çalan insanlar var biyerde okumuştum

• Belki derin devletin Derin Mühümmat depolarından biriydi..kih..kih..kih..

• Faredir.

• :)))))

• Öncekileri Göster
    • Faredir ben eminim, sürekli takılıyorum mezarlıkta kusunu çökeninin delenini herşeyini gördüm. Bana güven :D

• =))))))))))))))))))) hadi öyle olsun bakalım

• 9 tahta erken çürümüş, mezar çökmüş.

• geçici mezar bisüre sonra mermerle felan kalıcı mezara çevriliyo bu yapılmazsa çökme olabilir diye duymuştum. ama yine de tırsmamıza engel mi ? hayır. niye ? pozitif bilimimlerin bittiği yerde korku başlar. ha burda bilim mi var ? yok. çok mu uzattım? evet. ama niye? kafam güzel. artık kesiyim mi ? sanki.

• mezar zaten mermerle cevrılıydı :S

• ozaman ver effekti reyis.
      link

• sağol ya zaten uyuyamıyorum :D tam oldu

• Adamın leşini soymaya kalkmışlardır altın dişi felan varmı diye.

• :) yaa ah keske gorsenız yaa ınanın kı kazılmıs gibi değill... yemın ederim kazılmıs gibi bir goruntu yok... cesaretım olsa valla harın gıdıp fotosunu çekıcem :) ama yemıyo bakamadım bile cukurun sonunda ne var

• Cennete inen bir merdivendir belki pamuk şekerim? Korkma birşey olmaz bak istersen, başka bir ihtimal yoktur.

• Bakamazdım :S 3.5 yıl önce basıma tuhaf bır olay geldı zaten korkuyorum nedense :) zaten mezarlıklardan hep urkmusumdur bırdenbıre karsıma cıktı bugun . herseyı gectım o şaşkınlıkla bakabılmem munkun değildi zaten

• ... Şöyle ; yeni defnedilmiş bir meftanın üstündeki toprak henüz çökmemiş yani oturmamıştır.Yumuşak olan bu toprak bazı yırtıcı havyanlar tarafından kurt gibi eşelenir.Ordaki ölüye ulaşmak ister.Büyük bir ihtimalle de gördünüz çukur bundan kaynaklanmıştır.

• Ama o çukur kucuk bir çukur değil toprak sanki alınmıs sadece ustte ıpınce bır tabaka kalmıs o tabakanın ortasında kocaman bir delık uzaktan baksan bıle o cukurun ne kadar derın oldugunu farkedebılıyorsun :s

• Öncekileri Göster
    • ... ya bu kadar inceledin niye içeri bakmadın :) biri seni içeriye çeker diye mi korktun:)

• ayy bakamazdımmmm :D korkudan bayılırdım duserdım ıcıne zaten kalbım fırlıca gibiydi

• Mezarı kapatırken iyi şekilde kapatmamışlar yada bir toprak kayması olmuş olabilir.

• Bak mezarda sadece ust taraka kalmıs ama ipince bir toprak kaplaması gibi mezarın ortası kocaman bir delik ve ıcınde 1 metreden fazla cukur koselerı gorebılıyorsun mezarın genıslıgını falan herseyıyle ama cesaret edıp te dıbıne bakamadık arkadasım sadece yapraklar vardı dedi inanılmaz garipsedım :S

• toprağın yapısıyla alakalı yada kullanılan tahtaların çürümesiyle ilgili

Kızlar Ne Diyor 9

• Güzelim korkulacak bir şey yok ... Gömü işleminden sonra bir yıl kadar beklemek gerekir mezarı mermerden falan yaptırmak için , erken yapılmışsa eğer gördüğün gibi çöker toprak ...

• ceset çalan insanalr var bunun dışında toprakla ilgili yer kaymaları olabiliyor bazen olumsuz kendinizi korkutucak şeyler düşünmeyin.

• gece gece gerilimi yaşattın bana delikten ben baktım gibi oldu :Siyi cesaret varmış valla ben tırsar kaçardım bağıra bağıra :S:S

• bagırsaam ne fayda :)) insanın nutku tutuluyo adeta :) o an hiçbirsey dusunemıyosun o korkuyla toz olmak ıstıyosun sadece

• hayır normalde istemediğin biryerde olunca 'yer yarılsa da girsem' denir orada bu da söylenmez :D
      bana da hakan8 in yorumu mantıklı geldi ama o zaman bu görüntünn tahta olan her mezarda oluşması gerekmez mi? yine de bunda daha farklı birşey var gibi.gündüz vakti kalabalıkken geçersenz tekrar bir foto alın bari

• :)) kuzum yol kenarında değil mezarlıgın ıcınde bahsettıgım bu mezar.. :) bambaska bır goruntuydu /

• evet, enteresan.. korkutucu.. sen de benim düşündüğüm şeyi mi düşünüyorsun acaba =s

• sen ne dusunuyorsun :|

• ölü mü ruhu yaptı acaba =S bırrr..

• YAAAA :///////// çok fenaydı yaaa şaka gibiydi adeta böyle koca bi delik delikten ıcerısı gozukuyodu zaten ay tovbe yarabbım :S:SS:S

• ölüyü otopsi için almışlardır :D sonradan akıllarına gelmiştir şüpheli ölüm diye...

• Hakan8'in açıklamasına ek olarak... oraya mefta gömüldükten sonra kimse uğrayıp toprak atmamıştır ve o çukurlar normaldir. Eski Kozlu mezarlığını bir görsen... öyle mezarlarla dolu. sebebi ise mezarlarla ilgilenilmemesi... Annemin 11 yıl olduğu halde hala çökmeler meydana gelmekte. Ve arada hala toprak attırıyoruz... Tabi o duruma gelmedi sürekli toprak atıldığı için...

• şuan tırsmaktan baska bırsey dusunemedım yerınde olsam bayılmıstım

• Şuan zaten hala ordaymısım gibi tırsıyorum odamın ısıgı açık sap sap oturuyorum :S arkadasım yanına kadar yaklasıp cesaret etti ben edemedim ööf :S

• Öncekileri Göster
    • dıyorum ya ben şu anda okudugumda gerildim yanı oturdugum koltuga fılan bakar oldumkı cok korkagım bu konularda neyse bol bol duanı oku uyu uykusuz kalma istersen

• Bende cok korkagımdır o yuzden şu an uyuyamıyorum ki :) Haklısın bol bol dua etmelıyım zaten bir sekılde tutar uyku :)

• ölünün ruhu özerkligini ilan etmistir.

• olur öyle desen iyiydi :D

• Öncekileri Göster
    • yikinc

• rosa acayip tırsaki

• Gerçekten çok ilginç, anlam veremedim.

• Kesinlikle.. keske bir fotoğrafını çekseydım dicem ama çok ürkütücü duruyordu :S o kadar daha bakıcak cesaretım yoktu içine bile bakamadım korkudan

Yükleniyor...