• Sor
  • Bence

Yumurtalıklarda kist ne gibi sorunlar yaratır?

Dün gece karnımda ve kasıklarımda çok kötü bir sancıyla uyandım hemen acile gittim doktor bir takım tahliller istedi ve bol miktarda kum ve iltihap olduğunu ve ürolojiye de gözükmem gerektiğini söyledi ürolojiye gittim ultrason çekildi ve sağ yumurtalığımda bir kist tespit edildi hiç bir ilaç yazmadılar ve kadın doğuma gözükmem gerektiğini söylediler onlar bir takip önericeklermiş ilaca gerek yokmuş bundan sonra kendime dikkat etmem gerekiyormuş. Bu kist ileride ne gibi sorunlara yol açar neden bir ilacı yok bilen varsa bir yardımcı olabilir mi ?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• bana kistin boyutlarını söyler misiniz? birde her kiste ameliyat ile müdahale edilmez ameliyatın belli şartları vardır takip etmenin belli şartları vardır sizdeki muhtemelen basit bir kisttir ve de takibe karar verilmiştir ama bu dönemde yeni kist oluşumunu engellemek için doğum kontrol hapı da verilebilir.

Erkekler Ne Diyor 4

• Sen canını sıkma sadece doktorun dediğini yap birşey düşünmeden daha iyi olursun tamam mı

• bu kistleri biz ikiye ayırıyoruz iyi huylu ve kötü huylu kötü huylu çok kötü rahim alınmasına kadar gider iyi huylu ilaç tedavisi ile giderile bilir detaylı bilgi almak isterseniz mesajla konuyu hatırlatınız

• geçmiş olsun daha iyi araştırıp sonuca varmalısın ama yapılması ne ise onu yap

• sıçtıgınızın adıdır gidin ameliyat olun

• o ne demek şimdi

• şaka yapıyorum doktorun dediğinden cıkma bişi olmaz

Kızlar Ne Diyor 4

• çocuk olmamamsı olabilir

• ilerde çocugun olmaz vede sürekli sancı yaparen yakın zamanda kisti aldır

• şekerim İbrahim saraçoğlunun önerdiği bir soğan kürü var. yumurtalıklardaki kistlere bire bir. zaten yan etkisi de yok. ben kesinlikle dene derim. deneyip sonuç alan bir sürü tanıdığım oldu

• kadınlarda sık sık oluyo, doğumda iyileşenler bile var..ilk tercih ameliyat olmasın bence..idrar yolları veya yumurtalıklarda iltihap olursa ki üşütmek yeterli bunun için, ağrın olur..hiç enfeksiyon yapmayacaksın..arada leke filan görebilirsin, düzenli kontrol şart

Yükleniyor...