Duş sonrası kıvırcık saç hakkında yardım istiyorum :( çok iğrenç duruyor

Arkadaşlar saçlarım kıvırcık duş aldıktan sonra düz ve dalgalıya yakın oluyor. Böyleyken saçlarımı tarayınca yürüyünce dahi hemen bozuluyor taramayıp öyle duş sonrası kıvırcık bırakınca sonrasında kötü duruyor. Yani söylemek istediğim duş sonrasında ne yapmalıyız ki o 3-4 saat bu kadar acılı sinir bozucu geçmesin. Taç takmayı denedim ama uzun olduğundan o da olmadı. Duştan sonra kötü görünmemesi ve yürürken dahi şeklinin bozulmaması için ne yapmalıyız?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• (Destan yazmisim ya :D... Iyi okumalar) Kivircik saclarim oldugu icin anlatayim ne yapman gerekeni :p ! Dusunu aldiktan sonra, yani saclari islakken taramalisin. Asla kuruyken taramamak lazim kivircik saci :) !Sonra o saci kurutmak icin havluyu sallayarak kurutma. Sahsen saclarim uzun oldugu icin basimi one egiyorum, ve hareketi anlatmak biraz zor yazarak ya ^^'...Garsonlarin tabak tutma sekili var ya, havlunu iki elinle oyle tut ve saclarini kurutmak icin saclarini avuclayarak kurutucaksin, elin sikili dursun iki uc saniye. Sonra birak. Geri basla nemi gidene kadar. Sonra kendi kurumasina birak.Sac kurutma makinesi de kullanabilirsin tabi ama once oyle dene, baktin oluyor hic ugrasma :) ! Boyle yaparak saclarinin kivircik sekli bastan guzel durur (duzden dalgaliya gecme sorunu olmaz ve zaten pek hos olmuyor oyle olunca)Ha bide denemek istersen, sac kremi kullanabilirsin ! Ben taradiktan sonra bir daha su tutuyorum tamamen nemli olmasi icin, sonra kremi suruyorum islak saca ve avuclama hareketini o an yapiyorum. Fazla su akiyor, sonra havluyla basliyorum :) !(Taradiktan sonra neden su tutuyosun diye sorcaksin belki, cunku kuruyuncu saclarimin tel tel kivircik olmasini istemiyorum, biraz topluca kivircik olmasi daha guzel duruyor benim sacta ^^)Bu cok ugrastirici bisey degil, 10 dakikani alir. Salarinin aliscagini da gorursun zamanla :) ! Umarim bu yontem uyar ^^

• oo çok teşekkür ederim yazın için :) birdaki sefer deneyeceğim bakalım nasıl olacak :)

• Öncekileri Göster
    • sen hangi şampuanı kullanıyorsun? berbere gittiğimde her zaman farklı kullanıyorum ama şu ana istediğimi bulamadım :D

• ben bu son mesaja cevap yazdim biliyordum ama yollamamisim demekki ! aklim nerdeydi kim bilir ..
      Fransada yasadigim icin turkiyede olup olmadini bilmiyorum ama Franck Provost kullaniyorum !

Eee nasil saclarin artik merak ettim ! :p Umarim iyi bir sonuca varmisindir bu metodla :p

Kızlar Ne Diyor 3

• Durulanmayan saç şekillendiriciler var onlardan kullanabilirsin.

• kullanıyorum ama sonuç yine aynı. bugün duş sonrası taç taktım :D bakalım nasıl olacak :D

• Saçların ıslakken saç şekillendirici kullan ve saçını vigo yla kurut link link İşlem tamamdır

• vigo ile kurutunca nasıl oluyor?

• kıvırcıksa saçların o şekli koruyor.saçların ıslakkensekillendirici sürüp alttan yukarı doğru elinde yumak yapıp yapıp sıkıcaksık kıvrılcak biraz sonra vigoyla kurutucaksın.

• dusştan sonra bir miktar nemlendirici krem ve tarak kurularken fön çek hatta ark. yapıyor benim.

• fön çekince sonrasında kıvırcık olmuyor ama

• Öncekileri Göster
    • malmısın kızım kestir o zamanmış

• terbiyesiz

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden henüz cevap yok! İlk cevap veren erkek olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...