Sevdiğiniz "beni nasıl seviyorsun" diye sorsa ne cavap verirdiniz?

Gizli Üye
Hz. Aişe, Peygamberimiz (sav) ile yeni evlenmişti. Eşinin kendisini sevip sevmediğini merak etmekteydi. Ya da kendisini ne kadar ve nasıl sevdiğini. Bu düşüncesini Peygamberle (sav) konuşmadan edemedi.

– Ey Allah’ın Resulü, beni seviyor musun?

– Evet, ya Aişe. Tabi seviyorum!

Hz. Aişe dahasını da merak ediyordu. Acaba nasıl seviyordu? Hemen sordu.

– Beni nasıl seviyorsun?

Peygamberimiz (sav) sevgi şeklini tanımladı eşine:

– Kördüğüm gibi.

Bu cevap Hz. Aişe’yi çok sevindirdi. Çünkü kördüğüm açılmazdı. Açılmayan, bitmeyen sırlı bir sevgi demekti. Alacağı cevap onu çok mutlu ettiği için, Hz Aişe sık sık sorardı:

– Ey Allah’ın Resulü, kördüğüm ne alemde?

Peygamberimiz (sav), Hz. Aişe’yi memnun eden cevabı verirdi her defasında:

– İlk günkü gibi...
( Allah böyle güzel aşklar nasibetsin hepimize :) kapten ve saf)
Güncellemeler
+1 yıl
Türk erkekleri içindeki romantik erkeği konuşturabilir mi artık varsa tabi :)
Sevdiğiniz "beni nasıl seviyorsun" diye sorsa ne cavap verirdiniz?