• Sor
  • Bence

Bankada altın hesabı açmak karlı mı?

sizce karlı mıdır? 4 yıllık öğretmenim 600 tl kadar birikimim var ama artık her ay 300-500 koymayı düşünüyorum bir kenara. sizce bankada altın hesabı... Daha Fazla

Güncellemeler:
özür diliyorum banka demek istemiştim

En İyi Görüş

• Altından eskisi kadar verim alınamaya bilir. Çok uzun vadeli düşünüyorsan birikimleri aldın zarar ettirmez ama en fazla 2 yıllık bir birikim yapacağım diyorsan birikimlerinin %50 sini Altın %50 sini amerikan doları olarak yap ki, Altın fiyatları düşerse dolar artar dolar düşerse altın artar birbirini dengeler ve zarar etmessin. Note : Yatırım danışmanlığı ücretimi peşin alıyorum gizlicim. Bir öpücük.

• muahaa

• Öncekileri Göster
    • Yahu $ a güvenmeyin derim. Arkasında bir değer yok. Sadece petrol var ki petrolün de sonu yakın, amerikanında. Ben olsam altın düşükken dolardan çıkıp altın alırdım.
      Tüm parayı altına boğmakda yanlış. Sepet yapmalısın ama sepette mümkünse dolar bulunmasın.

• bu şekilde yatırım para kazandırmaz

Erkekler Ne Diyor 33

• Altın dün dünya piyasalarında % 5,38 oranında düşmüş. Altın alma zamanı değil. Ayrıca banka komisyon alıyor. link

• tavsiye etmem en iyi yatırım arsa tarla almak o yüzden sana tavsiyem altın alma daha başka enstrümanlara yönel mesela altınla aynı değere sahip platin alabilirsin platinde düşme olmaz sana tavsiyem ama platini de bankaya atma elinde tut

• +1

• Öncekileri Göster
    • 600 tlye ne buyuklute bir arsa alinir.o parayla alinan arsaya bir koltuk sigarmi.yada o paraya arsa bolunup satilirmi.mantik disi

• sende 600 TL ye platin al o zaman illaki arsamı dedik altın ve döviz bu devirde güvenli liman değil en iyisi platin değeri bile düşmüyor sabit kalıyor

• Bankalar altın hesabı açıp tüm vatandaşları çağırmaya başladıysa korkacaksın demekki altın göçecek.. altın fiyatları yüksek durumdadır. paranı tl olarak iriktirmen daha mantıklı bence

• altın zarar edıyor

• ilerde kar etmez mi?

• 4 yılda 600 tl mi :) biriktirdin hocam ?

• benim tüm param altın hesabında, şimdilik zarardayım :(

• merhaba bende öğretmenim hiç karlı değil :(

• altın olduktan sonra elinde de tutabilirsin ama yatırımların daha farklı şekilde yapılması tarftarıyım ben. borçlanarak birşey alıp taksitle onu ödeyebilirsin.ben otomotiv ticareti yapıyorum bütün yatırımların araba üzerine mesela.

• şuan en karlısı fonlara yönlendirilmiş bireysel emeklilik bence. NOT: altını çiziyorum küçük yatırımcılar için geçerli. mesela 200 tl aylık ödesen 50tl de devlet veriyor ve üstelik bu 250tl'ler sizin seçiminize göre hisse senedine falan yönlendiriliyor ekstra getiri sağlıyor.

• bankada altın hesabı açma. banka her zaman kuru düşük tutuyo. en sağlamını istersen külçe altın al. bir gram bile var. yanlız şu dönemde altınada yatırım yapmak pek mantıklı değil. altında bir düşüş var. kurdan kaybedersin. illada yatırım yapayım dersen. euro al :)

• biraz önce bende onu araştırdım. hatta onu araştırırken bu siteyi buldum. iş bankasının üstü kalsın hesabını tercih ettim

• altının bugünkü durumunu göz önüne alırsan uzun vadeli düşüneceksen gir.uzun vadeden kastımda 1 sene ve üstü.daha sabah bankada yaptığımız toplantıda artık altının dibi olmadığını söylediler.artık kimse bişey bilmiyor.bilgilerine sunarım bye

• faiz dışında helal kazanç getirici finans araçlarına bak. altın şu anda dip olmasa da düşük seviyelerde alım için uygun ama ileride nereye seyreder bilinmez.

• zaten banka demişsin

• Bosver altin geriliyor surekli su an en saglami tl gerisine guven olmaz ya da benzin al fiyati surekli artiyor :)

• bikere altın denen şey dünyaya bugünkü para sistemini zorla dikta ettiren birtakim zümrelerin evirip çevirdiği bir maden. eğer bikaç ülkeyi birden halledeceklerse, fed hayvan gibi dolar basar böylece o ülkelerdeki özelleştirilen kurumları nisbeten ucuza alırlar. sonra da fed e altını depolar veya piyasadan dolar çekerler altın yine değer kaybeder. şu an o dönemdeler bence baya bir ülkeyi hallettiler yunanistandaki özelleştirmeler bitince altın acayip düşecektir. bitek avrasya kaldı rusyayı göze alıp oraya giremezler yakın bir zamanda. bence en iyisi vadeli hesap olur veya bireysel emeklilik bu iki seçenek az ama garanti kar getirir en kötü paranın değeri korunur.

• Bedelsiz potansiyeli olan fiyatı yeterince artmamış hisse senedi biriktir.

• A tipi yatırım fonu veya kendine güveniyorsan,takip etme sansın varsa borsa.hesapmış - altınmış - vadeliymiş - arbitrajmış - döviz al&satmış - cartmış - curtmuş bunların hepsi hikaye.

• Ben birikimleri altın hesabında tutuyorum. Günlük al sat ile kar elde ediyordum. Ama son olarak ayı eğilimine girmesi(düşüş) bu yüzden %10 luk bir para kaybettim. 1 haftada bin tl zarar ettım. Şu an tavsiyem Tl olarak vadesiz hesabında tut.Uzun vadeli lazım olmayacaksa yani min. 6 ay, altın yapıp ağustos, eylül gibi satarsan %10 civarı kar elde edebilirsin.

• abim 10.000 tl altın aldı düşüste zarar artışta kar yapıyor riske alıyorsan aç yani.

• bankaya hiçbirşey yatırma. faiz yemek dinimizde en büyük altı günahtan biridir .

• Bir de en büyük demiş. Büyüklük sırasına nereden koydun? Hay Allah'ım şu kullarına Kur'an okumayı nasip et...

• en büyük demedim. en büyük altı günahtan biri dedim. doğru oku istersen. inanmazsan istediğin hocaya öğretmene sor en büyük altı günahı :)

• belki takip etmiyorsun ama bu aralar altın tepe taklak.anladığım kadarıyla sende faize para koymayı istemiyorsun aklına da en karlı altın olur gibi ir düşünce var ama uzun vadeli hareket edeceksen yap.

• banka alırken de hesabı kapatırken de kar ediyor.. eğer uzun vadeli bir yatırım düşünüyorsanız mantıklı. ama kısa dönemde zarar edersiniz

• altının yükseliş artışına göre kazancın ya da kaybın olur. sen bileceksin onu artık. ama uzun vadede kazanırsın altın bu aralar düşüşte.Not:bankacıyım

• bankaların kendilerine has bir çok kesintisi oluyor,masraf adı altında tavsiye etmem..

• vadesiz mevduata yatır faizdi düştüydü oydu buydu derdi yok paranı istediğin zaman yatır çek günahı filanda yok :)

• Normal hesabmi oluyo o?

• ewet normal

• Pankaya koyarsan zarar edersin faizler cok düşük

• :))bankaya :))
      eee ne yapsam?

• Öncekileri Göster
    • aaanaaaa 600 liraya gaç kuruş fayız gelir pankada?

• 5 milyon :D

• Panka?

• banka demek istedim

• pankada nedir yahu !

• aç aç pankada aç ama bankada değil:D

• :)))

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 5

• Altın karı icin senelerce beklenilmeli eskisi gibi kazanclı degil kurlar berbat euro veya dolar tercih etmelisiniz

• (: ekonomi mi okuyorsunuz?

• altın bu aralar düşüşte yaza doğru çıkar şimdi almalısın

• aslında mantıklı hem altın değerlenır hem bırımın ekstra kar kazanır

• Bende merak ediyodm bunu

• düğün mevsimi yaklaşıyor. bir yükseliş olacaktır illaki. düşse bile hemen bozdurma ilerde yükselişe geçer. düşüp düşüp yükseldiği çok oldu.

• o zman altın hesabı karlı diyorsun?

• yani olabılır.

Yükleniyor...