Nedeni bilmediğim şişlikler

Arkadaşlar nedeni bilmediğim bir şekilde vücudumda hafif bir kaşıntı ve beraberindede kırmızı kabarmalar oluyor .Ayaklarımda bile oluyor .Bazen kolumda bazen ayaklarımda değişiyor..Ama nedenini anlamıyorum yediklerimi kontrol ettim aç karnına bile oluyor..Bugün hava soğuktu üşüdüm hafif bacaklarım ıslandı geldiğimde bacaklarım hep kabarmış .Ama geçiyor ..Neden oluyor ya da bu tarz şeyler hangi organın hasarından kaynaklanıyor ..Bir dönem hiç olmadı ve bu durum burun ameliyatı geçirdikten 1 ay sonra başıma gelmeye başladı .Narkozun etkilerinden olabilir mi ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 5

• sebebi bilinmeyen şişkinlikler her zaman tehlikelidir.

• Sizde büyük ihtimalle ürtiker olabilir. Kolunuza isminiz bir kalem ucu ya da anahtar ile yazabilir misiniz eğer yazarsanız ve kabarma olursa tanımızı da destekler. Bu kırmızı kabarmalar kısa sürede kendiliğinden geçiyorsa bu da durumu destekler. Soğuk havalar bu durumu tetikler de dediklerimi yapıp haber verir misiniz?

• evet oldu ..Ben ürtiker hastalığını daha önce yaşayan birinden gördüğüm için bende olanın o olmadığını düşündüm ..Çünkü o kişide yoğun kaşıntı ve ateş vardı ..Bende hafif kaşıntı var kaşıntı olunca şişdiğini anlıyorum..hep çıkmıyor nerde çıkacağını da kestiremyorum.Kimi gün kolumda küçük bir şekilde oluyor geçiyor kimi zaman kolumda bacağımda da oluyor Bir tek baımda çıkmadı bu güne kadar Bir dönem de çıkmadı gittiğini düşündüm bu aralar yine başladı. .

• Sizde ürtiker var o zaman bunun için bir dermatologa gidebilirsiniz orda gerekirse alerji testi yapılsın. Birde ürtikerin birçok türü ve birçok nedeni var onlar da sizde araştırılırsa iyi olur. Kaşınacağınızı hissetmeye başladığınızda antihistaminik alabilirsiniz ki allerset, aerius ya da lordes sizi uyutmadan kaşıntınızı geçirebilir. Ataraks alırsanız sizi uyutur ama o da kaşıntıyı geçirir.

• eğer ayaklarda parmaklarda şişlik bir çıkar bir inerse GUT HASTALIĞI gut zamanında tedavi edilmezse böbrek yetmezliği bir nefroloji (böbrek) uzmanına görün ilk başta

• sıcak havalarda olup olmadığını yazarsan daha ıyı yardımcı olblırm

• o zamanda oluyor ..

• o zmn yediklerınden dolayıdır başka sebebi kalmıyo

• Tıp dilinde ürtiker, halk dilinde dabaz olmuşsun.

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...