• Sor
  • Bence

Herşey karşılıklı mıdır?

gerçekten herşey karşılıklımıdır? siz ne diyorsunuz? yada herşeyin karşılıklı mı olması gerekiyor. Bir çıkar için mi yapılıyor her bi şey?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Yerine göre degisir bu. Mesela askta hep verip karsiliginda hicbir sey almamak olmaz. Örnek olarak iliskide sürekli sen ilgi gösterip karsidan bir sey gelmiyorsa yürümez. Orada bazi seylerin karsilikli olmasi sarttir.Iyilik yapmaya gelince, iyilik karsilik beklendigi zaman iyilik degildir zaten. Sadece karsilikli bir alisveristir. Ama günümüzde maalesef cogu insan hep bir karsilik bekler. O yüzden gercekten senden hicbir karsilik beklemeden ugruna sacini süpürge eden birinden emin olmak istiyorsan anneni düsün.

Kızlar Ne Diyor 11

• bence hersey karşılıklı kesinlikle değil. özellikle sevdiğin kadar sevilirsin diyen şair halt etmiş.

• mesela ne karşılıklı değildir?

• Öncekileri Göster
    • umarım karşına çıkar ne diim :)

• karşımda zaten de karşılıksız olunca değeri yok

• Karşılıklıdır tabi ne edersen onu bulursun :) İyilik yap denize at

• Hersey karsilikli degildir her yardim karsilik bekliyerek yapilmaz

• benim sevgilim herseyi karsilikli olmali diyo, buda beni deli ediyo, duruma gore degisiyo ama. mesela ben gec yazarsam, oda gec yaziyo, ben aramazsam oda aramiyo, ben sinirlenirsem oda sinirleniyor, boyle devam ediyo. bisey olunca, sende boyle yapmistin diyo, sen yaparken iyi degilmi diyo.

• Allah yardımcın olsun canım :)))

• Sagolasin :(

• bence herşey karşılııklı olmalıdır .sevgi konusunda özellikle

• evet herşey karşılıklı

• Değil.Hangi acının karşılığı olduğunu gördün ki ? Ben ağlarken o gülüyordu..

• ben şahşen karşılıkl olmayı sevmiyorum arkadaşlıklar konusunda.ben arayınca beni arayan birini istemem.ben aramadığımda beni arasın.bunun giib mesela..olmasın karşılık aşk dışında..

• Bu konuya göre değişen bir durum bence.

• senin için ne mesela?

• Mesela birine bir iyilik yaptığımda karşılık beklemem ama bir ilişkide ben karşı taraf için kendimden ödün verip fedakarlık yapıyorsam ondanda beklerim.

• güzellll

• Cikar olmasa bile biri aramadan aramam biri mesaj atmadan atmam biri bayram kutlamadan kutlamam falan sevmiyorum. Gurursuzluk gibi geliyor. Ilginc ama kendimi bu yuzden kiniyorum :D

Erkekler Ne Diyor 7

• Bana yapılan iyilikleri asla unutmam , başkalarına yaptığım iyilikleri de asla hatırlamam .

• burda bana bunu aksini düşündürecek 6 değerli insan var

• karşılıklıdır diye düşünüyorum...

• klişe ama tam bu soruluk derviş hikayesi:dervişlere yemek veriliyor zamanın birinde. on tane derviş, beşer beşer, karşılıklı olarak oturtuluyor masaya. herkesin önünde bir kap. ama enteresan bir şey var; hükümdar, yemeği hak edecekler mi diye bir oyun düzenlemiş. bi kap yemek yiyecek, onda da zeka sorusu... bu dervişlerin çektiği nedir lan... neyse. kaşıkların tutamaçı bir metre boyunda. yani, ucundan bile tutsan, yanındaki dervişin gözünü kör etme tehlikesi var. ağızlara götürülemiyor yemekler.derken dervişlerden biri, tam karşısında oturan dervişin yemeğe musallat oluyor. herkes ne yapacak diye bakarken, tabağına daldığı kişiye yediriyor yemeğini...ardından hepsi aynısını yapıyor. 'karşılıklı' olarak doyuyorlar.ya...herkese iyakşamlar.

• Öyle yapanlar var. Öyle kişilerle arkadaşlık etmemeye özen gösteriyorum. Aşk karşılıksız sevmektir. Hiç bir menfanet duymadan hic bir sey beklemeden. Normal arkdaşlıklarda çıkar ilişkisine dayanmamalı.

• Karşılıklı olmasi daha iyi.Seni seviyorum ben derken karşımızdakinin aklı başka yerlere gidiyorsa sevgimiz sadece kendimize acı veriyor.Karslikli sevgi, umutsuz asklara göre cok daha guzel.Severken de o da beni sever diye sevmiyoruz, içimden geldigi için seviyoruz. Bu bakımdan karşılıksız sevgiyle başlıyor.

• çok doğru karşılıksız olunca daha zor gelir insana

• katılıyorum kesinlikle...

• Yerine göre karşılıklı olmalıdır.

Yükleniyor...