Eşimi aldattım ama çok pişmanım. Bu suçluluk duygusunu nasıl yenerim?

bu suçluluk duygusunu nasıl yenicem bilmiyorum tek gecelik değil uzun bir ilişki yaşadım yani sevgili gibiydik daha bir senedir evliyiz gerçekten çok pişmanım ben iğrenç biriyim gece yatarken bana masumca sarıldığında kendimi o kadar kötü hissediyorum ki çekip gitmek istiyorum ama onu kaybetmekte istemiyorum ne yapmalıyım bu durumda gerçekten çok mutsuzum

Güncellemeler:
çoğunuzun benim canımı daha da acıtmak için hakaret ettiğinizi biliyorum benim eşim çocuk sahibi olamıyor zaten istesemde çocuğum olamaz bunu öğrendiğinde çok uzaklaştı benden çok kötü davrandı beni sevmediğine inanadırdı o zamanlar çok yanlız ve mutsuz hissediyorum ve bir hata yaptım herkes hata yapar ben böyle bir şeyi asla yapmam diyenler bile

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• sana gerçek duygularımla cevap verirsem çok kötü sözler ağzımdan çıkabilir. ama sonuçta pişman olmuşsun. eşini aldattığın kişiden kurtul gönder gitsin. onunla ilgili ne fotoğraf ne video hiçbir şeyin kalmadığından emin ol. ileride karşına çıkabilecek hiçbir şey kalmasın. eşine sarıl ve ona hiç olmadığı kadar sıkıca sarıl. dua et tövbe et. ve bu düşüncelerden kurtul. sonuçta herkes yanlış yapabilir. bunu ona söyleme sakın ve mutlu olmaya bak. kendini de kontrol et hamile falan olma. telefon numaranı değiştir gerekirse oturduğun evi de değiştirin hatta ilk tayinde çıkın gidin başka yere. sana ait sosyal sitelerden uzak dur. sil onları. kısacası eşine ulaşabileceği hiçbir şey bırakma. ve dua et bağışlanmak için. hepimiz hata yaptık bu kadar büyük olmasa da yaptık. üzülerek bir şey yapamazsın. eşine bu olanları söylersen daha kötü şeyler olabilir. o yüzden sus ve bir daha bunları düşünme. at kafandan gitsin. kimseye anlatma sakın. en yakınına bile. bir şey ne kadar az bilinirse o kadar iyidir.

Erkekler Ne Diyor 53

• 53gün

Bunun devamının geleceğini bilmeni isterim. Sorun sende değil eşinde, demek ki bir şeyleri eksik yapmış ya da bir sorun var ki başka kişilere yönelmişsin, kendini suçlama... İstediğin bir şeyi yaptın, pişmanlığın faydası yok, ya tekrarlamamak için çaba göster ya da, bununla yaşamayı öğren :)

• 53gün

Öğrenirsen bir daha yaparmışsın bu de ffa pişman olmazsın öylemi? Oldu yaptığının yanına kar kalacak öylemi?

• 1ay

Yani gizli kullanıcı şu həyata bir kere geliyorsun. Ve yaşadığın zevkden dolayı vicdan azabı çekecek kadar uzun değil hayatın. Unutma bunu

• burda sana teselli verenler bilmem ne diyenler acaba bu olayi kendileri yasalar boyle destek olurlarmiydi merak ediyorum. Nedense toplumumuzda böyle sacma sapan bir sey var aynisini kendi yasasa oldurur asar gecer ama baska birisi olunca. eqzantrik trajik

• sen bence normal bir şey ypmışsın kafanıu fazla yormana gerek yok o kadar hakaret edilmiş gibi sana napsaydın ya

• mal herif normal diyor

• bunlar bir mazeret herkes hata yapabilir evet fakat sende problem olsa cocugun olmasa ve kocan baska kadınlarda yatıp kalksa?

• bizim koyde senın hakkın 0.50 liralık MKE yapımı 9mm lik bir kursun ama senın gıbı mendil parcasına o bıle degmez

• Durumuna yorum yapamam ben yaşamadım bana yaşatılmadı. Ancak yapılan yorumlar için: İlk taşı günahsız olanınız atsın.

• tamam ışte seninde sınavın buymuş sınavı gecemedin tabi sınav yapan varsa.bide şöyle bişey var herkes halt karistirirda kötü olmaz birisininki ortaya ciktimi ondan kötüsü yok.ben seni destekliyorum günah diye bişey yok cehennem de yok hayatını dolu dolu yasa derim kutsal bir güç olsaydı kocan sağlıklı olurdu.

• marangoza ağaç vermezsen sana bir masa inşa edemez,gelip senden istemissede sen vememissen artık senden hiçbirşey istemez.

• Hımm.

• birkez aldatan yine aldatır.vic danmı o seni ölünceye kadar rahatsız edecektir zaten.

• erkekler genelde böyle söyler bir kez aladatan bir daha yapar neden acaba hiç düşündün mü ayrıca böyle bir kanun da yok

• anlıyorum sen duygusal yönden yanlız kalınca yaptın bunu sanırım sizde yetim bir çocuk alın bence gece hayatınız da bir sorun yoksa yetim bir çocuk mutlu eder sizi

• buradaki olumsuz şeyleri okuma bile. senin ne çektiğini bilemezler. sakın anlatayım deme eşine. bak açık konuşuyorum eşim beni aldatırsa ve bunu öğrenirsem yemin ederim önüme gelen herkesi öldürürüm. o yüzden sakın anlatma. eşinde seni soğutarak hata yapmış. ödeşmiş sayılırsınız. ayrıca buradaki insanların hepsi masum değil. özellerine insek neler çıkar boşver o yüzden buradakilerini. hata yaptın ve pişmansın sana ulaşabilecekleri her şeyi yok et ve eşinle mutlu olmaya bak. çocuğu olmuyorsa bile evlatlık edinin. şahsen benim çocuğum oluyor ben buna rağmen evlatlık edinmeyi düşünüyorum. sen cesur birisin kimseyi dinleme. kendine çeki düzen ver kalk ayağı ve dimdik devam et yoluna. herkes hata yapabilir. önemli olan hatayı düzeltmektir.

• sinirlendiğimde kendimi kontrol edemiyorum. gözüm döner çünkü sevdiğime başkası dokunmuştur buna katlanamam. sevdiğime dokunan kişiyi sülalesiyle yok etmeden de rahat etmem. sevdiğime gelince ona belki karışmam ama bundan sonra benden çok şey çeker. o yüzden anlatma. ki bana bakma ben sorunlu biriyim. olmuş bir kere yapacak bir şey yok. neler çektiğini bilemeyiz. bir insan bunu yapıyorsa çok zor durumda kalmıştır.

• önüne gelen herkesi öldürüpte yıllarca hapis yatmayı göze alabilecek kadar neden gözün döner peki

• olan olmus , unut ve hayatına devam et

• herkes hata yaparda 1 degıl 2 degıl sayısız gun bırlıkte olmussun.ınsallah esınde bırgun gerceklerı ogrenır

• 1 kere yatman onemlı degıl uzun zaman bırlıktelık kurmussun...'uzun bir ilişki yaşadım'...sırf bu cumlenden dolayı yazdım..eger rahatsan esınle devam et bırsey demıyorum ama vıcdanın el vercek mı buna..

• bir şey farketmez diceksin ama sadece bir kez birlikte olduk ve ben bundan sonra hiç görüşmedim çünkü çok pişman oldum

• Bu ağır bir hata hesabını Rabbine vermelisin.

• Erken yaşta evlenmişsiniz sanırım ? Bence eşinden ayrıl ben onun yerinde olsam senin gibi bir eşle devam etmezdim çünkü,Sevgilim dediğin kişiyi seviyosan git onunla evlen adamı özgür bırak

• Erken yaşta dedim 18-24 gözüküyor profilin, yani olgunluğa erişemeden evlenmişsin bana göre,evliliğin ciddiyetini anlamadığını düşünüyorum

• hayır çok da erken sayılmaz 1 senedir evliyiz

• Merhaba güzek insan; yanlış birşey yaptıktan sonra pişman olman aslında senin attığın en güzel adımdır. Geçmişte yaptığın bir hatadan kurtulmanın en iyi yolu o hatayı tekrar yapmamak için kendine söz vermek ve tövbe etmen yeterli olur. Seni seven birine yapabileceğin en güzel davranış onun samimi ve içtenliğini hak edecek davranışlar sergilemen gerekir...

Sevgi ile kal...

• aynını kocan yapmış olsa şimdiye 7 sülalen duymuş ve sana gaz veriyorlar dı ayrıl diye...

• bu yaptığını affettirmek adına kendini ona ada. o haketmediğin masumiyeti en güzel şekilde ödüllendir bence.

• gerçekten pişman isen eşine anlatırsın.

• Bu duygudan kurtulman çok zor.Neden evinizde helaliniz varken gözünüz dışarıda olur anlamıyorum ki.

• Bir şekilde durumu anlatıp helallik alman lazım.

• ruhunda var yapacağın bişey yok

• kendi kirinde boğul dicem sana okadar.

• kocan neyını eksık ettıde aldattın daha yenı evlıyken

• sana daha çok katılıyorum :)

• Eşine söylemelisin bence

• gönlünü alacaksin helallik isteyeceksin

• senin varya :( ne yaptın sen ... bence artık herşeye bir silgi çek ve seni gerçekten hak ettiğini sanan ve bence aslınsa senden cok daha iyisini hak eden kişiya ada hayatını kendin için değil onun için yaşa 33 yasında bir erkeğim ve ALLAH a buyuk laf olmasın üzerime atlasalar böyle bişey yapmam . eşim beni aldatsada yapmam . sakın sakın dıyorum ortaya cıkmasın ve sakın elalemın evli eşine bakanlarla bir daha konuşma toparla kendini :(

• İyi halt ettin, vicdanın varsa azabıda olacak.

• onun helalligini almalisin yoksa cehennemde yanarsin ve bunu hak ediyorsun ama öyle biyer yok böyle devam et bu dünyada yediğin içtiğin ve kendini becerttigin kar.iki şey sundum seç beğen al.

• söyle eşine. kabullenebiliyosa devam edersiniz istemiyorsa bıraksın. yoksa hayatın boyunca o vicdan azabından kurtulamazsın zaten.

• ne olursa olsun çok yanlış yapmış sin tövbe et bir daha asla böyle bir şeye yönetme ve dini görevleri ni yerine getirmeye ve iyi bir eş olmak için çaba göster ve pskolojık DESTEK AL

• Linç var dediler geldik!

Olan olmuş hacı. Yapacak bir şey yok.

• O zaman senin kocan kaşınmış biraz da. Sittir et.

• cok adice bir durum bence yazıklar olsun ayrıl adam kurtulsun

• kötü kadın müzeyyen oldun zor durumm anlat ama aile faciasına dönüşmesin sonra

• Anlatıpda adamın seni affetmesini bekleme sonuçları hoş olmaz yani adamın yerinde ben olsam Sonuçları hoş olmazdı büyük konuşmayayım ama gelinlik giydirerek aldığımı kefenle gönderirim bence boşanma yollarına bak git takıldığın elemanla evlen

• kimseden merhamet bekleme.yazık lan senin gibilerine.

• aldatma sebebin neydi niye yaptın böylebirşeyi seven insan sadıkkalır demekki sevmiyorsun anlat ona eğer seni affederse bir yuvanız olur ama cocuk olduktan sonra öğrenirse ayrılığnız çok acı olur

• Ondan sonra ''erkekler hep aynısınız'' derler . Ne bekliyorsun kardeşim suçlusun işte gelip burda sana üzme kendini bilmem ne mi diyim desemde farketmez artık yapmışsın bir hata çekiceksin cezanı

• Seninkisi affedilemez bi' yasak aşk.. madem gotun başın ayrı oynuyor, neden evlenip adamın hayatını mahvediyorsun..

Kocandan seni affetmesini istemezsin umarım.. " kimse yanlışlıkla soyunup, yatağa girmez" unutma !

• Eşinin yerinde olsam seni boşardım. Gözünün yaşına da bakmazdım .

• yazıklar olsun

• İnsan oldugunu hatırla ve çek git.

• yaptım aynı şeyi kendımede soylerım!

• bence empati yapmak lazım

• Aha işte gel de güven kızlara gidiyorum elim titriyor şimdi

• link

Buyur burdan yak yenge..

• anlatacaksın başka çaresi yok onun seni affetmesini bekleyeceksin ama böyle birşeyi ancak seni çok seviyorsa yapabilir...

• bu dünyaya sakın bir çocuk getirme kadın !

• biz bu insanları tanımıyoruz hatalar tek taraflı değildir ben evlilik görüşünü eleştirmiyorum anlatamadım bir insanı kendi yargılarımıza göre alçaltamayız buna kimsenin hakkı yok yanlış buldum bana göre yanlış yani ne olursa olsun yanlış sana göre doğru yanlış ve doğrularımızı değiştirmeyiz sonuçta tartışmak değil amacım

• yine aynı şeyi yaptın sana göre karaktersizlik olabilir hata yapabilir insan hayatta her şey insanlar için garantiside yok bir şeyin bir insanı hemen bu kadar alçatmak da bence çok masumca değil bu benim görüşüm yapılanı yanlış buldum

• cok haklısın kardesım +1

• Öncekileri Göster
  • pişmansan at bu hissiyatı üstünden belki eşin de seni aldatmıştır ama bence karşındakine büyük saygısızlık bu bir daha yapma fazla da takma kafana her insan hata yapabilir.

• sen seviyomusun onu önce netleştir eğer sevmiyosan ayrıl yani karşındakine haksızlık yapma kendine de..

• ya öğrenirsem bende bidaha aldatırım ama bu sefer pişman olmam

• offf çok kötü bir durum eşinin yerinde olmak istemezdim :/

• bence kendini as asmadan öncede bir mektup yaz adam arkandan üzülmesin bu pislik başka türlü temizlenmez

• ben evli kadınla yemin ediyorum hiç ilişki yaşamadım hatta isteyen teklif eden oldu yine yok dedim ben evli kadın yapmam yapanda sıksın kafasına bence

• şurada sana vericem diyen biri çıksa nefessiz bişey yaparsın bu tip bir durumda kadını o. yaparsın siz var hakikaten boşuna nefes alıyosunuz üzerinde tepindiğin karın olsa aklına gelsin bu herşey açık ve ne değil bu dünyada koçum

• ne yaşadıysa yaşadı dünyüyü bir o.çocuğu getirmeye hakkı yok köpek gibi ölmeli bence

• Öncekileri Göster
  • aldatmayaydın kanka

• Töbe et bir dahay yapmayacağına içinide ferah tut

Kızlar Ne Diyor 18

• burdaki erkeklerin dedigine kulak asma ilk olarak... hepsi ayni boku normal biseymis gibi yiyor ama bunu kadin yapinca binbir hakarete kalkisiyorlar. Sen aslinda aciklamasini gayet net yapmissin, iliskinizdeki sorunlar sebebiyle ruhsal bir bosluk yasadigin icin boyle birseye giristigini dusunuyorum, esine anlatman cozum getirmekten cok, ona kendisini daha eksik hissettirip daha da kotu sonuclar dogurabilir. sadece saglam kafayla otur ve dusun, bu hayat senin hayatin omur boyu cocugun olmdan yasayabilirmisin, bu adami sevebilirmisin, cevaplari kendine ver

• Pisman olduysan önce tevbe et rabbim affetsin önce seni..sonra esine söyleme cünkü söylersen korktugun basina gelir kaybedersin onu.Ama birdaha bu hatayi sakin yapma canim ilk önce kendini düsün ok ;)

• LİNÇ EDİLMİŞSİN!

hakettin haketmedin bunu tartışmıcam.

ama eşini aldatan bir tek erkeğe bile bunların söylenmeyeceğini bilmek ne kadar acı :(

• ya canım sen bu erkeklere aldırma sankı kendılerı sütten çıkmıs ak kaşık şerefsızler ya yorumlara bak kırk kısıyle yatıp kalkıor hıc bıse olmamıs gbı davranıolar ovunerek bıde anlatıolar kız iğrendıgını kotu hıssetıgını sölüyor sızde o duygu bıle yok beeeeeee!

• Seni dağnamak burda kimseye düşmez öncelikle burda seni yargılamak benim haddime değil. Madem böyle kötü oluyorsun bir an önce ne istediğini düşün ve karar ver hayatını düzene sok bence.

• Sizin yüzünüzden kızların hepsini yargılıyolar. Yanarımda buna yanarım..

• Hikayeyi tam anlatmamışsın ki sen.Kötü zamanlar geçirmişsiniz,duygusal ve fiziksel yakınlıktan yoksun kalmışsınız bir süre.Uzaklık girmiş aranıza,sen de hem yeni evli olmanın hem de bu gerçeği öğrenmenin verdiği psikolojiyle eşinden başkasına vurulmuşsun.Etkilenmişsin.Duygusal hasardan kaynaklanan bir şey bu,yoksa neden sevdiğin birini üzesin.Çocuk sahibi olamamak çok sorun olacaksa eğer ayrılın diyeceğim ama bunu da istemezsin sanırım.Neyse,eşine haksızlık etmişsin,ona söylemeden olmaz.Vicdan azabı ile yaşanmaz.Öbür dünyadaki hesabını sen zaten tahmin ediyorsundur,cehenneme gideceksin ulan da demicem benim haddim değil.Umarım herşeyin hayırlısı olur ne diyeyim.Yazık olmuş :S

• masum kalabilmek namuslu davranabilmek bu kadar mı zor sadakat ne kadar büyük ama kolay yapılabilecek bir şey biliyor musun bu kadar basit olmamalı daha bir senedir evlisin birde yahu bu nedir yaa gerçekten bişi demicem diyemicem ağzımdan çıkanla yazılarım aynı olursa hesabımı kaybetmek istemem o yüzden sustum

• amma bayiliyorsunuz yargilamaya erkek alsatsa el kiri kadin aldatsa linc adelet neresinde amk

• ee taşlıyalım taksimde kızı napalım canım cesaretle soylemıs aldatıom pısmanım dıye ahlak dersı verenler daha cok aldatıyor emın ol

• bunun kadını erkeği yok hanım efendi sadakat sadakattir erkeğin ki farklı kadının ki farklı değildir aldatmanında bir açıklaması olmaz

• +5000

• olmuşa çare yok

unut yaptğın herşeyi.. sıfırla kafanda.. eşine yönel.. bu hatanı tekrarlamamaya çalış

• yapmasın tabiki :(

ben yapılmasını savunmuyorum ki..

sadece asmak kesmek yargılamak işi büyütmek anlamsız ..iyi akşamlar..

• daha ne alıskanlıgı olacak larke okumadan mı yazdın kız ne demıs bak...'uzun bir ilişki yaşadım'..neyse hacım tabı o da senın dusuncen saygı duyarım.ama yarın bırgun esın ya da sevgılın bu sekılde yaparsa o zamanda bu sekılde dusun.neyse ıyı aksamlar

• fikir benim fikrim ! yanlış veya doğru fikrim kanun değildir ! benimsenmek zorunda değil!

insanlar davranışlarından pişman olabilir. bu kimseyi suçlu kötü yapmaz. alışkanlık haline dönüştürülmediği sürece her davranışın telafisi olabilir.

• Öncekileri Göster
  • bak insanız hepimiz hata yaparız sonra pişman oluruz önemli olan pişman olman ve birdaha yapmaman bence geçmişi bırak unut gitsin gelecege bak eşine gelecekte mutlu bir hayat sun onu her gülümsettiğin de acın giderek azalır biter

• Onu bu işi yapmadan önce düşünücekti..

• Dağdan inme yaban öküzleri,narin sinek kuşlarıyla korunmadan ilişkiye girdiğinde böyleleri geliyor dünyaya.

• unutcaksın erkekler nasıl aldatıor bırde hıcbıse olmamıs gbı gelıp karısının koynuna girior onlar bayanlar gbı hıc ığrenme, kendını kotu hıssetme gbı bı duygu taşıolarmı yok...

evlılıgını çıkmaza sokma kımseyede anlatma zamanla gecer

• Yazık. Birde anne olacaksın ilerde değil mi ?

• eşimin çocuğu olmuyor malesef bunu öğrendiğinde benden çok uzaklaştı ayrılamk istedi ve sürekli kötü davrandı o zamanlar olmuştu bu

• eğer vicdanının rahatlamasını istiyorsan bunu kocana anlatmalısın.. sonu boşanma bile olsa bu pişmanlıkla doğru düzgün yaşayabileceğini sanmıyorum kocana çok pişman olduğunu hissettirirsen affedebilir umarım ama zor gibi..

• yaptığını söylüceksin aldatmayabilirdin yani hayat senin hayatın ama ne olursa olsun dürüstlükten yanayım

• evlendinmi bilmiyorum ama benim o müesseye bakış açık çok farklı .. bir nevi ibadet gibiii !

taparım ben hatunumaa yaaa yeterki beni o kıvama getirip kıydırsın nikahııı... insanlar hata yapar amaa bu hataa bir başkasının hayatının a.koyuyorrsaaa kii bu saatten sonra o adamın hiç normal bir hayatı olabileceğini zannetmiyorum, yemişiim öylee hatayıı ulaaaan yook öyle bir lüxx

• sen hakaretleri takma tribünlere oynayan çok neyse dediğim gibi ben dürüstlğkten yanayım sonu kötüde olsa benim görüşüm yazdığım gibi hayat senin

• ak kaşık olduğumu idda etmiyorum ! lakiin bana ömrünü vermeye and içmiş birini aldatacak kadarda karaktersizz değilim !

• Ona bunu yaptığını anlat, çok pişman olduğunu, daha fazla dayanamadığını, ona söylemen gerektiğini anlat. Dinlet. Belki anlar..

• ama söylerse bu kez soran kişinin ailesi duyar belki tutucu bir ailesi var

• Anladığıma göre seviyorsun,peki neden aldattın ?

Zina bir yana,çok büyük kul hakkına girmişsin

• Olan olmuş artık,herkes hata yapar tabiki günahsız insan yoktur..

Tövbe et bol bol,bidahada öyle bir hataya düşme,seni birtek Allah yargılaya bilir

• +1

Yükleniyor...