• Sor
  • Bence

Boşanmış biriyle evlenir misiniz? Boşanmış erkeklere ve boşanmış kadınlara bakış açınız nedir?

eğer evlenirseniz çocuğu olup olmaması önemli mi ? boşanmış erkeklere bakış açınız nedir ? boşanmış kadınlara bakış açınız nedir ?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

Erkekler Ne Diyor 61

• neden olmasınnnnn

• Bu konuda nötrüm. Asla asla demem.

• kimse bosanmak icin evlenmiyor ama bazen istedikleri gibi olmayinca hayat mecburen bosaniyorlar sonra hayatlarini yeniden kurma sanslarina sahipler bence.Eger onunla bir hayat gecirecegim konusunda eminsem evlenirim bosanmis olmasi fark etmez.

• evlenilir neden evlenilmesin

• evli olan bir insanın boşanmış birisiyle evlenmesi çok mantıklıdır, çünkü tecrübesi vardır her konuda ve insanı boğmaz, her iki taraf içinde geçerli

• evlenmem..:D

• Evlenebilirim. Keskin bir bakış açım yok bu konuda.

• Bence evlilik komple mantıksız ve gereksiz bir şey, Avrupa'da artık insanlar evlenmeden çok rahatlıkla birlikte yaşıyor ve hatta çocuk bile yapabiliyorlar, geri kalmış toplumlarda evlilik gerekli, bir birlikteliği ailenin topluma uydurabilmesi için. Ha bir de çıkar için, çünkü ilkel toplumlarda kadın para karşılığı satılan bir nesnedir, mesela başlık parası... parayı ver kızı al... Aynı geri kafalılık sadece bizim coğrafyamızda değil, ABD nin orta kesimlerinde ki küçük kasabalarda da var, onlarda çok ilkel, Evlilik sadece kadına yarayan gereksiz bir sorumluluk bence, çünkü ayrılınca erkeğin malının yarısını götürüyor kadın, o yüzden kadınlar için çok kar getirecek bir iş, ayrılık olmaz ise de başlık parası adı altıdan kızın ailesini zengin edecek bir şey, yani ticaretO yüzden dul, bekar fark etmez, alın terine değer veren, kazandıklarını başka birilerine kaptırmak istemeyen evlenmez...

• Kısmetse olur , hayırlısı olsun :)

• Bir yaşa kadar önemli olabilir ama bir yaştan sonra on kerede evlense on kerede bosansa kişiliğine bakıyorsun

• seviyorsam evlenirim elbette

• benden öncesi değil benden sonrası önemlidir benim için.

• büyük konuşmayayım ama evlenmem. benim ilkim olmalı ve bende onun ilki. o yüzden eşimin bir ömürlük olarak bana hayırlı olmasını istiyorum...

• sadece çocuğu olan kadınla kendimden büyük biriyle evlenmem onun dışında açığım bu tür konulara...

• kendinden büyükten kastına 1-2 yaşta giriyor mu?

• Okadara cok kati degilim ancak cOk zor kadin kucuk olmali 5-10 yas farki olursa daha iyi olur

• boşanmış biri ile evlenirim tabiki..ama çocuğunun olmaması ilk tercihim olurdu...eğer ondan ayrılmayı göze alamıyorsam çocuğuna da alışmaya çalışırım..

• ben evlenip bosandıysam karsımdakide evlenip boşanmış olabilir farketmez.. ama ben bekarsam hic evlenmediysem karşındakinin evlenmemiş olması lazım.. ayrıca başka erkegin kolundan gelmiş bir kadını mutlu etmeniz lazım her anlamda.. eger edemiyorsanız sürekli aklı eski kocasına gider hele birde görüşüyürlarsa vay evlendigi adamın haline.. aslında ben istemezdim ... uzatmayım cümleyi :D

• Senin yorumda olmayan yemek tarifi gibi be kardeşim... :))

• boşanmış biriyle elbette evlenirimbakire olmaması sorun değilsevgi aşk daha önemli

• hayat bu neler getireceği belli olmaz...

• evet neden olmasın herkes hata yapar..

• aşk,sevgi varsa gerisi teferruattır...bunlar mantık evliliği düşünenlerin sorunlarıdır...

• kimse kimseyi kandırmasın cocugu olan evlenmiş boşanmış biriyle ciddi ilişki düşünmek kolay değil hele erkek bekar ve daha önce evlenmediyse..

• Boşanmış olması problem olmaz. Fakat çocuk olayı durumu biraz değiştirir. Bunu kabullenmek biraz zor gelebilir. İleride sizin de çocuğunuz olduğunda çocuklar arasında eşitliği sağlamada sıkıntı olacaktır. Ama gönlünüz o derece genişse herşey aşılabilir.

• ben bekarken boşanmış biriyle evlenmek istemezdim gayet açık, heralde çoğuda böle düşünmektedir

• kadına aşık olursam her anlamda uyum saglarsak evlenirim

• insanların geçmişine takılmam..

• insan insan olduktan sonra boşanmış veya bekar ne farkeder

• Büyük konuşmayım ama evlenmem .

• Bunun için büyük konuşmam çünkü insanın başına bu hayatta her şey gelebiliyor

• Daha boşanmamış biriyle evlenemeyiz zaten.

• aşıksam karım olarak bakarım ;)

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 26

• yani ilk olsa daha iyi ama sevdiğimi de bu sebepten yarı yolda bırakmazdım.

• normal insan yani bir ayrım yapmıyorum

• bu tarz soruyu bir sene evel bende sorduğumu hatırlıyorum galiba emin değilim.insanları yaşadıkları için ikinci sınıf birey olarak görmek aklıma sığmıyor. ikinci el istemem diyen beyefendiye de başına ne geleceğin belli olmaz. çok gördük senin gibilerini.birde evlenmem diyenlerde siz evlenilecek adamsınızda o kadınlar size başvurdu.

• Çok zor oluyorlar.. Çok emek vermek lazım...

• Yaşamış gibi söyledin

• cocugu olan birisyle asla evlenmem. erkek arkadasimin kucuk kardesi var ..cok kiskaniyom bazen o oldugunda 2.ci planda oluyorum :/

• Niye evlenmeyim ki. Evlilikle ilgili daha çok deneyimi olur diye düşünüyorum. Çocuğu da o kadar önemli değil sonuçta oda bir evlat. Bağrıma basarim :P

• nedense boşanmış kadın olmaz diyo erkekler ama boşanmış erkekle olur bnce gönlümüz gönlümüz birse olur evlenilinir yani yeterki yalan sylemesin .P

• Boşanmış bir erkekle evlenirim ama çocuk biraz sıkıntı.. Bebekse ya da 10 yaşından küçükse sorun değil tabii bende kendi çocuğum gibi bakarım ama eşiyle sorunlu ayrıldıysa ve velayet sıkıntısı varsa iyi olmaz. Çocuğun annesiyle ister istemez aralarında bir bağ olacak ve bu durum hoşuma gitmez..

• bence boşanmış biri hiç evlenmemiş biriyle evlenmemeli...ama şahsım adına konuşıyım hayatta evlenmem taşlarım diyemem.ama yine de evlenmeyi veya sevgili olmayı pek düşünmem.bunun sebebi başka bir kadınla birlikte olması onunla yuva kurması falan değil.onun yaşadıkları belli benim yaşadıklarım bellidir.o evlilik yaşamış ama ben yaşamadım.bi yandan hep eski evliliğini hatırladığını düşünürüm...aslında içgülerimle alakalı pek istemem nedensizce..

• ömür boyu boşanan çiftlerle uğraşıcam..1yılda midem bulandı..şimdilk istemiorm .. ama ilerde fikrim değişeblr

• boşanmış bir insana karşı büyük bir sevgi, aşk duyabilirsem evlenirim ancak. bunun dışında boşanmış insanla evlenmeyi düşünmem...

• boşanmış deyil de hanımı vefat etmiş olsa çocuk da olsa ne düşünürsün

• bilemiyorum...

• yanı kafama uyarsa aşık olursam ola bılır dıyorsun

• hic kimse büyük konuşmasın bu dunyada insan yapmam dediği şeyleri yapıyo hele ki gönül işlerini kontrol edemezsinz. Allah hayırlısını versin demekten baskasi yanlış bence.

• katılıyorum Allah cc her kese dunyada ve ahıretde yuzunu guldurecek hayırlı eşler nasıp etsın

• seviyorsam önemli değil

• Seviyorsam evlenirim tabi ki .Ama çocuk varsa düşünmem lazım.Çocuk sorumluluk ister güzel düzgün bir eğitim ister anne baba hasreti çeker.

• Kimseyi kınamak olmaz, boşanabilir insanlar ama araştırmak lazı niye diye, çocuklu biriyle evlenmek ise çok çaba gerektirir. yalanı yok bekar biri varken boşanmış yani evliliği başaramamış ya da yara almış biriyle evlenmek istemem açıkçası!

• ben erkek olsam ve hiç evlnmmş olsam dul bir kadınla evlnmem

• duyduğum aşka bağlı bir karar

• Evlenmiş biriyle evlenirim sorun olmaz ama çocuğu varsa ı-ıh.

• nedn olmasın .sadece neden bosandığı konusu kafamı kurcalar

• hayır evlenmem

• Nice hiç evlenmemişten namusludur kanısındayım.

• Ben de boşandım, kurtuldum nihayetinde. Boşanmış kişiye ön yargılı bakmamak gerekir. Neler yaşanıyor hayatta, ne erkekler ne kadınlar var hayatları mahfoluyor. Allah iyilerle karşılaştırsın..Çoğu genç kızdan daha çok bakireyim ben...Her şey kafadadır. 2.El diyenlere şunu söylüyorum "İnşallah 2.el dediğiniz birine aşık olur, mecnuna döner, sürüm sürüm sürünürsünüz" ... afsfdfsdaddfafs Tamam sakinim..:/

• amın bende bunu dıyorum sevdıgım bırı olursa ama boşanma sebebı asla ahlaksızlık olmayacak ve dınıne baglı olacak ıslam dınıne

• asla asla dememek erekir ilerde bizim basimiza gelmicegi ne malum... sahsen evlenmemis olmasini tercih ederim ama bosanmissa ve cok seviyorsam sorun olmaz

• Seviyorsam benim için sorun olmaz,hatta avantaj olur bizim için olaylar karşısında olgun fikir ve düşüncelere sahip olur

• aşk varsa seviyosak nıye evlenmeyımki evlenirim tabi

• bn erkek olsam boşanmış bir kadınla evlenmem eğerki bnde evlenip boşandıysam evlenirim..çocuk işi varsada evlenmem üvey baba/anne oluyorsun sonuçta..

Yükleniyor...