Karımın annesine bu kadar bağlılığının neresi normal?

cartoooon
hergün bir kadın telefonda annesiyle saatlerce ne konusur diye merak edip umursamazken, annesi bize taşındı.1 sene sonra bir bebeğimiz oldu şu sıralar ise isyanın dibindeyim. nefes alamıyorum, eve gitmek istemiyorum...çocuğumu bile kucağıma alıyorum ''alma beline bişi olur', yüzüne bakıyorum nazarın değcek bakma çocuğun yüzüne, yok konuşma çocuk mikrop alıcak '' ya sabır.öyle deme öyle yapma bak bişi anlatayım sana gibi sonu gelmez nasihatler. ya bir insan bebeğin ilk dışkısını bebeğin yastığının altında saklarmı bu nasıl bir lanet, bu nasıl bir hurafeler yığını-çıldırıcamm.. karım ise annesiyle aynı odada yatmaya başladı aylardır isyanın sonuna gelmek üzereyim. iyilik etmekten bıktım çünkü karşılığı yok bunun dahada beter oluyor, iyide olsam kötüde olsam değişmiyor hayatım.
ilk eşimde anneciydi allahım herşey tıpatıp aynı , kabus gibi. bidaha boşanırsam ne evlenirim nede bölece boşanırım. türkiyede akıllı erkeklerin evlilikten kaçınmalarının sebebi çok belli.
çünkü kızlarımız kendini asla yetiştiremiyor. siz annenizle evde kalın. anneci erkeklerdende kadınlardanda nefret ediyorum-arası yok mu bu insanların, eş demek ne demek,, anneni babanı sev say ama ailen artık evlendiğin kişidir, benim ailem dediğinde eşini değilde anneni babanı kastediyorsanız -gidin ailenizle yaşayın -ne işiniz var elalemin yanında... böyle saygı başkasının hayatına saygısızlık üzerine kuruluysa olmaz olsun.2 senedir evde saygı sevgi eş çocuk sabır derken ben artık bittim. bu eşimide mutsuz etmiycem annesiyle ebedi mutlu bir hayata kapılarını açıcam. annesine bol bol hak versin orda.
kendimi biliyorum bir kez aldatırsam ben bir daha o eve sevgi nazarıyla zerre bakamam... Şu an tutuyorum kendimi ama o kadar bunaldımki... amacım iyi niyetli saçma tavsiyeler değil-sadece bunu okuyacaklara sesleniyorum, kimi çok seviyorsanız onunla
Karımın annesine bu kadar bağlılığının neresi normal?