• Sor
  • Bence

Bir ailede kadın çalışmalı mı, yoksa çalışmamalı mıdır?

Bir ailede kadın çalışmalı mı, yoksa çalışmamalı mıdır? Siz ne düşünüyosunuz arkadaşlar bayan erkek herkesin yorumunu bekliyorum çünkü herkesi... Daha Fazla

Güncellemeler:
Genel olarak yorumlara baktığım zaman bayan arkadaşlar aslında hayatın farkına varmış özellikle tebrik ediyorum kendilerini,erkek eline bakmamayı biliyorlar ama bizim kızlarımı/kadınlarımız ne kadar çalışkan olduklarını kurtuluş savasında cephede gösterdiler.

Halada erkeklere muhtaçlığımız yok diyorlar canı gönülden tebrik ederim.

En İyi Görüş

• Çalışmalı tabi niye çalışmasın.. Kadın güçsüz varlık mı? Kadın çalışmalı, elin oğlunun eline bakmamalı yeri gelince boşayabilmeli adamı.. Kaç kadın biliyorum ben işi gücü gidecek yeri olmadığından adamın ağzının kokusunu çeken, kadınlar bunu hak etmiyor..Hem ben boşuna mı okuyorum.. Bende bilirim okumayıp kocamın bana eşşek gibi bakmasını ama onun eline bakmam ben!

• biraz kaba en iyi cevap :)

• teşekkür ederimm :)

Kızlar Ne Diyor 18

• Calismali ne olursa olsun erkek eline bakmamali , ayaklarinin üstünde dura bilmeli ,birlikten kuvvet dogar ! 15 senedir calisiyorum Allah izin verirse bir 15 sene daha calisirim ;)

• Ben bunca yıl boşa mı okuyorum Allah'ın izniyle çalışacağım

• çalışmalı

• eğer erkek 5.000 lira falan maaş alıyorsa çalışmasına gerek yok bence

• bence çalışmalı. bu, kişilere bağlı tabi.ama evde oturmak ,evle ilgilenmek bir kadın için sıradan ve sıkıcı olur.

• eğer meslek sahibiyse tabiiki çalışmalı, pasif hayat neye gerek..

• çalışmalı bence.ama bebeği olana kadar.bebeği olduğu zaman ara vermesi taraftarıyım

• Erkeğin aylık geliri iyiyse çalışmamalı.

• eğer eşimin geliri iyi olursa çalışmam ya da kıskandığı için istemezsede çalışmam

• ben bebeğim varken ara veririm,onun dışında çalışırım diye düşünüyorum ama erkek olsam eşim çalışsın istemezdim..

• Kabayım ben güzelim, tamam?

• onemli bir soru olmus oncelikle kisinin aile yapisiyla ilgili yetisme ortami onemli tabiki calistigi ortam duzgunse sorun olmaz ama illa otursun evimin kadini olsun diyorsan ona gore biriyle evlen:)

• Çalışsın kelekler yesin melekler.

• Çalışmalıdır..Ha, ille de çalışmıyor mu? Mızmızlanmayacak o zaman.. Köpek gibi bakıp, düzen sağlayacak o eve!Üzgünüm, hayat bu..

• Aslında kadına ev hanımlıgı daha cok yakısır cocuklara bakmak ev ısıyle lgılenmek yemek yapmak v.s, .. sahsen ben calısmk ıstemm ama tabı maddı sıkıntıların getrdıgı mecburıyet varsa esım aılem cocuklarım ıcın herzmn calısırım..

• çlşmalı bence daha iyi hayat koşulları için hem çlşan çiftler falan iyi geçiniyo sosyal hayatları oluyo bence zenginde olsa çlşmalı :) tabi evide aksatmamalı dışardan yemek olmaz hep evde yemek yapcak 2,3 gün yicez öylee :)

• Calismali.

• Calismali.

Erkekler Ne Diyor 5

• Çalışmasına engel olacak bir şey yoksa herkes çalışmalı.

• Bunun tercihini eşime bırakırdım. Benim için iki durumda uygundur.

• bi okul okuyup dirsek çürüttüyse çalışsın tabi ama bir sıfatı kariyeri olsunsırf para kazanmak için herhangi bir işte çalışmamalı evli bir kadın.

• Ben bunca sene afedersin kıçımı yırtıp okuyayım,çalışayım o da gelsin ohh onca senelik emeğe konsun. Yok öyle yağma. Çalışacak tabi ki

• Evet çalışmalıkadın ekonomik özgürlüğünü eline almalıhatta bana bile muhtaç olmamalı ALLAH korusun bana birgün birşey olursa kendi başına çocuklarımıza bakabilmelievde oturup dedikodu yapıp psikolojisi bozulup şişmanlamasını istememsosyalleşsin hem 1 eve 2 maaş girerse çocuklarımızın yaşamı ve bizim yaşamımız daha rahat olur.

Yükleniyor...