Gurur her zaman için önde mi gelmeli?

Aşkta gurur olur mu sizce insan aşkı için her türlü şeyi yapmalı mı ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• 3000 karakter sınır koymuşlar. Koymasalar sana uzun uzun anlatırdım. Ama Aşk dediğin şey mantık ve kalbi aynı yerde buluşturmaktır. Mantığının kabul etmediğini kalbin istiyorsa bu zulümdür. Kendine. Mantığının kabul ettiğini kalbin kabul etmiyorsa bu da karşındakine eziyettir. Aşkta gurur yerine göre olmalı yerine göre olmamalı. Zaten " AŞK "ım dediğiniz kişiyi yakından tanıyor olmalısınız çünkü aşk 2 günlük bir duygu değildir. Eğer ki bir erkek hatalıysa gurur yapmamalı , kadın gurur yapmakta haklıdır çünkü. Sen hem üz hem de gurur yap , yok öyle bi dünya paşam. Gerçekten sevdiğim bi kız vardı. Araya ayrılık girdi. Hem benim hatam hem onun hatası. Ortak hatalar diyelimş. Neyse ayrıldık birgün. Haftalar boyunca hergün elimde çiçeklerle çıktım karşısına , sabahları küçük yürüyüşlerde eşlik ettim. Yollarda bağırdı seni sevmiyorum diye. Olsun dedim sarıldım , ben seni seviyorum dedim. Yoldan geçenler baktı " ABİ NE YAPALIM SEVİYORUZ YA " dedim ve elinden tuttum. Hoşuna gittiği belliydi. Neyse tam barıştık derken yine bi ayrılık girdi araya. Bu sefer hatam yoktu. Hemde hiç hatam yoktu. Sokak ortasında tuttum elinden , hüngür hüngür ağlayarak ayaklarına kapandım. Gitme dedim ya gitme ben seni seviyorum. O bana baktı , oğuz ben başkasını seviyorum dedi. aha o anda yıkıldım ben. Sonrasında defalarca mesaj attı , afedersiniz ama köpekler gibi koşturdu peşimden ama gurur değil mi bu sefer de ben bakmadım yüzüne. iyi ki bakmadım diyorum bazen kendi kendime. Benim aşk sandığım şey meğersem bana zulmeden kötü birşeymiş. Mantığım kabul etmedi , yaptıklarım helali hoş olsun ama düşününce haketmemiş diyorum kendi kendime. velhasılkelim özet geçmek gerekirse ; AŞKTA GURUR YOKTUR. eğer ki aşk dediğiniz şeyin gerçeğini yaşıyorsanız. BİR İLİŞKİNİN İÇİNDE GURUR VARSA O İLİŞKİDE AŞK YOKTUR. bu da böyle biline

• bizde oyleydik bak sen seviyrdun hergün karşısına çıktınbeni 1 kez bile aramadı mesaj atmadı bu sevgi değil dimi helal olsun kardeşim bak ne insanlar var bir mücadele dahi etmedi o

• çok güzel yazmışsın

Erkekler Ne Diyor 22

• Gurur diye insanın hayatında bişey varsa bazen kullanmak gerekiyor.

• gururum için dünyayı yakarım

• Aşkda gurur yapanın sevgisi de aşkı da yalan olur !

• o zaman senin için gurur olsun aşkı şerefinle yaşa sanki savaşıyon mübarek !

• Bende ondan bahsettim

• Aşk da dedim farkındaysan !

• Öncekileri Göster
  • bence gurur aşkı bitiren en önemli unsurlardan biri ve tabiki aşkta gurur olmaz ama diyelimkia aşık olduğun kişiyle çok konuşmana rağmen bir türlü seni sevemediyse o zamanda gurursuzluk yapmamak gerek

• Gurur

• aşk gurursuz olur mu ? o ne öyle onursuz gurursuz sevmek, bahsettiğin aşk ise iki taraf da gururlu ve onurlu olmalı. aksi halde o aşk değildir. bir taraf sürekli taviz veriyordur ve acizdir...

• Olması gereken kızlarda gurur erkeklerde aşk

• Saçmalık, gurur yap ondan sonra yaşanacak onca güzel şeyi kaçır... sen karar ver, gururlu gururlu yapayalnız olmak mı? yoksa mutlu olmak mı?

• Aşkın olduğu yerde gurur olmaz. Bende zamanında aşk mı gurur mu çıkmazına duştum. Gurur dedim G*te geldim. İmret alın evde denemeyin

• gurur sadece acıya sebep verir. hiçbir yardımı dokunmazpulp fiction

• gerçekten seviyorsa yamalı ama yapamayacagı bir şeyi zorlamamı olmuyorsa olmaz

• aşkta gururun olmadığını, gururlu davrandıktan kısa bir süre sonra çok iyi anlıyor insan

• bazen olmamalı kanaatindeyim yani aşkta hep gurur yaparsan olmaz bazen gururunu bi kenara bırakacaksın bişeylerden ödün vereceksin ...

• aşkta gurur yoktur diye kendini soytarıya çevirenler elde etmek istediklerinin tam tersine kavuşurlar. sevilmeye değer insan zaten gururunu kırmana müsaade etmez.kimse için eğilip bükülmemeli.

• eyvallah

• çok iyiydi

• Hayır Yerine göre değişmeli :)

• Hayır Bazı Kızlar VAR Annelerinin Sözleriyle Falan Sevgili Değiştiriyorlar

• gurur askta gecerli birsey degil..tukurdügünü yalıyor insan en güzel örnek benim..

• gurur vardı ve bitti

• seven insan yapacak

• herkes bir değil ben seversem ömürlük seveceğim için

• Belli bi seviyede

• Olmamalı yani bokunu çıkarmadan bişeyler yapılabilir.

• Aynen öyle yaa

• Aşkta gurur olur.

• Seviyeli olması için olması lazım. Neyse...

Nerdeyse hiç, hiçten fazladır.

• Hayır olmamalı ama seviyeli sekilde

• "fazlası" dediğine göre sence de "Olmalı" .

• Öncekileri Göster
  • aşkta gurur olur evet. ve gurur aşkı bitirir. insan aşkı için kendinden ödün vermemeli

• küstüm sana yazma. en iyi cevap yapmamışsın

• Bu çelişkili bir şey bence

• kendinden ödün vermemen lazım. çünkü o kişi senin o halini sevmiştir.

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 12

• çok güzel bir soru ve cevaplarda oyle olmuş ...ben erkek arkdaşımla tartıştığımda bir kez bile aramadı kaç gündür haber yok,ne bir mesaj ne arama..gerçek seven oyle olmazdı

• gururumu çok ayaklar altına aldım...

• gurur herşeyden önce gelir.sevgi bir yana gururundan taviz vermemeli bir kişi.

• bence insan seviosa aşıksa gurur yapmamalı tabi kandinide fazla düşürmemeli

• aşkta gurur olmamalı.

• gurur yapılcak yer var yapılmıycak yer var ama gurur gerekiyosa insan arkasına bile bakmamalı. mesela aldatan birisyle dönüpte tekrar sevgili olunmaz bi gurur var örnek verck olursak

• her zaman değmez birşeyler yaptıgına

• aşta gurur olmaz yaaa :) kavga edilir, belkide olmadık bi yerde bağrışmalar yükselir, bi an- sağ çeeeek inceeeeem! desin, -tamam baş üstüneee! der o öküz snra araba sağ çekilir ve kapının kolunu tutarsın o anda incecik sesle sesizce )-vazgeçtim inmiyoruumm! desin :):):) -in iin git, hadiiii! der öküz ama inmezsin. ama bilirki o arabadan indiğinde bi daha aynı koltukta aynı değerde olamazsın ayrılık oldumu bi daha getiremezsin o aşkı o şevki... belkide o arabadan inmediğim için şuan çok mtluyuz :):)

• gurur insanın kendine verdiği bir değer biçimidir.fakat bazen insanın canını yakabiliyor.bence doğru yürüdüğü görülen ve çift taraflı sevginin saygının olduğu bi ilişkiye fazla gururumuzu sokmamalıyız.

• gurur çok rerörerö

• bu değişken bir kavramdır.bazen aşkta gurur olmaz bazen de gurursuz aşk olmaz.eğer karsındakının sevgısınden emınsen onun ıcın herseyı gozunu kıpırdatmadan yap .ama karsındakının sevgısınden emın deılsen o hicbirseye değmez sen gurursuzluk yapar onun ıcın herseyı feda edersen hem daha uzaklasır hemde gururdan olursun .

• tskler

• fazla gurur, .

Yükleniyor...