Elif Şafak'ın Aşk romanınından, "Nehir misiniz, yoksa göl mü?"

Elif Şafak'ın Aşk romanının daha ilk sayfasını okudum ve güzel bir benzetme var. Bir taş nehire düştüğünde etkisi çok sınırlı olur nehir onu hazmeder ve fazla etkilenmez çünkü zaten dalgalıdır ama bir gole düşse etkisi fazla olur halkalar oluşur ve gol dalgalanır ve eskisi gibi olmaz uzun süre. Burdaki tasi aşk olarak düşünsek sizin hayatnizdaki etkisi ne olur? Nehir gibi yutar mısınız bu etkiyi yoksa gol gibi sarsılır mısınız? Sanırım ben artık nehirim

Güncellemeler:
Arkadaslar tam anlasilmadi sanirim. ask dizi cok mu etkiler sarsar mi yoksa etkisi hafif mi olur demek istiyorum hayatnizda, ben eskiden cok etkilenirdim ama artik olgunlastim cok etkilemez duye dusunuyorum

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• gol deki benzetmen tek seferlik oldugunu dusunuyorum

tas gole duser bir buyuk dalga yaratir ama ondan sonra o golun icinde sakin bir hayat surer ve ritmini yitirir

Tas nehre duser etkisi kucuk olur ama devamli kucuk kucuk dalgalar halinde devamli ve sureklilik arz eder ritmi devamli olarak devam eder

o yuzden ben Nehre dusen tas olmayi tercih ederdim senin ise golde kaybolan tas oldugunu dusunuyorum

Kızlar Ne Diyor 2

• eğer aşk taşı gönlüme düştüyse o taş dibe çökene kadar göl gibi olurum. aşkın dalgaları yayılır, yayılır... yok o aşk taşı dibe çökeceğim ya da gönlüne değil kafana düşeceğim diye diretiyorsa kendimi harcamak pahasına taşar onu da kendimi de harcarım.

• Direkt okyanusum. Doğduğumdan beri akış halindeyim bir yerden bir yere. Zaten ben gölle de yetinemem. Denizde doğmuş birini okyanus paklar.

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...