Eski sevgili ile aynı üniversitede okumak?

Chocofamela
Merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Eski sevgilimle ben aynı üniversitede okuyoruz ve aynı bölümdeyiz. Okulda karşılştığımız zamanlar oluyor ve ben bu zamanları iyi bir şekilde atlatmak istiyorum. Ayrılalı üç ay olmak üzere ama ben hala unutamadım. Her yer de anısı var ve onu gördüğümde kendimi pek de iyi hissetmiyorum. Ayrılık sebebimiz şuydu ki iki kankasıyla çıktığı Interrail gezisinde (35 gün) beni umursamaması ve beni polonyalı bir kızla aldatması. Ayrıca babamdan korkuyorum diyerek hiçbir birlikte olan resmimizi sosyal medyada paylaşmayıp da o polonyalı ile sarmaş dolaş fotoğraflarını paylaşması ve baban buna kızmayacak mı diye sorduğumda "o yabancı ondan dolayı kızmaz ayrıca o benim arkadaşım aynen hazırlıktaki arkadaşlarım gibi.." biliyorum kesinlikle geçerli bir sebep değildi. İlişkiyi ben bitirdim Türkiyeye döndüğünde,çünkü döndüğünde bana söylediği sözler beni çok yaraladı " kendisini bir ilişkiye hazır hissetmediğini, hayatında yanlızca bir kızı sevdiğini (hazırlıkta skype aracılığı ile 6 ay boyunca konuştuğu rus), seninle 1 ay sonrasına bile planım yok, ben seni arkadaşlarının sevgilileri gibi hergün arayamam, mesaj da atamam mesaj atmak kız işi,özlersem çağırırım ve görürüm, ben çok değiştim, bencilleştim. Artık bir ilişkiden beklentilerim farklılaştı, basit ilişki istemiyorum..." Aurıldıktan 3 hafta sonra özür diledi ve hatalarını kabul etti, arkadaş olarak kalalım dedik okulda aynı bölümde olduğumuzdan. İlk karşılaştığımızda selamlaşıp hal hatır sorduk sonra bu beni görünce farklı amfilere kaçmaya başladı. Artık yüzüne bile bakmıyorum ve beni takmıyor.
Sizce ona nasıl davranmalıyım?
Eski sevgili ile aynı üniversitede okumak?
8 Cevap