'Göz gördüğünü sevmez, sevdiğini görür' sözü ne anlama gelir?

bu sözün anlamını bana açıklayacak bi deliaknlı lazım.detaylı biçimde açıklayacak ama?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• KIsaca şöyle anlatıla bilir...BİR TARAFTA ADRİANA LİMA WARBİR TARAFTA Hayran aşık olduğun warAdriana lima yı göz görür gönül sevmez sevdiğine dünyaaaalar değişmez...

• hmmm çok güzeldi bu

• elimden geldiğince :)

Erkekler Ne Diyor 11

• astigmatım ben

• insan her gördüğünü sevmez gönlünün gördüğünü sever diyo

• gözünün gördüğünü gönlün görüyorsa ne ala gözünün gördüğüne gönlün etmiyorsa eyvallah salla :)

• Yani anlamı:Birini sevmek için illa onu görmeniz gerekmez .

• ..aynen örnekliyorum...izmirde ksk çarşıyı herkez bilir...ordan oluk oluk...insan akar...güzel güzel kızlar yakışıklı erkekler...ama ben herseferinde onu en uzaktayken görmeye çalışırdım...görüncede filmlerdeki gibi...sanki o sokaktan bir tek o geliyor gibi olurdu...heryer bomboşşş sanki sokakta birtek o var...ve bana doğru geldikçee...zaman nedense hiç geçmezdi...özlerdim...gelincede önce konuşamazdım...sinirlenirdim...nerde kaldın diyee...:)) ÇOK SEVİYORDUM ONU ÇOK AŞIKTIM...EVLENME TEKLİF ettim...kabül etmedi...

• hmmm anlıyorummm üzüldüm beee kardeşş

• ...bugünde gördüm gene ama birşey yapamadım..isyan ettim...canım sıkıldı...2 aydır...görmüyordum...insanın elinden birşey gelmemesi çok kötü...

• allah düşmanımın başına vermesin çok kötü bişey aşk yarası kalp yarası

• Yani aşkın gözü kördür.Göz en yakınında olanı görmez.Uzakta olanıda gördüğünü sanır.Gözün kör olmasın emi beni nelerle uğraştırıyorsun...

• ahahah :D al sana +1

• teşkkkkkk

• Kimileri Uraşır Senin gözüne girmek için herşeyi yapar tüm fedakarlıkları belkide gerçekten seni mutlu edecek ama sen onu farkedemezsin hep aklında olana takılırsın ne kadar kötülük yapsada onu seversin :) Umarım acıklayabilmişimdir.

• hmm evet teşekkür ederim

• bu sorunun devamı 'Göz gördüğünü sevmez, sevdiğini görür ve sevilen kalp ile sevilir göz ile değil…” kalpten gelen sevgidir onu gördüğün zaman kalbin hızlı atar, yani şimdiki tabiriyle elektrik alırsın işte o kişi sevdiğini görmektir

• insanın gıcık kaptığı bir insan hergün karşısına çıksada insan onu görmeezden gelir ama sevdiğini kalabalıkta dahi arar durur

• Birini gercek anlamda seversen başkasını göremez olursun.

• "Gönül kim severse güzel odur" manasında bişey

Kızlar Ne Diyor 1

• kimi seviyosan o sana yakısıklı gelir, kusurlarını görmezsin.. dısardakiler hiçbişe ifade etmez

Yükleniyor...