Sevgilim ruh hastası?

Gizli Üye
Arkadaşlar ben de sizin gibi sevgilimi ilişkiye başlamadan önce tanıma imkanı bulamadım, kendimi dibim düşmüş halde bulduğumdan tanımak gibi bir uğraşım da olmadı. Zaten aşkta göz kararması durumları olur, yüzünüze küfür etse bile işte istediğim kişi, ne kadar farklı diye düşünürsünüz. İlişkiye başlamamız benim iki ay kadar peşinden koşmam neticesinde gerçekleşti fakat bu iki ayın sonunda işler umduğum gibi gitmedi. Sevgilimin ailesinde özellikle babasıyla yaşadığı problemler ortaya çeşitli sorunlar çıkarttı, verdiği sözleri tutmuyor bir gün eleştirdiği şeyi ertesi gün misliyle yapabiliyordu. Daha önce kızdığı yapmamı istemediği bir şeyi, sonraki zamanlarda neden yapmadın diye soracak kadar isteyebiliyordu. Davranışlarını eleştirdiğimi hissettiği anda da; kadın ruhundan hiç anlamıyorsun, seni yanlış tanımışım diye sitem ediyordu. Durumu psikolog bir arkadaşıma açtım. Bana sevgilinde kişilik bozukluğu bulguları var, etkisinde kaldığı bilinçaltının ve ailesinde yaşadığı travmatik şeylerin nevrotik belirtileri dedi sonra neden bu kızı çekiyorsun dedi, bende aşk dedim. Bugüne kadar yaptığım fedakarlıklar hep havada kaldı, şimdi beni biraz rahat bırak zamana ihtiyacım var dedi yine de onu çok seviyorum sizce ne yapmalıyım?

Sevgilim ruh hastası?
4 Cevap