İnsan sevdiğini neden sahiplenir? Sahiplenmek aşkla ilgili midir?

Kriton
Sahiplenmek denilen şey bence egoyla ilgilidir, aşkta sahiplenmek diye bir şey olmaz. Kıskanan bir insan bana aşık olduğunu anlatmasın arkadaşlar. Kıskançlığı başka bir şekilde tanımlayıp yeni bir bakış açısı ile gelcek olan varsa amenna ama kıskanmak egoyla ilgili lanet bir şeydir. Aşkta kendi benliğini yok sayarsın, biz olarak yaşamayı öğrenirsin ve ikiniz tarif edemediğiniz bir çekimden ötürü kopamazsınz birbirinizden. Hiç kıskanmazsınız ve başkalarına da ihtiyaç duymazsınız, böyle harika bir şeydir, onu elinde tutmak diye bir şeye ihtiyacınız yoktur, aşıksınızdır. Sadece benimden çok onun sewnin ruhuna derinden işlemesi, onu mutsuz edecek her şeyden uzaklaştırmak, verdiğin emeği, çabayı asla düşünmeyecek durumda olmak, sadece onun mutluluğu için yaşamak insana bambaşka bir huzur verir. O iyi olsa bile üzüntüden kahrolursunuz ona bir şey oalcak diye
İnsan sevdiğini neden sahiplenir? Sahiplenmek aşkla ilgili midir?