Kız veya erkek bebek isimleri var mı beğendiğiniz?

Bildiğiniz güzel bebek isimleri var mı kız veya erkek isimleri?bir arkadaşım çocuğu olacak ona uygun güzel isim arıyoruz şimdiden Teşekkürler herkese

Güncellemeler:
su aralar iki isim popüler bildigim kadariyla öylemi herkes iki isim birakiyor
düsünceniz nedir?
Bilmiyorum ama hic Kürtce isim önerisi gelmedi
acaba bildiginiz güzel kürtce isimlerde varmi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• aycelya,cerennur,banu,tuanaberkay,vuslat,canpolat,ozgur

• Bakalım ilk kim "Tuana" demiş diye girdim sadece şu başlığa... Piyango sana vurdu. Artı mı versem, eksi mi versem karar veremedim bu duruma. Neyse artı verdim. Bu konuda kesin bu isimin olacağını düşünmüştüm. En azından beni haksız çıkarmadın.

Tuana çılgınlığının bir an önce son bulmasını isteyenlerin en koyu destekçisi hatta önde bayrak sallayanıyım...

• Bence cok guzel bir isim anlamida harika

Kızlar Ne Diyor 43

• Ben kürtçe bilmiyorum , anlamam da .. üzgünüm

• Melek - Bade Baha - Reha-Taha

• okulda bi kızn ismiydi dilan rojda kürtçe

• efsun:)

• Benim naçizane önerim Kürtçe isim koymamanız.İleride nasıl bir ortam olacağı belli değil, çocuğunuz isminden dolayı sıkıntı yaşamasın.Bence Kurandan isim bulmanız daha iyi olacaktır onun açısından

• Tuana harika bir isim bence hem az bulunur hemde anlamı çok güzeldir.Zeynep,Melek isimleride klasik ama hoş.Erkek çocuk ismi Kerem,Emre sevdiğim isimler arasında.

• kız: alanis ve neliterkek:ata,saygın falan olabilir hiç düşünmemişim erkek ismi ya :|

• Ela ve Huzur güzel isimler bence.

• Lina, Sena ve RuyaUlukan ve mert

• kız kürtçe isimlerŞilêraJîlaHejinberfinasnaerkek kürtçe isimlerdewjinezmirferzanlezan,mirzarobinserdarterkanyezdanzagros

• serdar; erkek ismi - başkumandan, başbuğ.osmanlı imparatorluğunda
      sefer zamanında padişah
      yerine ordunun başında
      sefere giden veziri
      azamlara verilen unvan,
      serdar-ı ekrem. Bilip bilmeden atmayalım lütfen.

• Öncekileri Göster
    • yahu araştır ama sadece senin ismn değil türkçe sandığın coğu isimm kürtçe biliyomusun bende aa bu türkçe değilmi dediğim isimler gordum bu ayrıca kürtçe ya da türkçe onemli değil insan olmak onemli

• silivri Ser baş Demek kürtçe Darda Altında bulunan Ordu Demek birleşik kelime ve türkçe değil.

• erkek ismi ilker kaan burakkız ismi gözde mehveş hanzade

• kerem,alara.irem,gizem,nehir,ilayda,rümaysa

• kiz ismi olarak Sareerkek ismi olarak Muhammed AliEn sevdigm isimler

• Erkek olarak noyan ismini hep asil ve cool bulmuşumdur.. Kız olarakta Rima isminii :) tavsiye edebilirim

• anlamlarını çok merak ettim güzel geliyo kulağa

• Öncekileri Göster
    • sonucta bır general oldugu apacık ortada..kesınlıkle buna gore dusunulmemelı ..tabii kısıden kısıye degısır bu dusunce..ayrıca rimanın anlamıda dişi ceylan yawrusudur :) begenmenıze sevındım.

• noyan asil mi : s

• tuana çok güzel bi isim bence...cennete düşen ilk yağmur tanesi demek

• Zehra,Banu,Salih,Sefa))

• Elisa :))

• 43gün

Bahar, nisa , hüsna, pelin didem

• erkek ismi: burakkız ismi:melek

• karya

• Ablamın ismi :)))

• hevdem kız ismi kürtçe olarak..çağdaş demek anlamı

• ceylin ve cenker:D

• kız olarak neris ismini çok severim..erkek olarak da onu da ayırmayacağım için nerit koyarım :)

• Duru, toprak,yağmur,nefes, eda,tanem, görkem, oğuzhan..

• Ecrin ve Kayra

• tunç,hilye

• iklim

• iklim ne ya, iklim deyince aklıma hep klima geliyor

• kendi zeka düzeyinde öyle kavrıyorsun demek :):):)

• Ekvatoral

• kız ecee erkek onur :D

• yasemin leyla emir tutku mert :)

• kız:eylülerkek:can .)

• eylül ayinda olursa bence eylül olsun derim:))

• Öncekileri Göster
    • :(((

• :p

• kız için kavin erkek için azad

• Hezan ve Befrin.

• link =)

• kız ismi olarak gökçe,balım ,belemir yada alex isimlerini beğenmişimdir hep

• alex mi? :)))

• evet.türkçe değil biliyorum ama beğeniyorum işte :)

• Sahara kızıma, Kuzey oğluma.Tabii böyle bir ihtimal varsa.

• olur neden olmasin :))

• Öncekileri Göster
    • Ne biçim sözler öyle aman aman. İki sene falan, saatine denk gelir susalım :P

• korkma birsey olmaz insallah:)))

• güncellemeye cevap: hayır ben hoşlanmıyorum. zaten birer adet soyadları olduğu için çift isimleri var. 2 ön ad koyunca çocukların adları 3 leniyor...

• Bende anlamadigim icin size danismak istedim :))

• Kayra çok hoş.

• Selen Aylis Tamay Giray ... :D Esen Ve en önemlisi Derin

• nehir ve doğa, hoşuma gider kız isimlerinden.

• nil de güzel.

• melis,berk

• Daha Fazla

Erkekler Ne Diyor 20

• bebek ismi derken büyüyünce normal yetişkin olabiliyorlar heralde. bebek ismi diye birşey mi var.Neyse,kız:alizeerkek:atlas

• pfff

• :)))

• Harita olsaydı ya daha güzel :D

• Beliz - Öztürk .

• Kız ismi olarak Rüya,Melek,Zeynep isimleri çok güzel.

• kürtçe güzel isimler var ama burda söylemeyim rtük e takılır...

• neden gardas
      söyle söyle sen birsey olmaz :))

• kız olursa Dilrubaerkek olursa II.Mahmut

• çok iyisin ya =D

• Kız ismi : BelinayErkek ismi : Efe

• Tanem

• Bir oğlum var Kerem ,Kızımında Buğlem ...Kürtçe İsimler ise Rojda...Rojhat...Mizgin...(kız ismi) Azad,Civan, Mirhekim,Arnavutçada Güzel İsimler...Kızlar için...Lule(Çiçek),Luledeyl(ayçiçeği)..Dudiye(Güzel Konuşan) Bukır(güzel) Meyşsol(Tapınası Kız) Bukıratse(Fevkalade Kız) Sıtse(gönül) Barkın(Yürek) Zıdoçh(alev) Barf (apak-Tertemiz) Maresol (Deniz Kızı) erkek Deer(geçit-Kılavuz) Morad(murat-istenilen arzu edilen) Nical(Yanlız Tek) Fale(şükran)

• bebek ismi diye birşey yoktur o büyüyünce çocuk olacaktır zaten :) kız aden erkek arda

• Erkek: Mert, Cihan, Yiğit, DenizKız: Deniz, Ece, Nisan, Masal, Nil, Cemre

• Kız ecrin erkek kürşat

• helin pelin ASMİN royda delal şilan ahin arin rozarin SARYA bunlar kız çocuğu içinmervan servan diyar CİVAN AGİT ferhat serhat bunlarda erkek büyük harfle yazılanlar favorim .d

• elif, nil, su , ırmak , toprak, pelin--------------esat, ali , agit, civan

• Alevvvvvvv Batuuuuu

• isimin güzelli değilde anlamıının güzelliği ara bence

• sen bir isim söylede gardas bende arastiriyim degilmi anlamini :))

• google.ısım ve anlamları yaz ıstemedıgın kadar gelır ;) ordan anlamlarına gore hosune gıdenı sec bence

• öyle bakarsan googlede her bok var gardas buraya neden giriyoruz degilmi :)

• efsun...

• Selin Tuana

• ''lornaje'' koymalılar. anlamı : eski orta asya kültüründe dişi şeytana verilen ad. güzelliğini kullanarak kandıranVeya,mastema--> ibranilerin seytan olarak tasvir ettikleri sey melektaus--> yezidilerin seytan olarak tasvir ettikleri seyBunlar kız isimleri erkek ise herhangi bir isim koyabilirler.

• seytanlan ne isimiz var gardas sende yaptin yapacagini :)))

• Öncekileri Göster
    • Nova gerçek adını Melektavus koysana yada ezidi falan.. neden özgurce seçmini yapmıyorsun!

Nasıl bir dünyan var senin..

• İsim önerisi istenmiş bir kaç isimde biz önerdik olay oldu ya.
      İster koy,ister koyma bu isimleri ben sadece klasikleşmiş isimler yerine daha az rastlanan anlamlı isimler önerdim.

yokoylebisey

Benim adımı değiştirmem artık birşey ifade etmez herkesin dili alışmış artık ismime değiştirsemde kimse o isimle hitap etmez.Hem Melektaus kadın ismi.
      Çok karmaşık bir dünyam var benim.

• Çok güzel Kuran dan isimler var artı çok güzel türk isimleri var. Niye kürt ismi ?Ayrıca milliyetçilik yapmayı bırak kurandan güzel bir isim koy

• gardas nasil türkce isim sorduysam aynisini kürtcede sordum Milliyetcilen ne alakasi var
      bos bos konuyu baska yere götürme
      kendini bir göster göriyim bu karanlik kisi kimmis :)))

• Öncekileri Göster
    • vala milliyetcilik yapan sensin. sanane insan ne isim isterse koyar insan. sende neden dincisin? kurandan sen koy. tovbe tovbe

• saadet sen bos ver o kendini bilmiyor :-)

• erkek: metinkız: :sinem

Yükleniyor...