Ateistim kafam karıştı. Objektif arkadaşlar yorum bekliyorum.

Gizli Üye
Hamile bir kadının karnında iki bebek konuşuyor, biri imanlı diğeri değil...

İmansız olan soruyor:

- Doğumdan sonraki yaşama inanıyor musun ?

İmanlı olan:

- Tabi ki doğumdan sonra bir hayat olduğunu herkes biliyor,

Biz buradayız güçleniyoruz doğumdan sonraki hayata hazırlanıyoruz...

İmansız:

- Saçmalık doğumdan sonra hayat falan yok,

Böyle bir şeyi nasıl düşünebiyorsun doğumdan sonra nasıl bir hayat olabilir ki...

İmanlı:

- Tüm detayları bilmiyorum ama orada ışık sevinç olacak,

Mesela orada kendi ağzımızla yemek yiyebileceğiz...

İmansız:

- Bu çok komik ve saçma bizim göbek bağımız var ve onun sayesinde besleniyoruz,

Ve oradan hiç kimse geri gelmedi doğumdan sonra hayat bitiyor...

İmanlı:

- Doğumdan sonraki hayatın tam olarak nasıl olduğunu bende bilmiyorum,

Ama şunu biliyorum ki doğumdan sonra Annemizi göreceğiz ve o bizimle ilgilenecek...

İmansız:

- Anneyi mi sen Anneye inanıyor musun hani nerde o ?

İmanlı:

- O her yerde biz nerede o orada biz onun sayesinde yaşıyorz onsuz bir hiçiz...

İmansız:

- Tam bir saçmalık ben Anne falan görmedim demek ki yok...

İmanlı:

- Ben buna katılmıyorum çünkü etrafta sessizlik olduğunda onun şarkı söylediğini duyabiliriz

Ve bizi okşadığını hissedebiliriz

Ben biliyor ve inanıyorum ki bizim gerçek hayatımız doğumdan sonra başlayacak

Ölümden sonraki yaşamın olduğuna dair bir yazı. Ben aslında ateistim. Ve bu yazı beni etkiledi. Kafam karıştı beni düşündürdü. Neden olmasın diye düşünmeye başladım 2 gündür. Korkuyorum aslında çünkü ben ateist olmaktan memnunum. Dinler bana deli saçması geliyor. Kafam karışık ne yapmalıyım? Objektif arkadaşlardan yorum bekliyorum. Ne düşünmeliyim?
Güncellemeler
+1 yıl
Artık ben bir müslümanım fikir belirten herkese sonsuz teşekkürler.
Ateistim kafam karıştı. Objektif arkadaşlar yorum bekliyorum.