Öpüşmek günah mıdır?

öpüşmenin falan dinen uygun görülmediğini falan biliyorum.günah mı anlayamadım tam olarak yazılanlarda ama.neyse.sevgilimle biz braza yakınlaştık yani.kendini bana baya br bastırdı ve bende çok az etkilendim yani o kadar bastırmaya o kadar etkilenmek az bile ama nheyse:D bunun dinen nasıl yorumlanacağını bilen varmı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ne yapmış bastırmış mı o ne demek ya nasıl bastırılıyor

• dayıyon bldiğin onu dio.d.d

• Öncekileri Göster
    • tövbe edin mübarekler pilavlı sohbete gidin bastırmadan gidin ama

• ahaha dayamadan geç:D

Erkekler Ne Diyor 21

• ya sen hiç bişe duymadın yaşamıyorsun :) yada bildiğimiz geyik yapıyorsun :) :)

• geyik yapmıyorum diğer dediğinide yapmıyorum sadece işin dini byutunu hiç düşnmemiştim

• :) peki ılımlı yaklaşıyorum .

günah arkadaşım dinen el ele tutmakta günah ama halk dilinde el ele tutmak öpüşmek sevgi belirtisi olduğu için azdaha masum duruyor ama öpüşürken dayim ellim yiyişim abi bunlar direk zina yani :) uzak dur ilkini yaptın bilmiyordun ama ikinciye günahı seçmiş olup bilerek yapmış olucaksın .

• Ya ne günahı arkadaşım, saçmalama ya.

• kafana takma bunları. tövbe edersin. günah diye bir şey yapmayacakmısın ? Allah öyle demiyor mu = hiç günah işlemeseydiniz... gerisi nette var.

• evet çok günah demedi deme, büyük ihtimalle cehennemde cayır cayır yanacaksın, sevap pointlerini arttırmak istiyorsan burdaki evlilik dışı cinsel ilişkiye girmiş insanlara bol bol küfür et ve aşağıla, böylelikle sevapların kat bekat artacak, cennetin kapıları ardına kadar açılacaktır, kolay gelsin

• o may gat:D sevap pointlerim ahah:D

• öpüş anasını satim ne günahı senin için Allah böyle küçük şeylerle seni cezalandırmaz maksat sevaplarını iyiliklerini iyi düşüncelere sahip ol :)

• günah mı? :D o beden senin öpüş tabiki

• bu yaptığınızda zinaya giriyor canım benim kçüğü büyüğü yok bu işin hepsi aynı günah yani :D

• zina apmş kada roldum yani.ayvayı yidik

• 2ay

Tabiki günah yani arkadaşın dediği gibi öpüşmek biraz masum kalsa fa dayamak direk zinaya girer

• Yani dinen haramdır zaten. Takvaya göre bakıldığı zaman tamamiyle yasak olan hususlar bu bahsettikleriniz. Özetle günahtır ama günümüzde pek önemseyen yok.

• 2ay

Kuran yorumlanmaya açıktır zinaya yaklaşmayın diyor ama öpüşmek el ele tutuşmak ne günah ne haram o devirde hoş karşılanması sadece önemli olan niyet bunları zina yapma amacıyla yapmıyorsan mahsuru olmamalı yoksa birini nasıl sevebilirsin yanına bile yaklaşmadan (taklit) pardon hanımefendi sesiniz çok güzel benimle evlenirmisiniz. Yani cinsel ilişkiye bağlamak gibi bir niyetin yoksa rahatına bak ha bide off hazır yakaladım sunu bir yatağa atayım diye aklından 1saniye geçirsen gene endişelenme insan vücudu daha önce cinsel ilişkiye girmediyse con derece açtır beynin senın kontrol edemeyeceğin sekilde fikirler verir ama şuur-u adap içinde düşünürsen o zaman zinaya yaklaşmış olursun o günahtır kısaca önemli olan niyet

• buna zina diyen arkadaşlar var bu zina değil zinaya götüren nedenlerdendir ve bırak yapmayı yaklaşılmasıda yasaktır günahtır yani

• günahtır tabi

• dınen bı kızla bı erkegın yakınlasması haramdır..şimdi benı tarıkatcı fetocu falan dıye dusunursenız çok pis söverim bunu bilin..

• öle tarıkatlarla işim olmaz karşıyım zaten sanada demem:D

• Öncekileri Göster
    • uğraşmam da zaten ;)

• ugrasamazsın zaten :D

• hiç günah olur mu ya, keşke verseydin, bu kadar takılma bu konulara

• senin de mezhep geniş dicemde ortada mezhep kalmamış ki amk:D

• Öncekileri Göster
    • müslüman olmayan ama öyle davrananlara denıyor o.ben müslümanım hayırdır yani?

• tamam müslüman.,.

• öpüşmeyi bırak el ele tutmak bile günah zina

• az bastırdıysa 100 günahçok bastırdıysa 250 günah..hem bastırıp hemde öptüyse 2250 günah..devamı geldiyse n kere günahişin zor..

• normalde evlenmeden bakışmak bile günah. ki sen yakınlaşmaktan bahsediyorsun :)

• Allah belamı verdi ozaman:D

• Valla öyle demeyin. :) verir merir tövbe et

• Sperm yutsam orucum bozulur mu? sorusuyla eşdeğer bir soru bu.

• verdikten sonramı soruyosun :D

• vermedim.d

• resmen daydaı diyosun daha ne vermedin adam seni somurmuş resmen :D

• Lisedeyim, kısa süreli bi kız vardı. (Hey gidi günler) kızla üst katta saatlerce öpüştük sonra sipariş vereyim dedim "ben oruçluyum" dedi, küfürle masadan kovalamadan az önce...Aynı kafada olduğunuzu düşünüyorum... Yaptın yaptın da ne kadar günah diye pazarlık mı yapacaksn? bitmiş gitmiş... Ya da az günahsa bidaha mı yapacaksın, anlamadım...

• pişmanlık duruyorum ve öğrenmek istedim olay bu

• Öncekileri Göster
    • masan kovalarken ettiğim küfür sana dokundu biraz, kusura bakma, kızının kabahati...

• :) komik çocuk.

• bastırdı ne ya? Konyalı'dan başkasına bastırmam oy oy türküsü gibi

Kızlar Ne Diyor 8

• İyi ki bi' seviştin ha 2 gündür anlata anlata bitiremedin.

• nikahsız kadın erkek ilişkisi haamdır , el ele tutma , öpme , vs. nikahsız durumalrda günahtır... ayrıca alalen yapıldı mı onunda günahı ayrı , sonuçta caiz değil bu işler..

• off:(

• şmddi ben zina yapmş gibi ginah mı edindim yanii

• hayır zina kebahir yani büyük günahtır , siz büyük günah değilde günah işlediniiz , büyük günah değil ama günah küçğmsemek günaha teşvik olur ...

• İslam'a göre senin eşin olmayan bir kadını öpmek haramdır zina değildir.

• zinadır..göze ikinci kez bakmakda göz zinası...film izlemekde zina...bilmeyenlere duyrulur.

• Zinaya da yaklaşmayın, çünkü o pek çirkindir ve kötü bir yoldur.buyuryor ayette.. dikkat edilirse yapmayın yazmıyor yaklaşmayı bile yasaklıyor

• senden özür dilerim , yanlış yaptım

• uzak dur.

• Zina yapmayın değil "Zinaya yaklaşmayın" diyor ayet..Artık sen anla..

• yaklaşalım ama ypmayalım gibi bişey oldu.D

• Öncekileri Göster
    • Hayır tatlım yapmayı bırak yaklaşma bile yakarım diyo :)

• :D biliyorum canım

• Haram.

• Diyanet buna açıklama yapmaz, yaparsa linç edilirsin. asjajdkgk

• ahaha:D

Yükleniyor...