• Sor
  • Bence

Sinir anında söylenen sözler ayrılık nedeni midir?

Arkadaşlar sevgilinizin ya da hoşlandığınız kişinin tartışma anında,sinir anında söylediği sözlere çok fazla önem verir misiniz ? (Burda kastettiğim küfür,hakaret değil)Yoksa sinir anıdır,olur...deyip geçiştirir misiniz?Çünkü ben karşımdaki insan benim için bişeyler ifade ediyorsa,o insanı gerçekten sevip değer veriyorsam o an kırılırım belki ama sonrasında herşeyi unuturum.Sizler de de durum böyle midir ?Yani belli yaşanmışlıklar varsa bu söylenmiş sözler yüzünden bi insan bi insanı kolayca hayatından silip atabilir mi?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Kişinin söylediği şeyin önemi var burda, normal zamanda herhangi bir tepki vermeyip sinir anında ağzına doladığı cümleler varsa o zaman sıkıntı var demektir bence :)

• Hayır sürekli söylenen bişey değildi.O sinir anında söyledim sadece...Sonra pişman oldum özür diledim,sinir anında söyledim dedim ama özrümü kabul etmedi,aramıyor 4 gündür :(

• Öncekileri Göster
    • Gerçekten seviyorsan gururu aranıza sokma, artık heryerde yüzlerce dizi ve kafamızı oyalayacak şeyler var, hep muhteşem olabilirsiniz, inanılmaz olabilirsiniz hep şöyle olabilirsinizler yönlendiriyor nerdeyse hayatımızı. Sen boşver olduğun gibi yaşa ara gitsin ne çıkarki sonunda mutlu olacak gen sensin. Ara bence ;)

• Aramaya çalışırım şu an gururum ağır basıyor ne yazıkki...Teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için

Erkekler Ne Diyor 35

• söylenilenler acıtır ama gerçektir!

• Burcunuzu merak ettim şimdi? O da aynı şeyleri söylemişti çünkü

• boğa
      yükselenim ikizler

• hmm.kova sandım da bi an :)

• kolayca harcayan, kolayca harcanır. senin gibi düşünüyorum..

• Ya evet sonuçta sinir anı bu,insan kendini kontrol edemiyor.Etse tabiki çok iyi olur ama bu mümkün olmuyor maalesef

• tebrık ederım senı çok olgun dusunuyorsun , insan yaradılısı gereği fevri davranıslar sergıleyebılır ama o hep öyle olacak degıldır , sana tavsıye sınır anında söyledıklerıne bır sey deme ama ortam sakınlesınce mutlaka konuyu ac ve o sözlerın canını cok yaktıgını belırt yoksa bellı bır zaman da karsındakınde alıskanlık yapar demedıgı kalmaz

• Ben böyle düşünüyorum da karşımdaki insan böyle düşünmüyor maalesef

• Bu şekilde seni hayatından çıkarıyorsa zaten o kişiden hayır gelmez. İyiki gitmiştir hayatından, öyle bakıp öyle diyeceksin.

• İşte o kadar kolay olmuyor maalesef,insan içinden söküp atamıyor birden

• İçinden söküp atamazsın hemen. Dediğim başka bir şey.

• Beni yalandan aldatığını duydugumda opusbu arama benii dedim allah bildiği gibi yapsın demiştim ama artık öfkemi kontrol edicem öfke zarara uğratır herzaman

• ..bence insanın sinir anında da olsa karşısında deger verdiği biri varsa..susmayı becerebilmeli...yas itibariyle ufak bır yasta degılız çünkü ..yani bu yaşına eğitimine ve tabiki kültürüyle alakalı bir durum..ama benim cevabım hep derim...BİTMESİ DEĞİL NASIL BİTTİĞİ ÇOK ÖNEMLİDİR..AMA HERKEZ 2.BİR SANSI HAK EDER.. O KADAR KOLAY BITMEMELI YANİ..TABİ BU ARTIK KAVGALAR SIRADAN DURUM OLDUYSA BASKA...

• Öyle tabi ama bir söz vardır...Yapana değil yaptırana bak diye,beni çok sinir ediyor napabilirim

• Öncekileri Göster
    • ..BEN ANLATSAM SEN ORDA DELİRİRSİN ZATEN:))ama dua edersen sevinirim:))hiç haketmedim çünkü..başlamasa bile pişman olsun istiyorum...

• Gerçekten edecem çünkü çok zor bi durum biliyorum.Bi de sudan sebepten olunca daha da bi zor oluyor

• insan iki durumda gerçekten ne düşündüğünü söyler birincisi öfkeliyken ikincisi sarhoşken bu ıkı durumda da söylediği her kelıme gecçekten ne dusundugudur.

• yok ya olabilir .bu tür seyler hepımız insanız sonuçta ama özürde önemli

• Özür diledim ama kabul etmedi :(

• Öncekileri Göster
    • Sürekli buluşma imkanımız yok ben ayrı şehirdeyim,haftada bir görüşebiliyoruz görüşürsek o da

• sen bu dedigimi yap kapında fini köpegi gibi döncek

• Sinir anında kimse yalan söylemez dogruları söyler o yüzden ben cok önemserim bi insanın gercek yüzünü ozaman anlarsın

• Sen hiç sinirlenmiyorsun anlaşılan

• Öncekileri Göster
    • O zaman seni tebrik ederim

• teşekkür ederim

• HAYIR! KESİNLİKLE HAYIR!

• Aslına bakarsan şimdi ki facebook çocukları netten öğrendikleri kadarıyla, 3 kişinin doğruyu söylediğine inanıyor.Sarhoş kişinin,Sinirli kişinin,Bir de çocuğun sözleri gerçek anlamda "DOĞRU" olarak düşünülüyor.Ancak ben, sarhoşun ve çocuğun söylediklerini doğru bulup, öfkeli insanın dediklerine inanmayan tiplerdenim.Bir düşünsene, adı üstünde "ÖFKE".Yani kendini kontrol etmekte zorlandığın bir duygu içerisindesin ve ister istemez "SAÇMALAMAYA" meyillisin.Bu insanın elinde olan birşey değil.(Bana göre)Kişiler birbirini gerçekten seviyorlarsa, ya birbirlerine saçma söz söyletecek dereceye kadar getirip, sinirlendirmemeliler yada öfkenin en üst seviyede olduğu bir anda söylenen sözleri duymazdan gelmeliler.Bence kızgınken söylenmiş sözlerin hiç bir geçerliliği yoktur.Aslına bakarsan, karşındaki insanın sana ne kadar kızdığına bağlı olarak, seni ne kadar sevdiğini de anlayabilirsin.Bence çok sevenler, daha çok saçmalarlar :/Yani bu durumu, aşkın başka bir yönü olarakta algılanabilir.

• Katılıyorum evet,çok güzel yazmışsınız

• cok sevenler daha mi cok hircin oluyorlar? hep derler sevgi hircinlastirir diye ama ben hic bu acidan bakmamistim.. seven sevdigine kiyabilir mi diye dusunurdum hep
      .. sanirim daha cok sevdiklerimize kiyiyoruz.

• Evet öyle oluyor maalesef

• Adı üstünde "sinir anında". Ama geri dönüşü olmayan bazı tabirler de kullanılabiliyor.. Onların biraz sorgulanması da gerekir sular durulduğunda..

• İnşallah barışırız da sorgularız :)

• Sinir anında olur böyle şeyler takıntı yapmamak lazım. İnsan kontrolü kaybediyor.

• Evet öyle oluyor gerçekten,yapacak bişey yok

• kişiye göre değişir insan sinirlendimi patavatsız şekilde bir sürü sözler sarf eder ama sinir geçtiğinde pişman olur

• özür diledim diyorsun söylermisin nasıl bir sms attın merak ettim :))) mahsuru yoksa paylaşırmısın...

• Tabi hiçbir mahsuru yok.Söylediğim sözlerin doğruluk payı yok,hepsi de sinir anında söylenmiş saçma sözlerdi diye mesaj çekmiştim.

• selam:))))kelimeler :bana 3 şeye garanti verene cennet vadedilmiştir buyurmuştur Allah rasulu s.a.veline beline diline...buyurmuşturki söz söyleyince kelamınız kalblere hitap etsin.. s.a.vkelimelerdir hayatımıza yön veren bize değer katan insanların bize bakış açısına şekil veren bizim yaşantımıza yön veren kelimeler...öfke :öfke ( sinir ) şeytandan şeytan ateştendir . ateşi su söndürür.. buyurmuştur ... s.a.vsinir anında konuşulanların elbetteki belli bir yere kadar önem arzetmemesi ve kişinin affetme yürekliliği ve bağışlama büyüklüğünü göstermesidir eftal olan en yüce davranıştır.( didemcim01 sorunuzda küfür, hakaret değil) demişsiniz...sorunuzun cevabına vermiş olduğunuz kakarın doğruluğunumu test ediyorsunuz?oysaki yaşanmışlıklar ve sinir anında söylenen sözler sizde...kolay gelsin

• insan sinirli anında gerçek düşüncelerini söyler. Silip atamaz ama o sinir anında silip atabileceğini düşünür alttan almalısın

• Sinirli olan benim zaten :) Ama beni alttan alan yok maalesef

• Öncekileri Göster
    • aranılmak istiyor ego gereği bir kere daha arayın buluşma teklif edin kabul etmezse açmazsa bi daha aramayın 2 ay 3 ay ne olursa olsn o geri arayacaktır..

• Umarım öyle olur,geri döner

• ne söylediğine bağlı

• Daha önce de belirttiğim gibi hakaret ya da küfür yok ama ağır laflar ettim.Mesaj çekiyorum özür mesajı ne affettim diyor ne de arama diyor.İstemeyn birisi bunu direk söylemez mi bana bi daha mesaj çekme ya da arama diye

• Soğuma nedenidir. Meşhur bi örnek varya kırılarn bardaktan tekrar su içilmez diye

• Bu kadar kolay yani

• gerçekten sevince umursamıyosun herşeyi. çünkü sarılıp kokusunu içine çekince herşey anlamını yitiriyo :)

• Süper bi cevap,gerçekten de öyle...

• teşekkürler ... inandığım güzel şeylerden biri..

• eğer ki karşındaki insan anlayışlı hoşgörülü ise değildir. Fakat o da asabi anlayışsız biri ise o da üsten alırsa alttan almaz ise çok sıkıntılı evet ayrılık nedenlerinin başında şiddetli geçimsizlik.

• Sanırım hoşgörülü değilmiş yoksa pek sinirli bi şinsan değildir kendileri

• işte senin o sinir anında idare edebilmeli o da sen sinirli iken üzerine gelirse sinirler ikiye çıkar ve hakaretler başlar eski defterler bile açılarak ayrılık eşşiğine gelinebilir.

• Sinirlendiğim birşey varsa o an hakaret edebilirim kendimi tutamam ben çünki ama sonrasında olacak herşeye katlanıyorum onun kalbi kırılıyorsa eğerki onun önnde diz çökene kadar affettiririm kendimi.

• Ben de sinirlendim söylediğim hakaret ya da küfür değildi ama ağır sözlerdi.Şimdi özür diliyorum ama kabul etmiyor.Neden acaba? Burnum sürtünsün diye mi yoksa bitirdi mi?

• kızlar bazı seyleri hazmedemez hatanla yüzleştiriyor seni ama onun insafına kalmas birseydir seni affetmesi dostum üstüne gitme sakın onu kaybedersin..

• Keskin sirke küpüne zarar

• Kesinlikle öyle

• HAyır sıkıntı olmaz duzelır takma zamana yay

• İnşallah düzelir,ben de öyle umuyorum teşekkürler

• yaaa bi git yaa :Dallahından bul :Dmesela bunlar

• Söze göre değişir. "Zıkkım ye!" diye bağırsa, "Bir daha söyle, çok güzel oluyorsun," diye yanıt bile verebilirim.Ama inciten bir şeyler kusuluyorsa geri çekilip önce bir mesafe koyarım. Sorgularım.

• sinir anında söylenen zaten senin karekterini ortaya seren birşeydir bence zaten insanlar sinir anında söylenen sözlerden çok yıpranıyor ve ayrılık sebeplerinin önünde gelmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi bana kalırsa

• insanı kıran sözler her zaman konuşulmalı ve tartışmalar bir yere bağlanmalıdır. bir ilişkiyi en fazla yıpratacak şeyler tartışmayıp içine atmak yada tartışmayı bir sonuca bağlamamaktır. ister sinir anında söylenen olsun ister sıradan bir zamanda söylenen olsun, aklına takılan şeyleri onunla konuşmalısın. eğer pek çok şey aklına takılıyor ve ayrıntılara saplanıyorsan yada o öyle yapıyorsa ortada daha önemli bir sorun vardır. bağlanma stilleri ile ilgili bir konu bu anlatması oldukça uzun ve karmaşık.

• sözüne de baglı :)

• sinir anında söylenen sözler %100 saf gerçek sözlerdir birde sarhoşken söylenen sözler :D

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 16

• çok ağır sözler olmazsa belki affı olur, ama insanın kendini ne olursa olsun dizginlemesi gerekir yoksa felaketler kacınılmaz olur.

• Evet haklısın ama sinir anında kendimi kontrol edemiyorum

• Her bir harfin intikamı alınmak üzere erteleyebilirim.

• Baya kinciyiz o zaman

• Evet kindarım.

• ayrılık nedenı degıldır herkesın bır eşref bir de eşşek saatı vardır normal

• dediği lafın derecesine göre... bi kaç gün sonra ona sen nasıl bunu ...(neyse artık cümle) dersin ? der tekrar bi üstünden geçerim oda derse ki "eeeeee sende sinir ettin (yırtar)"yada şöyle derse "ne yani yalan mı evet öyle düşünüyorum , dedim , yine derim" (azın.. ederim)

• Ben hatalıydım kendisine belirttim zaten söylediklerim sinir anında söylenmiş sözlerdi,doğruluk payı yoktu diye ama beni dinlemiyor maalesef :(

• Ben bir insanın sinir anında yaptıkları ve söylediklerinin onun gerçek karakterini be düşüncelerini yansıttığını düşünürüm. Bu nedenle kolay kolay affedilecek bir durum değil benim için.

• Bence büyük konuşmamak lazım

• Büyük konuşmadımzaten. Sadece affedilmesi zor dedim.

• Evet belki ayrilik nedeni degil ama o sozler bi kere agizdan cikmis oluyo ve insan unutmuyo. Bu kisim atlanmamali bence.

• Hayir. Tabikide senin dediyin gibi. ihanet ve olum disinda hic bir sey ayrilik sebebi olamaz. (gercek asklar icin gecerli tabi)

• Evet bence de öyle olmalı...

• bazi insanlar için öyle olabilir..

• Hemen silip atabilir mi yani

• seviyosa atmamali bence ona açiklarsan falan :)

• Peki teşekkür ederim :)

• nakadar sevdğine bağlı bence sinr anıda olsa bazen sevmysn katlanmysun ama seviysan küfr bile etse sinrdr diyip geçiysn ahhh aşk ahhh sen nelere kadrsn

• Ne kadar sürede affedebilir bi insan

• en fazla 1 ay

• adı üstünde ''sinir anında'' pekte umrumda olmaz çünkü insan sinirlenince ne yaptığını bilemez.ama bide şöyle bişi var diyorlarki sinir anında söylenen sözler önceden bilinç altına yerleştirilmiş şeylerdir ama ben buna pek inanmak istemiyorum çünkü ben sinirlenince resmen insanlıktan çıkarım ama söylediklerim asla gerçek değildir.

• Ben de böyleyim ama bunu karşı tarafa anlat anlatabilirsen :(

• Bu saatten sonra benim için kesinlikle ayrılık nedeni olurdu, zamanında farklı düşündüğüm için acısını şimdi çekiyorum :-)

• Ben sinir,kavga anında söylenen sözlere pek takılmam kırılırım ama o kadar da büyütmem ama benimde sevgilim bunları çok büyütür haftalarca küser al alabilirsen gönlünü o yüzden sinirliyken kimsenin karşısına çıkmamayı tercih ederim.

• Kendi sinirlendirmişti ama beni,kendimi kontrol edemedim o ara

• Öncekileri Göster
    • şu zamana kadar sevgilimle en az 20 kere onun yaptığı saçmalıklara sinirle söylediğim cümleler yüzünden tartışmışızdır.sonra da sen beni çok kırdın falan diyip trip atmasını çekmişimdir üstüne üstlük bir de yüzlerce defa özür diletip tamamen suçsuz duruma çıkartmıştır kendini.insan bi süre sonra dilini tutmayı öğreniyor bence.yani ben artık öğrendim sinirliyken susmam gerektiğini.darısı sizin başınıza :/

• Amin inş...Ayrılmayalım da gerisi pek önemli değil

• geçerli. içinden geçenleri asıl o zaman çıkarıyorsun.

• Haklısın niph

• Öncekileri Göster
    • Alttan almak gerekmez mi bazı şeyleri,en ufak bi tartışmada ilişkiyi bitirmek midir amaç?

• ya dostum başkasına sar ama ağır bir şey söylediyse alttan almam f.ck him, f.ck the love durumu.

• Gecerlidir.

• hıhım ^^

• <77

• evet sinirliyken o başkası mı oluyor da.

• hiç

• Geçersiz.

Yükleniyor...