Sevgilim benimle ilgilenmiyor, nasıl davranmalıyım?

bir senelik ciddi bir ilişkim var,karı koca kadar yakınız.ailesi tarafından aşırı nazlı yetiştirilmiş bir erkekle birlikteyim. bir bardak suyunu... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• 26 yaşında bir erkek kardeşim var. biraz asabi ve ters bir tiptir. evin en küçüğü. aile genelde esmer olmasına karşın kardeşim kumral ve yeşil gözlüdür. küçükken masmaviydi gözleri,çok şirindi. şehirler arası bir otobüste en önde otururken en arka koltuğa kadar elden ele sevildiğini bilirim. çok ilgi gördü çok şımartıldı. evde ve sosyal çevresinde çok katıdır. küçük bir hata da bile en yakınındakileri silecek kadar. insanlar onun ağlayabileceğine ihtimal bile vermezler. demir gibi soğuktur. kimseyi umursamaz. kendi doğrusundan başka doğru yoktur. ama iş sevgilisine geldiğinde, her şey değişir;

buz gibi bir demirin sıcağı gördüğünde döktüğü ter gibidir gözyaşları. damla damla süzülür yüzünden. sevgilisinin sıcaklığı onu tamamen ısıttığı zaman dökülen damlalar kuruduğunda ışıl ışıl parlayan demir bir anıt çıkar ortaya. aşkını bir sanat eserine dönüştürür.

işte ben böyle ADAMlar tanıyor iken, ilgisiz bir erkeğin seviyor olabileceğine inanamam.

aşk ilgi duymaktır. ilgi göstermek, ilgi görmektir.

''her dakika ilgi mi göstereceğim'' diyen erkekler, size bu sözüm;

peki neden ''tavlarken'' pervane oldunuz? her dakika ilgi göstermeyecekseniz neden onsuz nefes alamıyormuş gibi yaptınız? nefesinizi kaç dakika tutabiliyorsunuz? neden çiçekler hediyeler alıp gözünü boyadınız? neden işiniz, arkadaşlarınız, uykunuz, zamanınız vs. sizin için bu kadar önemliyken onun için bunlardan fedakarlıklar yapıp, ona kendisini dünyanızın merkezi gibi hissettirdiniz? daha sıralarım ama 3000 karakterlik bir cevabı 'karaktersizliklerle'' harcayamam.

oturup düşünün kızlar. siz kimi sevdiniz?

sevdiğiniz adam ilk tanıdığınız adam ise eğer, neden size böylesine umursamaz davranan bir yalancıyla berabersiniz? elbette her dakikasını size adayamaz, istese de yapamaz ama eğer sizi umursamadığını hissettiriyorsa, en iyi ihtimalle ''sizi üzdüğünün farkına bile varamayan'' bir adamdır.

senin sevgiline gelince;

akşamdan sabaha kadar pes oynayıp, sabahtan akşama kadar yatan. okulunu umursamayıp sınıfta kalan. kendi için bir gelecek kaygısı taşımayan. ekmeğini suyunu ayağına bekleyen bir adam senin için ne yapabilir? sevdiğin, birlikte olmak istediğin, hep hayal ettiğin adam bu mu?

düzelir mi acaba? kendini değiştirir mi? tabi öyle bir ihtimal de var. o yüzden bekle. beş on yılını daha ver. hatta bir çocuk da ver ona. sonra baktın değişmiyor. ayrılırsın olur biter.

söyle ona kendine gelsin. ya silkinip adam olsun ya da kendine bir hizmetçi tutsun. ya da anasının dizinin dibinden ayrılmasın. çünkü maazallah çorapsız gezmek mideyi bozar. cır cır olur deyimi yerindeyse. çorabını başkasına giydirecek kadar aciz ve gurursuz biri kaldı mı bu devirde. erkekler çocukken bile artık eli ayağı iş görür duruma geldiğinde ''ya tamam anne bırak ben kendim yaparım'' der. erkek adam acizliği kabullenemez.

bunlar oturup düşünmen gereken şeyler, bir de yapman gerekenler var. düşün bulursun. empati kurmasını sağla. kurabilme yeteneği varsa tabi.

mesajın kalan karakter sayısı 19

onunki kaç acaba?

• Budur +1

• Öncekileri Göster
    • rica ederim, asıl ben teşekkür ederim... sözlerimden fikir edinmeniz beni mutlu eder ama benim sözlerimin hayatınıza yön vermesini istemem... olayları ve şartları siz biliyorsunuz, kararlarınızı kendi gördüklerinizle vermeniz daha doğru olur. ben yol gösterdim hangisinin size daha uygun olduğunu sizden başkası bilemez :)) hayat boyu mutluluklar diliyorum...

• offff bu cidden cok iyiiii cok hklısınnnnnnn