Sünnet edilen kız çocukları

arkadaşlar youtube da video izlerken denk geldim ve çok şaşırdım bu gerçek mi anlamadım cidden bu olası mı var mı cidden izlerken kanım dondu bazı ülkelerde varmış bu doğru mu:((((


0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

 • Bazı kuzey ve orta afrika ülkelerinde koyu din ve toplum inanışları doğrultusunda kız çocukları ergenliğe girecekken sünnet edilir ve clitoris başı, bazen iç dudakların da bir bölümü kesilerek alınır. Bu tıbbi şartlarda da çoğunlukla olmaz ve sonrasında iyileşene kadar çekilen acının haddi hesabı yoktur.

  Bunun nedeni ise, kadınlarda cinsel zevk için kilit organ olan clit ve ic dudakların yok edilmesi ile bu duygunun frenlenmesi , dolayısı ile bekaretine zarar verecek işlerden uzak durması hedeflenir. Bu insanlık dışı uygulama bazı ünlülerin de yaşadığı bir şeydir, bunlardan biri de Naomi Campbell'dir , kendisi itiraf etmiş , ülkesinden gelen eleştiriler yüzünden sözünü de geri almıştır.

  Yani hem uygulama yanlış ve uluslararası toplum örgütleri bunu biliyor ve kınıyor ama yasaklamıyor, hem de bu yanlışın arkasında duran dağ gibi insan kitleleri var .

  Hani derler ya, ülkenize şükredin :) bu da o durumlardan biri . Gerçi bizde de asma kilit önerenler vardı bir ara :)

  0|0
  • Şikayet

   offff iğrençlik resmen yaa kanım dondu nekdar şükretsek o kadar az:(