Sünnet edilen kız çocukları

arkadaşlar youtube da video izlerken denk geldim ve çok şaşırdım bu gerçek mi anlamadım cidden bu olası mı var mı cidden izlerken kanım dondu bazı ülkelerde varmış bu doğru mu:((((

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bazı kuzey ve orta afrika ülkelerinde koyu din ve toplum inanışları doğrultusunda kız çocukları ergenliğe girecekken sünnet edilir ve clitoris başı, bazen iç dudakların da bir bölümü kesilerek alınır. Bu tıbbi şartlarda da çoğunlukla olmaz ve sonrasında iyileşene kadar çekilen acının haddi hesabı yoktur. Bunun nedeni ise, kadınlarda cinsel zevk için kilit organ olan clit ve ic dudakların yok edilmesi ile bu duygunun frenlenmesi , dolayısı ile bekaretine zarar verecek işlerden uzak durması hedeflenir. Bu insanlık dışı uygulama bazı ünlülerin de yaşadığı bir şeydir, bunlardan biri de Naomi Campbell'dir , kendisi itiraf etmiş , ülkesinden gelen eleştiriler yüzünden sözünü de geri almıştır. Yani hem uygulama yanlış ve uluslararası toplum örgütleri bunu biliyor ve kınıyor ama yasaklamıyor, hem de bu yanlışın arkasında duran dağ gibi insan kitleleri var . Hani derler ya, ülkenize şükredin :) bu da o durumlardan biri . Gerçi bizde de asma kilit önerenler vardı bir ara :)

• offff iğrençlik resmen yaa kanım dondu nekdar şükretsek o kadar az:(

Erkekler Ne Diyor 18

• kızların klitorisini kesiyorlar,zevk almasın,seks düşkünü olmasın diye.yatın kalkın dua edin.

• sex düşkünü olablcez diye mi?

• işte zihniyeti sen düşün.nasıl bir zihniyetse.

• saçmalık

• maalesef doğru. insanlık dramı. inanç diyerek yapılıyor bu.

• çk kötü birşey yaaa

• evet var böyle birşey.

• evet dopru bazı kesimlerce kız çocuklarının cinsel arzularını söndürme ve eve bağımlı hale getirmek için yapılan bir uygulamadır. afrika ülkelerinde çoğunlukla yapılmaktadır.

• videoya denk geldim ve iğrenç buldum sağlık açısından,insanlık açısından kötü birşey bu yaa

• Öncekileri Göster
    • kadını çocuk makinesi olarak gören bir toplumda sence kadına verilen bir değer var mıdır, ha hayvan kesmiş ha onu kesmiş mantığıyla yapılan bir uygulama sadece, anlayacağın tabirle bir de ona para mı harcayacağız.:D

• kötüymüşşş(

• yalan dolan

• geçkmiş

• Evet gerçek islamda kadın sünneti vardır ebu davudun şu hadisi mesela herşeyi gün yüzüne çıkarıyor "Bir kadın Medine'de kızları sünnet ederdi. Resulullah (sav) (kadını çağırtarak) kendisine 'Derin kesme. Zira derin kesmemen kadın için daha çok haz vesilesidir, koca için de daha makbuldur'

• hiç duymamıştım ve kötü geldi bana

• Öncekileri Göster
    • bencede uydurma

• Ebu davudda uydurma buharide uydurma kurandaki celiskili ayetlerde uydurma biz siz dogrusunuz zaten ister arastirir dogruyu bulursunuz istersenizde dogru oldugunu sandiklariniza inanirsiniz

• Youtube'da video izlerken denk geldim derken; erkek sünneti izlerken mi oldu bu:)

• hayırrrdaha neler ya taraft alakasız videolar çıkıyr yaaa öyle daha nelerrr hahah :)

• Yan tarafta çıkan her video dikkatini çekmesin, hınzır seni:))))

• hahah :))))

• evet doğru var genellikle prepus ve klitorisin kesilerek alınması.hindistan,endonezya,bazı afrika ülkelerinde var hatta ırak,suriye,irandada rastlanılmış.zinayı nerdeyse cinselliği bitirmek gibi bişi

• iğreçlikkk resmen yaaa:(

• ALLAH belalarini versin böylelerinin bunlar insan degiller yaa :@

• aynen katılıyorum ama malesef oluyor.

• ya arkadasım sen sadistmisin?ıyı kötü bir mutlu oldugumuz seks var ondanda sogutcan valla

• amacım o değil sadece ciddn doğumu birileri uyduruyor mu düşüncsi birilerinin uydurmasnı çok isterdim

• Öncekileri Göster
    • onlar benim midemi kaldırdı ben napayım:(((

• you tube da çok güzel komık videolar var onları ızle

• evet doğru bir kere oranın insanlarına bu yanlıştır dedim bir dayak yemediğim kaldı..sünneti sorgulamak bize yakışmaz diyorlar ve insanı çıldırtaccak açıklamalar yapmaktalar..yok kadınlar sünnet olmazsa ahlaksız oluyorlarmış..iyide kardeşim eğitsene kızını..!

• Evet bazi ulkelerde sunnet ediyorlar. Zaten iyice izleseniz o insanlar sanki bu dunyanin insanları degiller. Aptallıktır yaptıkları

• kesnlikle hatta bn insan olmadıklarını düşünüyorum

• yaklaşık 150 milyon sünnetli kadın var bacım.

• nasıl yaaa bben dahaönce dumamıştım hiç

• ben ilkkez senden duydumm.. nasıl sünnet ediyorlarmış ki ilginç

• youtube yaz videoda anlatmışlar

• evet cahilce ve ilkelce bi olay kız cocğu sünnet edilirmi yav Allah akıl fikir versin bunlara

• kesinlike iğrenç bir şey videoyu izlerken knımdondu sanki bir garip oldum yazıklar olsunn:((((

• evet

• evet bu vahşi uygulama var çoğu afrika ülkesinde hatta ırakta bile var

• yazıkya ufacık kız çocukları! o pisikolojiyle bir ömür nasıl yaşayacaklar, aslında insanlıgı kesip alıyolar

• köle yapıyorlar kadını iştee resmen köle iğrnçlik

• çok yazık

• kesinlikle

• yazık ya kızları sünnet edeceklerine benimki komple alsınlar

• :((((((((((((

• anlamadım?

• evet sünnet ediyorlar amaçları zinayı yok etmek diye biliyorum

• :( geri kafalık

• bencede öyle neyse bizim ülkemizde böyle birşey yok

• evet iyi ki yok

Kızlar Ne Diyor 4

• ne yazık ki doğru...ama bizim yaptığımız yanlış tabi sünnet olmadık ilerde eşimizi çok rahat aldatırız(!) cahillik...

• cahillik iğrençlik berbat birşey

• evet maalesef dogruafrika taraflarinda var böyle malca seyler

• iğrençle yaa bn doğru değidir gib düşündüm ama şaşırdıım doğrusu

• evet bence de igrenc
      keske yasaklansa böyle bir sey yaa

• yasaklnmıyormş yasaklanamıyormuş galiba

• ne ? ilk defa duyuyorum

• bende şok oldum video da gördm bende

• :/

• günaydin :))))afrikada cok normal karsilaniyor. kizlarin bekarerini korumak icin yapiliyor. bize tuhaf gelebilir ama onlard cok normal bisey

• kızların bekaretini nasıl koruyormuş ki bu işlem :S

• Öncekileri Göster
    • evet iste görüyosun insanlik nekadar geride kalmis

• birde kötü ortamlarda jiletle acı vererek yapılıyor böyle saçmalık iğençlik işte

Yükleniyor...