• Sor
  • Bence

Dişleri beyazlatmak için tavsiyeleriniz var mı? Dişlerimi fırçalamama ragmen beyazlama olmuyor, nedeni nedir sizce?

Dişlerimi 2 ay gibi bi süre zarfında düzenli olarak sabah aksam fırçalamama ragmen beyazlama olmuyor sizce nedeni nedir? Ya da evde kısa sürede... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Diş doktoruna git beyazlat.Diş rengi ten rengiylede alakalı olabiliyor bazen

• doktor diyosun peki ozmn teşekkürlr

• Öncekileri Göster
    • tozu ılkkez duydum ya :/

• Karbonat gibi bir şey

Kızlar Ne Diyor 16

• 1 çay kaşığı kadar karbonat yarım çay kaşığı kadar tuz 3-4 damla elma sirkesi bununla dişlerini fırçala.Ya da Sabahları kalktığında elma sirkesi ile gargara yapıp sonra dişini fırçlarsan zamanla dişlerin beyazlar ve dişlerindeki lekeler gider.

• bende bu meslekte calisiyiorum pahali ama en etkilisi bleaching denilen dis beyazlatma ;)

• evet bunu duymuştum.

• cok cay iciyorsan eger dislerini cabuk sarartircayi azalt dis beyazlatma tozu veya karbonat kullan hergun sabah aksam dislerini fircala

• Dişin yapısıyla alakalıdır bence yani her diş bembeyaz olcak diye bir şey yok sonuçta sen ne kadar beyazlatıcı kullansanda olmaz demekki olmuyo yani :\

• doktor en iyisi bnce ya pts bi gidim bn doktora

• dene bakalım :)

• canım en güzeli doktora gitmek. sigara, çay,kahve gibi şeyler tüketiosan ne kadr beyazlatıcı ürün kullansanda nafile.. dişlerinin gerçkten beyazlamasını istiyorsan sigarayı bırakıcaksın (eğer içiyorsan) ve dişlerini beyazlatıcı her hangi bi diş macunuyla düzenli olarak fırçalaycksın. dişlerin kısa zmnda beyazlaycaktır.

• dıs macunu olarak sensodyne beyazlatıcı kullan benım ısıme yaradı bırden beyazlatmıyor ama 1-2 ayda farkedersın.. ama en etkılı yol doktor. birde soyle bırsey var benım ablam kullanıyor. doktora gıdıyorsun dısının kalıbını cıkartıyor o kalıbı sana verıyor ve sen o kalıba jel dokup kalıbı agzına takıp uyuyorsun sabaha beyaz dıslerle uyanıyorsun. doktoruna anlatırsan o anlayacaktır. sarardıkca onu kullan ablam gayet memnundu.biraz maaliyetli tabı ama kesın cozum ve omurluk aşırı pahalı bırseyde degıldı sanırsam

• guzel

• doktor tavsiyesi olmadan kullanacağınbilimum beyazlatıcı maddeler diş minesini zedeleyecektir. diş rengi genetik bir olaydır ayrıca. ne kadar fırçalarsan fırçala, kemik rengini değiştiremezsin neticede. doktora danışmalısın. nitekim buradan alacağın; karbonat, limon suyu gibi maddeler dişlerine zarar verebilir. dikkatli olmalısın. :)

• karbonat

• diş beyazlatma tozlarından kullan

• ya eğer doğuştan senin dişlerinde sarılık varsa ne kadar fırçalarsan fırçala bi faydası olmaz ama misvak konusunu bilmem tabi benim arkadaşımında dişleri sarı ama onun ki kalıcı bazı kişilerde oluyo öyle beyazlamıyo...

• misfak kullanabilirsin, fydasını göreceksin...

• Önce dişini dş macunuyla fircla . Snra, karbnt dok , frcla. Duzenli olarak , azda olsa ise yaryor.ben dnedm oldu :)

• peki teşekkür

• Rica

• dişin bır mınesı var ve bu mıne zaten bembeyaz olmak nefes alırken uyurken vs sararır dıs fırçaları agız bakım saglıgı ve dış saglıgı ıçındır mınenın dahada sararmasını engellemek içindir dış fırçalamak demek dıs beyazlatmak demek degıldır bunun dısında temızletme yapabılırsın dıslerınde

• diş rengi kemiğin rengıyle alakalıdır kemık tam beyaz değilse diş beyazlamaz fırcalamakla o yuzden bır hekime git lazerle halledıyolar dıye duymustum

• lazeri ilk defa duyuyorum

• Öncekileri Göster
    • hm pekala teşekkürler

• evt lazerle oluyor ama sıgara,kahve ve cayı coksık tuketemıyceksın :D

• dis macununun beyazlatıcısını al

Erkekler Ne Diyor 16

• Dişlerini beyazlıgından cok saglıklı olmasına bak. Dişten dişe renk farklıdır. Ayrıca Soguk icecek icerken Pipet kullanmalısın ve dişine gelmesin fazla icecek. Cünkü Asit mahvediyor

• Orijinal dış rengi ile ilgili bir durum bu. Senin dediğin beyazlatma diş estetiğine girer ve uzman tarafından yapılabilir.

• Diş sararması ve beyazlaması yediklerinle alakalı mesela yağlı bişey, kahve, çay bunlar sarartır.Elma,armut,yoğurt,süt bunlar çok iyi gelir dişlere beyazlamasında iyi rol oynar.Mesela ben dişlerimi günde 3 defa fırçalarım.Sabah,öğle,gece yatmadan önce.Sende böyle düzenli fırçala 2 defayı 3'e çıkar.Bide fırçanla ve macunlada alakası var.Macun olarak signal white now iyidir fırça olarakda ne çok sert olcak ne de çok yumuşak olcak orta halli olacak.Düzenli olarak yap bunları ha diyosan ben direk beyazlasın istiyorum lazer yaptır 1-2 saatlik bişey sürüyo sanırım sonra bembeyaz oluyo.Tabi en önemlisi tenle alakalı diş beyazlası bi doktora sorman lazım.

• Arkadaşım diş rengi diye bi olay var mesela benim dişlerimin ana rengi kremsi tarı birşey hiç bi şekild ebeyazlamıyomuş doktora sordugumda söylemişti.

• git disciye temizlet ve parlat ben her 3 ayda bir giderim bayagi faydasi var insan kendini iyi hisediyor

• karbonat, tuz ve bilimum diş beyazlatıcı krem ve tozlar. hepsi diş minesinin katledilmesine neden oluyor. İllede beyaz dişlerim olsun istiyorsan 3-4 seansta 2-3 ton beyazlama sağlayan işinli tedaviler neredeyse heryerde artık mevcut. onları denemeni tavsiye ederim

• her dişin kendine özgü renk tonu vardır. ben dişciye kaç defa temizlettim hiç beyaz olmadı. en son kaplama yaptıurdım bir dişimi. doktor renk seçti. nedenini sordum. her insanın diş rengi farklıdır. senin dişinin tonu bu dedi.

• hm.

• düzenli aralıklarla dişçini ziyaret et...dişin yapısal bir sorunu yoksa beyazlatmak mümkün...benim gibi dişin minesiyle ilgili soırunun varsa hepsini porselen yaptır

• DOKTOR

• Dişinin rengi seninle ilgili yapıdan yapıya değişir bazı insanın sarıdır bazısı beyaz Lazer çok gereksiz bende yaptırdım 1 ton fark etti o da belirli bir süre sonra aynı halini alıyor. Rengini takma sağlıklı olması yeter ;)

• çay içiyor musun? sigara kullanıyor musun?

• ... Dişlerini doktor görmeli.

• bncede bi soriyim dedm sizlere

• sigara kullanıyormusun?

• bi ara kullanıyodum ama bıraktım tiryaki degildim 2 günde 3 tane falan en fazla ama bıraktım yani çok içmiyordum sigara

• dişçiye git

• doktora git temizliyorlar

• Herkesin kendine has bir diş rengi oluyormuş sürekli gittiğim diş doktorum söylemişti bunu. Yani sen uzun süredir düzenli fırçalıyorsan ve rengi değişmiyorsa o senin diş rengindir fazla kasma beyazlamaz boşuna dişini aşındırırsın çürüğe açık hale gelir.

Yükleniyor...