Ülkemi sevemiyorum?

Gizli Üye
Arkadalar merhaba. Yaşım 22 , geçen yaz babamın işleri dolayısıyla Almanya'dan Türkiye'ye döndük ama 1 senedir uyum problemi yaşıyorum. Başıma gelen olaylardan örnek vereyim , sokakta kız arkadaşımla yürüyorum hiç bir sebep yokken karşıdan gelen kişi omuz atıyor ya da sözlü taciz ediyor sevgilimi ya da beni. İnsanları yardım etmekten kaçıyor bir çıkarı olmadan kimse kimseyle konuşmuyor , çoğunluğu mutsuz , eğitim seviyesi düşük , kibirli ve özgüvensiz insanlar. İnsanlar asgari ücret alıyor ve ellerinde iphone ile geziyorlar Almanya'da iphone yaklaşık 1400 1500 tl ye denk gelmesine rağmen ve babamın telefon şirketi olmasına rağmen ben bile kullanmıyorum. Bu arada Almanya da vasıfsız bir işçi aylık ortalama 1700 1800 tl maaş alıyor türkiyede ise bu ücrret yarısı kadar... Bir diğer konu kadın erkek ilişkileri tabular öyle yüksek seviyelerde ki aileler resmen evlatlarına birlikteliği kötü birşey , hastalık olarak tanıtıyor e doğal olarak yasak olan cazibeli hale geliyor ve türbanlı arkadaşlarımın yaşamadıkları şey kalmıyor ve ileride evlenickleri erkekleri kandırıyorlar virgin olduklarını savunarak. Başıma gelen bir olayı anlatayım üniversite de okuyorum 2. sınıf başımda türbanlı bir kız vardı sınıfta arkadaşlarımdan telefon numaramı almış 1 hafta sonra seni istiyorum karın olmak istiyorum vs. bir çok mesaj atmıştı ve birlikte olmustuk defalarca. Ve gecen ay nişanlandı bu kız, benimleyken de sözlüymüş. Türk insanının kafa yapısını değiştirmesi gerekiyor arkadaşlar bu da eğitim ile mümkün diye düşünüyorum... Yanlış anlaşılmasın burada türkleri aşağılamıyorum sadece 1 yılda Türkiye de geçirdim tecrübeleri anlatıyorum.
Ülkemi sevemiyorum?
7 Cevap