• Sor
  • Bence

Izgara balığın yanında ne yenir?

bu hafta balık yapıcaz kısmet olursa ızgarada ayıptı söylemesi yalnız balık tüketen biri olmadıgımız için sıklıkla yanında ne yapılır bilmiyorum... Daha Fazla

En İyi Görüş

• balık sunarken beraberinde meze,salata veya diğer deniz ürünlerinden başka bir şey iyi olmuyor.çorba filan diyenler olmuş aman deyim.normal bir balık lokantası tarzında balıklar olana kadar tereyağ,otlu tulum peyniri,yeşil zeytin ve bol yeşillikli salata ile kızarmış ekmek ikram edebilirsin.imkanınız varsa kalamar,karides de sunabilirsiniz.kalamar yada karides şansımız yoksa patates kızartması da bir tercih olabilir.finali de balıkla yapıcaksınız zaten.şimdiden afiyet olsun.akşama bana masraf çıktı.canım çekti işte.hay allahım ya...

• kardeşim kusura bakma canının çekicegini bilmiyodum o amacla yazmadım ama güzel sağlam bi menü yazmıssım eyvallah sağoll güzel olucak dediğin gibi peynir falan karides sevmem patates kızartması yada salatası ideal ardındanda helva yapın demişler güzel olur demekki hadi sanada afiyet bal şeker olsun şimdiden :D sağoalsın

• teşekkür ederim size de afiyet olsun :)

• sağolasınn :D

Erkekler Ne Diyor 13

• fırında patates kekik ve pul biberle harmanlanmış, mercimek corbası, barbunya, irmik helvası,taze tahin helvası da olabilir, bol yeşil salata. ayrıca nette yazanlara göre balıkda bol fosfor bulunduğu içün mide asit düzenini bozarmış bu da mide bulantısına neden olurmuş tatlı ise bunu düzenlermiş miş miş.. diyenlerin yalancısıyım.. kolay gelsin basarılar :)

• hahahahah süsperrsinnnnnnn sağolasınnn çok off bi atlatiyim yani rahatlicammm ne yapcamı sasırıyorum yaaa :D barbunyada sevmem diyerleri güzel ama helva kesin yapıcam :D

• Öncekileri Göster
    • aaa aaaa :S hiç beklemezdimm hee :S burda oakadar kişi yorum atmıs yazmıs hiç biri en iyi cevap seç dememiş :S yani bence sen bunları en iyi cvap için yazmıssın çok kötü hayal kırıklıgına ugradım yemin ederim yardımlaşma kalmamıs hersey menfaat

• yardımcı olduk ya :) alıp gitmedik ki cevabımızı :) tesekkurler kolay gelsin

• çorba ve balıktan sonra da helva...

• çorba mı ne çorbası ki?

• Öncekileri Göster
    • ben irmik helvası tercih ediyorum :D kendim yaparım hem istediğim ladar aa tahin helvasıdamı gidiyoo onada bayılırım off gidip alıcam galiba zaten açım hiç bişi yemedimm :D mafldum şu an

• hadi bakalım afiyet şeker olsun :)

• rakı iyi gider

• bol yeşillik roka vs meze lerin hemen hemen hepsı gıder tabağın yanında haşlanmış veya közlenmiş patates kırmızı kuru soğan vs gider rakı yoksa ama hepsını çöpe at ızgara hazırken kalamar dolması veya karıdes guveçte ıı gıder

• roka salatası iyiy evet bunu begendim ama roka bulamassam yeşillik salatası yapıcam havuc marul lahanalı falann :D sağolasım

• afiyet olsun

• patates kızartması - roka (bol limon sulu) - çoban salata

• roka evet süpersin kardeşimmmm bu aklıma gelmemişti patates kızartmasımı iyi gidermi acaba

• ızgara balıkmış be kızartma die algılamışım pardon... Bak bide carefurda balık reyonunda hazır yengeç satılıyor... Süper bişey bi dene 10 tl civarı ama hiç bişi yapma direk açtığın gibi koy süper tadı var

• Şöyle Büyükünden bi Tekirdağ Şart :)) Salata MEze yap şöyle.. masa çeşitli olsun :)

• rakı balık ayvalık diye boşuna dememişler ama sizin ortamınıza gitmeyebilir.

• fırında helva. koska helvanın bu iş için üretilmiş helvaları marketlerde satılıyor. hem pratik, hem çok leziz.

• salata,kalamar,karides olabilir

• masada balık varrsa arkasından en fazla helva tarzı tatlı bişi gider..çorba morba yapma..ha dersenki çorbada balık çorbası eyvallah derim..rakı olur bak :)

• Karnim acikti ya

• Öncekileri Göster
    • helva da gider..rakı da gider:)

• rakıııı içgi sofrakı kurulucak zaten ama ben bira içerim .d

• normal salatanın dısında corbayla patates salatasıda iyi gider

• patatessalatasıda iyi fikir saolasın

• rica ederim

• Börülce salatası yapın.

• hiç sevmem börülce :D

Kızlar Ne Diyor 5

• bir balık menüsüne balıktan başka birşey gitmez kardeşim. genelde menülerde balık çorbası balık salata mezeler tatlı olarakta sufleden ibaret oluyor :)

• yani sadece balık ve salata sade olucak diye düşünmüştüm bende bilemediğim için sorayım size dedim kardeş

• Öncekileri Göster
    • haklısınız bende helva yakıştırırım. ama şuana kadar yediğim şekilde anlatmak istedim :)

• teşekkürler hepinizee arkadaşlar zihinen yorgunluk attım resmn

• soğan salatası balığa çok yakışıyor :)

• güzel bir çorba, birkaç çeşit meze ve yeşil salata. farklılık olsun dersen patates salatası iyi gider. arkasından da sıcak helva...

• ohh ohhh :D acıktım yaaa :d

• senin yüzünden biz de acıktık durduk yere :)

• akşama balık alcam canımı çekdirdin aaa

• heheheh off herkesin canını çekmş özür dilerim alında yapınn yararlı bişey

• Öncekileri Göster
    • işte toplanıp arkadaşlarla mangal yakıcaz ondan yoksa bende tavad aseverm ama ii pişicek ve kuru olmicak

• o zaman palamut yapın..ızgarada o iyi olur.

• Acılı ezme ufff olsada yesek

Yükleniyor...