Obsesif kompulsif hastalığı olan kişiyler beraber olur musunuz?

23 yaşında obsesif kompulsif hastalığı olan 1 senedir ilaç kullanan biriyle sevgili oldunuz öğrendiğinizde ayrılır mısınız?

Güncellemeler:
ya hastalığı çok ilerlemiş ve arkimle buluştuğu zaman tuvalete bile girmiyormuş cafede falan

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ne yapıyo sana karşı hareketleri nasıl_ ?

• ne güzel işte sana çok zararı olmassa devam et
      sende pasaklı biri değilsindir herhalde?

• temiz titiz birşymiş. takıntıları varmış.

Erkekler Ne Diyor 31

• kötü durum ama bi şekilde anlaşırdık

• psikolog olduğum için eğer hoşlanıyorsam onunla olurum ve tedavisiyle bizzat ilgilenirim :)

• bu durum biraz kalıtsaldır canım / takıntılı ruh hali genetiktirde yarın öbürsü gün çoluğuna çocuğunada bulaşır bile bile lades demek olur genede tararuf senin

• hayırlısı...

• O hastalık ne açıklarmısın belki ben olurum. Ama neymiş açıkla

• Ya kıyamam ya

• mesele cafeye gittiğinde tuvalete varamama, kapıyı tutamamak. şuraya dokunmak istediğinde illa dokunması gerektiği. birisi tuvaletten çıkınca elini sıktığında belki eli pistir diye elini yıkamak. pantolonuna su sıçradı diye çıkarıp makinaya atmak.

• Örnek verebilirmisin peki

• Öncekileri Göster
  • tedavi ederim

• zaten bende o hastalık var

• bir yıldır birlikteyseniz zaten bu hastalığının etkileriyle de birlikte yaşamışsınız demektir. bu zamana kadar hastalığı nedeniyle sergilediği tutumlar ayrılığa neden olmadıysa öğrendikten sonra da olmamalıdır Hanımefendim. Sizin öğrenmeniz onun davranışlarını değiştirecek değildir. Öncesinden tek farkı davranışlarının nedenini biliyor olacaksınız.

• ne yalansöyliyim takıntılı insnalarla yapamam ben tam aksine hiç bi şeyi takmayan bi insanım ımkansız bı sey zaten :)

• bu hastalığın türkçesi ne ola ki

• takıntı hastalığı

• Ne var bundaki her insan bir hasta ve özürlü adayıdır bende ilaç kullandım.

• ilacın kafası nasılmış. tamam tamam kızma ilacın etkisinin ne olduğunu bilmiyorum rahatsızlığı ne o ilacı kullanan arkadaşın.

• aşırı takıntılı birisiyse zor

• ben olurum olmasına da onda böyle bir rahatsızlık varsa o biriyle sevgili olmayı tercih eder mi ki? sanmam.

• bir tür takıntı hastalığımı ?

• evet. çok ilerlemiş şekli

• senin başına gelse seni bırakmayı düşünsünler

• olurum hatta çözerim durumu sıkıntı olmaz yani

• çok dizilerden fırlamış gibi bi laf olur belki bilemiyorum ama gerçek sevginin yenemeyeceği bişeyin olduğunu sanmıyorum ben

• Öyle çözülcek bi durum değil ne yazıkki,kalıcı tedavisi yok,düzelme oluyo ama tekrar sil baştan oluyor.

• ayrılmam hoşuma da gidebilir.

• yorumumdan vazgeçtim. yeni yorumu "bilemiyorum" şeklinde düzeltiyorum.

• ama 1 sene olmuşsa ilişkiye başlayalı bi bağlılık oluşmuştur onun için üzülür yardım etmeye çalışırım. yine de zor kimsenin başına gelmesin inşallah

• tam benlik <3

• heralde ayrılmazdım

• Allah korusun bi kere benim başım yandı bi daha istemiyorum...

• anladım arkadaş. sağol

• çünkü takıntılılar düşünceleri hep bizim onları aldattığımız yönünde halbuki bu düşüncenin yanlış olduğunu bile bile öc alma hevesi gibi kendisini ona yönlendiriyor itici soğutucu bi hastalık bu...

• evet aldatmış çocuk bi de. internette karı kız peşinde dolaşmış

• Öncekileri Göster
  • onu üzmeden kırmadan yavasca ayrılma planları yaparım..Kanser olsa yine ayrılmazdım fakat obeziteye evet dıyemıcem

• obsesiften yırttın da peki kompulsifi ne diye anladın? :P

• ilaçların hiçbir faydası yokmuş 1 yıldır kendisi böyle söylemiş.

• Pskilojil tedavi ve ılaclar şu ankı cozum bu

• Öncekileri Göster
  • bu hastalık çok yaygın takıntı hastalığı bence 100 kişiden en az 85 kişide vardır

• Seviyorsam eğer ertesi gün öleceğini bilsem bile ayrılmam ben.

• dayanamam evet belki ama bırakmam.

• çok büyük konuşma hiç öyle biriyle birlikte olmadın... manken bile olsa karşında dayanamazsın.

• o nassı bi hastalıktır öyle :O

• toplumumuzun büyük bir bölümü bu halde merak etme

• Ayrılmam ama bile bile de birlikte olmam. Sevmiyorum ben öyle çılgın kişileri. Bi' daraltı geliyor bana..

• ne olduğu konusunda bilgim yok açarmısın?

• Allah korusun. ben kaldıracağımı sanmıyorum. takıntılı bir arkadaşım vardı. ayrılmak zorunda kaldım .

• takıntı hastalığı. psikolojik bir rahatsızlık.

• Grip olsa bile ayrılırım. Iy virüslü.

• sifir km de bakim gerektirmeyen, bikac sene garantili konforlu bisey bakardim

Kızlar Ne Diyor 14

• bende de var hiçbir sorun yapmıyor o hastalık düzenli 12 aylık tedavi ile geçiyor

• Bende de var bu hastalık

• sevdiğimden hiç bir hastalık ayıramaz beni.

• ilerlemeyecekse eğer şuana kadar problem yaşamamışlın ki farkedememişin bu saatten sonra da sıkıntı olacağını zannetmem fakat ilerlemesi veya aynı evde yaşamaya başladığınızdaki tavırları seni çileden çıkarabilir

• Olmalı olunmalı :(

• manken bile olsa karşında dayanamazsın. demişsin ya zaten iş orda bitiyo eğer katnacak durumda olsan onu kabul eder ve susardın ama belli yani istemiyorsun bırak gitsin

• ben seviyorsam hiçbir hastalık umrumda olmazdı

• değil tabiki de. sadece merak işte böyle hastalığı olan bir sevgilinizle beaber olur musunuz diye. kızların merakını bilirsin.

• aldatması derken aldatan bi erkekle hala beraber değildir umarım

• Öncekileri Göster
  • yenebilir zamanla bu takıntılarını ama obsesyonları olan biriyle uğraşmak zorr

• Bence takintilarinin hangi konu uzerinde yogunlasmis olduguna bakmak lazim. Kiminin temizlik uzerine kiminin kisiler kiminin de objeler uzerine takintisi var. Cogu kiside var bu rahatsizlik ama dereceleri farkli tabiki. Bence sevgilisinin okb sinin hangi yonde oldugu ve derecesiyle ilgili bilgi almali oncelikle ondan sonra da kendi psikolojisinin bunu kaldirip kaldiramayacagina dair bi karar vermeli.

• temizlikmiş canım. ve çok ilerlemiş

• anlardım öyle olduğunu diye düşünüyorum,bu hastalığı az çok biliyorum çünküönce tanıyıp da sonra böyle olan sevdiğim bir insansa,beraber doktora bile giderimöbür türlü olmaz diye dşn./ilaç kullanması sorun değil ama tedavi şart,ilişki yürütemez çünkü bu durumda...

• :)

• hayvan desen ona bile hakaret olur ya.

• iyi yapmış,hayat geçer mi öylesiyle
      adam diyorlar ama gölgeden ibaret işte...

• Öncekileri Göster
  • O da bişeymi canım benim arkadaş, yediği mantıları sayıyor , bide yemeklerde önce yemeğin suyunu, sonra sebzesini sonra etini veya tavuğunu yiyor, aman daha neler neler çıldırasım gelio bazen

• benim iş yerimde var böyle bi tip, çok da önemli değil bence niye sevgili olmayayım kii

• duruma bağlı hastalık ne kadar etkiliyor eğer çok etkiliyorsa ayrılırdım

• okb hastalığın mı var bence doktora git tedavi olur takıntı çok kötü bşy :( sorunun cevabına gelince basit şeyler bunlar seven insan dert etmez ;)

• dediğim gibi seven ayrılmaz

• benim değil bir arkadaşımın başında.

• hiç duymadığı bir hastalık biraz azçıklarmısın he ama benim görüşüm hangi hastalık olursa olsun aşkta aşılmayacak birşey yoktur

• hımm bence o atlatılır bir hastalık sonuçta iç organlarda bir hasar yok,psikilojik olan hastalıkların tedavisi vardır genelde ama bence insanın kendi elinde

• kara bey ben eğer değer bir sevgili gördüysem karşımdakini onunlar herşeyi yaşarım buna emin ol :)

• takıntı hastalığı. psikolojik bir rahatsızlık

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...