Olumsuz düşüncelerden kurtulmak için ne yapmalıyım?

18 yaşındayım çok olumsuz düşünüyorum herşey konusunda küçücük şeyler bile beni üzmeye yet,yor çevremdekilere güvenemiyorum çok yalnızım sevgilm var ama onla da bi iyi bi kötüyüz herşeyi kafama takıyorum sevgilim başka şehirde mesela acaba beni aldatır mı vs düşünüyorum sürekli yardım edin lütfen olumsuz düşüncelerden ve kendimi sürekli üzüp durmaktan kurtulmak istiyorum hayatı ciddiye almamak istiyorum ne yapmalıyım?


0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

 • off :S 3000 karakter sınırınıda doldurmuştum buda olmazki be kardeşim. daha yazıcaklarım bitmemişti birdaha yazayım derken bir baktım gönderdiğim cevap yayınlanmamış :S yarım saattir düşünüp yazıyorum böylede olmazki :S vallahi sinirlendim şimdi.

  neyse yapıcak birşey yok gidenin arkasından gidilmez demişler. kısaca özetliyim. bak canım.

  düşüncelerin daima pozitif olsun. yapamayacağım edemeyeceğim deme. sürekli pozitif düşün(meyeçalış).

  'konusunda küçücük şeyler bile beni üzmeye yet,yor' bak mesela.. sen böyle düşünürsen seni küçücük şeyler bile üzmeye yeter. beyin sinapsları olumlu veya olumsuzu algılayamaz. sen ne emredersen onu yapmaya çalışır. sen böyle dersen küçücük birşeyin bile seni üzmesi gayet normaldir. ilk başta bu fikri değiştir. ben kolay kolay üzülmem hayatımda beni üzebilecek birşey görmüyorum diye düşünmekle başla işe mesela :).

  'çevremdekilere güvenemiyorum çok yalnızım sevgilm var' peki çevrendekilere güvenmemek için bir sebebin varmı? onlar sana neyaptıda güvenmemeye başladın. illaki birşeyler yapmışlarki güvensizlik arta arta bu hali almış. çok yalnızım sevgilim var yazmışsın birde. e sevgilin varsa niye kendini yanlız hissediyorsunki :) bütün dertlerini ona açabilirsin. diyelim ondandamı utanıyorsun. kendine yakın bulduğun birine bütün sıkıntılarını açabilirsin. belki onun görüpte senin görmediğin bir yanlışın vardır. sana yardımcı olur. en azından bir fikir edinirsin. mesela git abin ablan kuzenin (yaş farkınız fazla olmasın ama mümkünse) veya annene babana sıkıntılarını açabilirsin. hatta onlaradamı güvenmiyorsun. gel bana aç. nasılsa birbirimizi tanımıyoruz etmiyoruz. sana elimden geldiğince yardımcı olurum. buradan birşey demen seni etkilemez nasılsa reelde görüşmüyoruz :).

  'sevgilim başka şehirde mesela acaba beni aldatır mı vs düşünüyorum'

  kendini rahatlatmak için mesela öyle düşüneceğine okadar zamandır onunla sevgiliyiz. aldatsa çoktan aldatmıştı zaten ama aldatmadı o beni seçti çünkü beni seviyor. gibi düşünebilirsin mesela.

  'hayatı ciddiye almamak istiyorum ne yapmalıyım' hayatını ciddiye almama gibi bir lüksün yok. ama her olayı ciddiye almamak gibi bir imkanın var :) mesela biri senin arkandanmı konuşmuş. banane de geç o böyle konuştu diye ben böylemi oluyorum diye düşün. veya biri sana laf attı ve tam kızışılacak laf dalaşı yapılacak bir ortam diyelim. düşün benim bu kişiyle kavga yapmam neyi değiştirecek ne işime yarıyacak ? acaba bununla konuşmaya bile değermi diye düşün. düşün. düşün. sadece düşün. aradığın sorunun cevabı sende. konuyu fazla açmamışsın k.bakma daha fazla yardımcı olamıyorum. ama konuyu biraz daha açarsan elimden geldiğince yardımcı olabilirim. eğer genelden açmaktan utanıyorsan bana özelden mesaj atabilirsin. nickinide görmemi istemiyormusun aç başka bir üyelik ondan sorunu sor onu kullanma :)

  2|0
  • Şikayet

   teşekkür ederim içimi çok rahatlattınız:)

  • Hepsini Göster
  • Şikayet

   mantıklı düşün. kalbini dinleee ! sevgilin içinmi yoksa o bölümü istediğin içinmi ? kararını tam ver etkileyecek seni. bence o bölümü istediğin için değilde sevgilin için gidiyorsun gibime geldi. bu önemli bir karar. hayatını etkileyecek. bak ben mesela bugün çok kararsız olsamda bir konuda 2 seçeneğim vardı. mecburen birini seçmem gerekiyordu ve seçtim. bu benim için hayati derecede önemli bir karardı. kararımı verdim. mantıklı neyse onu seçtim. mecburdum birini seçmeye. mantıklı olanı seçtim.

  • Şikayet

   zayıf bi kişiliğim var hemde çok ne yapacğımı bilmiyorum bölümüde çok istiyorum sevgilimide karar wermek çok zor su 1 yıl bi geçse başka hçbişi istemiyorum