Bu ülkelerden sırasıyla hangisine ve neden gitmek istersiniz? Gitmiş olanlar da tecrübelerini yazabilir mi?

Vize olayından hiç hazzetmiyorum, Türk vatandaşlarına yapılan bu garip muamelelerin, Türkiye'nin devlet olarak sağlam durmamasından kaynaklandığını düşünüyorum.

Aslında birçok ülkeye serbest giriş hakkımız var uluslararası anlaşmalar gereğince, ancak uygulanmıyor doğru düzgün.

Bugüne kadar iş haricinde vize başvurusu yapmadım. (yeldeğirmenlerine kılıç sallıyorum işte kendi çapımda)

Sonuç olarak, vizesiz gidilebilen ülkeler aşağıdaki gibi.

Bunlardan sırasıyla hangilerine, neden gitmek istersiniz? Gidenler tecrübelerini yazabilirler, ya da gitmek istediği için araştırmış soruşturmuş olanlar veya seyahat kültürü çok olanlar, mesela edindikleri bilgileri yazabilirler.

Bu kış bir yere gidesim var, bu defa sadece kendim için, o nedenle herkesin tecrübe ve bilgisini titizlikle değerlendireceğim.

Şimdiden teşekkürler

Antigua -Barbuda, Arjantin, Arnavutluk,

Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya,

Ekvador, El Salvador,

Fas, Fiji, Filipinler,

Guatemala, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan,

Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong,

İran,

Jamaika, Japonya,

Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Kosta Rika,Karayip

Libya, Lübnan,

Makau Özel İdare Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritus,

Nikaragua,

Pakistan, Palau Cumhuriyeti, Paraguay, Rusya, St. Vincent-Grenadines, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye, Svaziland,

Şili,

Tanzanya, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu,

Uruguay,

Ürdün,

Venezuela, Vatikan,

Katar,

Kamerun,

Yemen,

Ukrayna, Rusya

Belarus ve Nijerya ile da yapılacak anlaşmalarla çok yakında vizelerin kalkacağı belirtildi.

P.S. : Listede güncel olmayanlar varsa, bilgisi olanlar ekleme-çıkarma yapabilirler, memnun olurum.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Yazı tarzın çok fazla göz yordu. Keşke düz liste yapsaydın ya da vizesiz gidilen ülkeleri gösteren bi' link verseydin daha güzel olurdu.

Bütçeni de yazmamışsın. Şimdi Republic of Banana ile Japonya bir değil takdir edersin ki.

Ayrıca Vatikan'a direkt geçiş yok. Çünkü Vatikan'da havaalanı yok. İtalya Konsolosluğu'ndan vize alman gerek yani orayı listeden çıkartabilirsin.

• Vaktimiz var. Bakalım...

• :) biz trickeriz işte o zaman. oradan artanla da her türlü takılırız ben uyarım. değişik tiplerle tanışmak da iyi olur hem

bir ya da iki kişi daha bulsak bence daha da über alles olur

• Tamam bazı hatlarda ince trick'ler var boşuna rezervasyon ücreti vermeden gidiyorsun falan güzel oluyor.

Kanadalı bi' elemanla tanıştım o da 28-29 yaşlarındaydı. İyi eğlenmiştik valla. Geç değil senin için de. =)

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 3

• abd,ingiltere,kanada sonra almanya :)

• fiji.sıcak.

• Hepsine gitmeyi isterim alacaksın çantanı başlayacaksın gezmeye, özgür kız ruhum depreşti.

• öyle mi dersin :)) hadi siz fx ile planlayın katılırım ben de severim böyle şeyleri ben kafa insanlar olunca yanında süper olur :))

• öyle de gençken Interrail daha bir güzel. benim saçlar yaşımın gerektirdiğinden fazlasıyla beyazladı. sırtımda backpack ile sırıtmaz mıyım Interrail'de siz gençlerin arasında ahahaha

• 1 ay, 700-750 Euro

Olmaz mı?

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 4

• filipinlere git hep dogal guzellikleri coook hem de ucuz, yada tayland.

• Yeşil pasaport olduğu için Work And Travel ile Detroit/Amerika ya gitmiştim.

• tunus - ukrayna - rusya . gozume takılanlar bunlar. cinsellık gudulerını hıce sayarsak tunus cok guzeldı. moskova cok pahalı ukrayna cok temız ama orasıda gıcık ınsanlarla dolu

• eyvallah hell, sağol

• abı ben cok begenmıstım kasım ayındayız ve ben kasım ayında gıtmıstım 6 gun kalmıstım. ama superdı.

• Tunus kışın da güzel olur mu hell

• Amerikan vatandaşı ol, her yer beleş.. (:

• :) ok sağol. her sene dvlottery e sallarım ama henüz denk gelmedi. gidip yerleşeceğimden değil de maksat bulunsun işte belli olmaz güvence gibi

• Green Card öneririm.

• ha deyince olamıyoruz bro. şimdilik idare edelim böyle

Yükleniyor...