Erkeklerin bakışlarından ben çok rahatsız oluyorum. Sizce de çok rahatsız edici bir durum değil mi bu?

Gizli Üye
Ben çok fazla makyaj yapmayan ve çok fazla hatta hiç açık saçık giyinmeyen birisiyim. Hatta en makyajsız ve en kapalı giysilerimle bile dışarı çıktığımda tüm kafalar bana dönüyormuş hissine kapılıyorum. Hiç abartım yok bu konuda, normal bir bluz ve kot giysem, yüzüme de bi parlatıcı ruj sürsem erkekler içime düşecekmiş gibi bakıyorlar ve ben bu durumdan çok rahatsız oluyorum.

Hatta kimileri öyle basit ki yanındaki sevgilisine rağmen bana yiyecekmiş gibi bakıyor. Böyle de saygısızlık olmaz ki. Sen bakmasan görmezsin diyeceksiniz de ben inanın zaten bakmıyorum. Bana yapılmasını istemediğim birşeyi asla başkalarına yapmam. Ama öyle içime düşecekmiş gibi bakıyorlar ki, göz ucuyla görüyorum ve inanılmaz derecede rahatsız oluyorum.

Çekingen, utangaç bir bayan filan da değilim aksine sosyal, iş hayatında saygın bir bayanım. Ama erkeklerin bence yaptığı bu davranışın adı abazalık, medeni ülkelerde olmayan bir davranış biçimi. Bayanlar da yapıyor bunu ve bence onun adı da abazalıktan başka birşey değil. Siz nasıl düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Bu abaza bakışlardan nasıl kurtulabilirim?
Erkeklerin bakışlarından ben çok rahatsız oluyorum. Sizce de çok rahatsız edici bir durum değil mi bu?