Eşimin ayağı kırıldı ve zorunlu yatakta yatıyor...Eşime nasıl yardımcı olabilirim?

Sevgili arkadaşlarım, Eşim, geçirdiği bir trafik kazası nedeniyle ayağını kırdı ve ayağa kalkması bir süreliğine yasak. Bu nedenle, tuvalet... Daha Fazla

Güncellemeler:
Değerli fikirlerini benimle paylaşma zahmetinden bulunan değerli siz arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sanıyorum, bu işi ben halledemeyeceğim, annesi bakacak. Şu noktayı sizlerle paylaşmamıştım. Evleneli daha 5 gün oldu ve henüz karı-koca bile olmamıştık. Dolayısıyla her ne kadar birbirimizi sevsek de, bu tuvalet konusu olmayacak. :SSSSS

Cevap veren tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum.

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle arkadaşın yaptığı bu harakete şaşıran bayanları anlamak mümkün değil. Ya bekarlar yada zorla evlendirildiler. Eş ne demek eş diğerinin yarısı demek. Eş onun aynısı demek eş Koca neyse karısıda odur demek. Arkadaş elbetteki böyle vahim bir durumun derdine düşecek elbetteki eşine yardım edecek. Bunda şaşıracak ne var anlamak mümkün değil. Arkadaşa tavsiyem ; Eşinizle konuşmak yerine onun ihtiyaçlarını kendi imkanıyla giderecek araştırmalar içine girmelisiniz. Örneğin tuvalette rahat oturacağı bir sandalye sağa sola tutuna bilmesi için duvarlara yuvarlak ince demir aparatlar monte edebilirsin. Yani evdeki durumunuza göre ortama göre kafayı çalıştırmak size düşüyor. Eşinizi gayet iyi anlıyabiliyorum. 2009 yılında benimde kolum kırıldı. Bilenler bilir humerus kırığı kol için en berbat kırıktır. 3 parçalı kelebek fragmanlıydı. İnanılmaz ızıdıraplı bir dönemdi. Aynı şeyleri eşimle bende yaşadım. Ama bende onu tuvalete sokmadım. Acıya katlandım. Kendi işimi gördüm. Sonra ortama tuvalete göre kendi çözümlerimi buldum.Sizde bu şekilde yapın dur seni temizleyeyim demek onu aciz hissettirir. Moralini bozar bu dönemde eşinizin had safhada morale ihtiyacı var. Tuvalete girip onu temizlemek yerine ortama uygun aparatlar geliştirin ve ihtiyaçlarını kendi görsün emin ol daha mutlu olacaktır. Her ne kadar eş de olsa kendisini o durumda göstermek istemeyecektir bu da gayet normal bir davranıştır. Geçmiş olsun.

Soran beğendi