Eşimin ayağı kırıldı ve zorunlu yatakta yatıyor...Eşime nasıl yardımcı olabilirim?

Sevgili arkadaşlarım,Eşim, geçirdiği bir trafik kazası nedeniyle ayağını kırdı ve ayağa kalkması bir süreliğine yasak. Bu nedenle, tuvalet ihtiyacını gideremiyor ve ben eşi olarak bu konuda ona yardımcı olmak istiyorum, ama buna izin vermiyor. Nedenini sorduğumda ise, onu bu şekilde görmemi istemediğini, ileride bundan iğrenebileceğini ve kendisine ilgi duymayabileceğimi düşündüğünü söyledi. Ben ise, bunu asla söz konusu olmadığını, onu çok çok sevdiğimi ve böyle birşeyin aklımın ucundan geçmediğini ifade ettim. Çünkü ben onun ruhunu ve davranışlarını seviyorum. Soru şu: Ona ne dersem, tuvalet konusunda yardımcı olmama kendini ikna edebilirim.

Güncellemeler:
Değerli fikirlerini benimle paylaşma zahmetinden bulunan değerli siz arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sanıyorum, bu işi ben halledemeyeceğim, annesi bakacak. Şu noktayı sizlerle paylaşmamıştım. Evleneli daha 5 gün oldu ve henüz karı-koca bile olmamıştık. Dolayısıyla her ne kadar birbirimizi sevsek de, bu tuvalet konusu olmayacak. :SSSSS

Cevap veren tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Öncelikle arkadaşın yaptığı bu harakete şaşıran bayanları anlamak mümkün değil. Ya bekarlar yada zorla evlendirildiler. Eş ne demek eş diğerinin yarısı demek. Eş onun aynısı demek eş Koca neyse karısıda odur demek. Arkadaş elbetteki böyle vahim bir durumun derdine düşecek elbetteki eşine yardım edecek. Bunda şaşıracak ne var anlamak mümkün değil. Arkadaşa tavsiyem ; Eşinizle konuşmak yerine onun ihtiyaçlarını kendi imkanıyla giderecek araştırmalar içine girmelisiniz. Örneğin tuvalette rahat oturacağı bir sandalye sağa sola tutuna bilmesi için duvarlara yuvarlak ince demir aparatlar monte edebilirsin. Yani evdeki durumunuza göre ortama göre kafayı çalıştırmak size düşüyor. Eşinizi gayet iyi anlıyabiliyorum. 2009 yılında benimde kolum kırıldı. Bilenler bilir humerus kırığı kol için en berbat kırıktır. 3 parçalı kelebek fragmanlıydı. İnanılmaz ızıdıraplı bir dönemdi. Aynı şeyleri eşimle bende yaşadım. Ama bende onu tuvalete sokmadım. Acıya katlandım. Kendi işimi gördüm. Sonra ortama tuvalete göre kendi çözümlerimi buldum.Sizde bu şekilde yapın dur seni temizleyeyim demek onu aciz hissettirir. Moralini bozar bu dönemde eşinizin had safhada morale ihtiyacı var. Tuvalete girip onu temizlemek yerine ortama uygun aparatlar geliştirin ve ihtiyaçlarını kendi görsün emin ol daha mutlu olacaktır. Her ne kadar eş de olsa kendisini o durumda göstermek istemeyecektir bu da gayet normal bir davranıştır. Geçmiş olsun.

Kızlar Ne Diyor 26

• Sen ne dersen de değişmez bence sen annesini falan çağırmaya çalış çünkü kendimi eşinin yerine koyduğumda ben de öyle düşünürdüm gibi geliyor, onun içinin rahat etmesinin tek yolu annesini çağırmak... Anneler ne kadar önemli ya... Geçmiş olsun Allah daha zor bir sınav vermemiş neyse ki kalıcı dert vermemiş şükürler olsun, geçer gider Allah'ın izniyle sen kalbini serin tut ve sakın bu sevgini kaybetme... ;)

• geçmiş olsun

• Unutma beni dıye dızı var ordakı ılkay gıbı durumu.ılkayda hep uzaklaşmak ısterdı hatta bosanma davası bıle açtı.şmdi pişman.

• Korkuyo o zaman tiksinmenden falan izin ver annesi yardımcı olsun derim.

• aferin nan. (eger dogruysa)

• tebrik ederim çok düşüncelisin.ve geçmiş olsun. şöyle diyebilirsin wc ye kadar kucağna al oturmasına yardım et ve dışarıda bekle sonra tekrar al ve yatağa götür. wc oturmalı ise bu olabilir bişi.

• Edemezsin. Sen istiyor olsan bile bir kadın kabul edemez böyle birşeyi ikna etsen dahi bu düşünce sürekli onu huzursuz eder en ufak birşeyi buna bağlamaya kalkar ileride. O yüzden başka çözümler bulmaya çalış derim

• iyi günde kötü günde bu yaşama birlikte imza atmadınızmı.olmasın tabiki ama sen onun durumunda olsaydın o yardımcı olmıyacakmıydı.eş niye vardır.önce onun irdelenmesi gerekir.eş bir hayat arkadaşıdır,ölene kadar.insan ömrünün bir bakın ne kadarı eşiyle birlikte geçiyor.birde eşsiz hayatın ne olduğunu.diyorumki eşler bu günler için vardır...

• çok incesin.ama istemiyosa ısrar etme bencede.annesi ablası kız kardeşi v.s hiç biri yoksa yardımcı bı bayan bulabılırsın.hem eşin gerilmez ve kendını daha ıyı hısseder.

• helal olsun diyorum.. senin gibi düşünceli insanlar halen var ddemek dünyada... ona şöyle yapayımmı böyle yapayımmı diye falan sorma onun için iyi olduğundan emin olduğun şeyleri direkt uygula, her ne kadar eşi olsanda bazı şeyleri sana direkt olarak söyleyemeyebilr.. Allah yardımcın olsun

• ablası kız kardeşi falan varsa çağırabilirsin yada cok samimi kız arkadaşı varsa... Geçmiş olsun. buarada allah razı olsun senden çok düşüncelisin.

• onun için bakıcı bul diyen arkadaşa katılıyorum ama bakıcı biraz orta yaşlı olsun. ya da annesi falan bi süre sizinle kalsın

• çok fazla ısrar etme psikolojisini bozabilirsin. onun içinde gerçekten zor ona geçici süreli bi bakıcı filan bulsan daha iyi olabilir veya gün içinde bi kaç defa gelebilecek bi yakınınız yokmu ? Allah kolaylık versin kardeşim

• hastalıkta sağlıkta iyi günde kötü günde beraber olmayacak mıyız de ? yarın öbür bende kaza geçirebilirim bende bu duruma düşebilirim ne yani sen benim için öyle mi düşüneceksin? ben sadece yanında olduğumu görmeni istiyorum falan filan de kız biraz böyle aa yeter ama karımsın sen benim falan. bunu bekliyor içten içe. senin onun söylediklerini duyup iki çift laf ettikten sonra yanından gitmen onu içten içe düşündürür. kötü düşündürür.

• bulunmaz hint kumaşı sen olsan qerek :)

• tamam sustum

• benim babam 3 yıl önce kısmı felçlik geçirdi annem bu kadar zamanda bişeyine of dediğini duymadım bende annemin kıızıyım sewe sewe herşekilde ona yardımcı olurum :)

• biz yaparız da erkeğin başına birşey gelsin çalışamasın felan ozaman kızları görelim:)

• Öncekileri Göster
  • Allah herkese sen gibi es nasip etsin :)

• Teşekkür ederim arkadaşım. O zaman darısı sizlerin başına :)

• Bu hayata başlarken hastalıkta sağlıkta demedik mi diye sor

• Tek başına zorlanmıyor mu peki? Üzüldüm ya :(

• Neler söyledim neler de etki etmedi. Burada yorum yazan diğer arkadaşlarınkini de söyledim. Cevap: Yok, istemiyorum!

• eşin anlamı iyi günde kötü günde demektir..ona empati duymasını söyleyin..bakalım ne diyecektir...

• Sanırım sizinle empati kurmasını söyleyebilirsiniz. Aynı durumda siz olsaydınız, kendisi size yardımcı olmayacakmıydı? bunu hatırlatabilirsiniz. Eş olmanın sadece iyi günler için olmadığını söyleyebilirsinzi.

• ozaman sizin de ona olacağınızı doğru olanın bu olduğunu, eş demenin bütünlük olduğunu söyleyin.

• ben sana olurum diyor.

• Aynı durumla kendisi karşı karşıya gelse öyle mi düşünürdü onu sor senden iğrenir miydi vs.

• senden başka yardım etmelerine izin verebileceği annesi ablası kardeşi falan yok mu yanınızda?

• annesi var ve o yardım ediyor...

• ben bu durumda olsam sen benden soğurmuydun hem ben senin herşeyinin bu şekilde davranarak benim kalbimi kırıyorsun ... sen benim her şeyimsin itiraz istemiyorum de ve kesinlikle yardımcı ne kadar naz etsede yardımcı ol yoksa ilerde iyileşince bana yardımcı olmadı diye içelenebilir bizler böyleyiz işte hayır deriz ama aslında tüm kalbimizle evet demektir felan işte uyarıyım şimdiden seni ;)

• İkna edemezsın bence cunku bende olsam böyle birşeyde çok utanırdım tiksinmesınden korkardım benden ... Bence ısrarcı olma hani kendı madem böyle rahat edecek böyle daha ıcı rahat edecek boyle olsun

• bnece ona kendisnin değilde senn oldugunu söyle ve onun sana böyle bi teklif sudugunda kabul edecgnde söyle belki kbl eder

• sen varya adamsın adammm .. var mı bu devırde be öyle kımse kımseye bı bardak su vermıyor

• Eşi olduğunu hatrlat.

Erkekler Ne Diyor 14

• Allah yardımcınız olsun.Allah daha fazla keder vermesin inşallah,ne kadar ince ruhlu bakın.Sizi uzmek,tıksınmenızı istemıyor,sanırım bu iş teyzeye,yanı annesıne kalacak..Ama bir itirafta bulunayımHerkadın hemen hemen bu fedakarlıgı yapar,ama benım hemcınslerım yani erkeklerın %5 zor yapar,özellikle yaşlanınca,yapmazlarAllah beni sinamasın ama,ben bunu rahatlıkla yaparım,evlilik vede birliktelik fedakarlık ister...

• annesini öağır eger çok yaşlı değilse annesinden yardım iste kadınlar duygusal davranırlar o yüzden annesiniden yardım al derim bir süreliğine misafir et annesini ama birde annesine ilgili davran

• Bana seksi geliyor, hoşuma gider gibi bir şey diyebilirsin belki.

• Alafranga tuvaletiniz yokmu sizin?Kucakla oturt eşini klosete,sonra sen çık dışarı.Bu kadar basit yani. Hey Allahım ya

• tek mantıklı cevap +1 :)

• Alafranga tuvaletiniz yok mu

• çok geçmiş olsun, eğer mümkünse onun kızkardeşi vs varsa ya da sizin aileden yardımcı olabilecek bayanlar varsa hiç ikna etmeye çalışma.. Belki bu konuda çok hassas olabilir, ayrıca kendine iyi bakarsa belki 4 haftada bile iyileşir. Ama eğer hiç imkan yoksa herkesin dediği gibi empati kurmasını söyle. Bu düşünceleriniz bir ömür boyu sürer inş. mutluluklar dilerim.

• Peki ben hasta olsaydım yada kalkamasaydım sen bana yardımcı olmazmıydın de, ben sana bugün yardım etmeyeceğimde ne zaman yardım edeceğim de, duygusala da bağladığında biraz yumuşar sonra al kucağına lavaboya götür. Böyle üstüne gidersen sana hayır diyemez.

• Kızlar güzel cevap vermiş madem senden bu sebepten dolayı çekiniyor. Tut parasıyla bir orta yaşlı bakıcı eşine yardımcı olsun. Madem senden çekiniyor başka bir bayan yardımcı en iyi çözüm olacaktır. İmkanın yoksa da kız kardeşi, ablası, annesinden yardım isteyebilirsin.

• Bu arada geçmiş olsun.

• abi bence yeni bi hatun getir işleri o yapsın :))

• iyi gün kötü gün denen bişi var eşine bunu anlat aynısı benim basıma gelse sen ne yapardın de anlıcaktır sanırım.

• Sende altına yap.

• ne dersen de zor olacaktır bunu kabul etmesi. yaşınız ve evliliğinizin çokta eski olmayışından belkide bu çekingenliğe kapılıyor. Nasıl ikna edersin edemezsin..

• öncelikle geçmiş olsun , bencede sen üzerine düşeni yapıyorsun üsteleme

• Tuvalet ihtiyacını gideremiyor? Kaç gündür?

• bugün

Yükleniyor...