Eski sevgilimizle Facebook'ta arkadaş kalmalı mıyız?

Aşklar bitse de kolay kolay unutulmaz... Eski sevgilinin ne yaptığı, nerelere gittiği, kimlerle birlikte olduğu merak edilir hep… Aşk acısı çekilirken Facebook’un zaman tünelinde geçmişe yolculuk yapılır bazen, bazen de potansiyel sevgili adaylarının sayfaları didik didik edilir. Peki, eski sevgiliyle Facebook’ta arkadaş kalmak ne kadar doğru? Eski sevgili Facebook’tan ve diğer sosyal ağlardan silinmeli mi?
Eski sevgilimizle Facebook'ta arkadaş kalmalı mıyız?

• Evet
    A seç
  • Hayır
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

3|2
155185

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi uzman hanım, ben size şöyle söyliyeyim. adı üstünde, biten aşklar, yani bu aşklar belli bir sebebe bağlı olarak bitmiştir. ve geriye dönüşü yoktur. arkadaş kalalım ayakları bir kere yanlış. burada maksat zaten bellidir. halen daha onu kontrol altında tutmak, ve yanından hiç ayrılmamaktır. buradaki maske 'arkadaş kalalımdır' benim bu zamana kadar 6 tane sevgilim oldu. ve hiçbirisinide merak etmedim. biten mevzulara asla takılmam. defter 1 defa kapandımı o hangi sebep ile olursa olsun, tekrar açılmaz. açılıyorsa bunun altında başka sebepler vardır. illa bunu maske ederek. arkadaş kalalım diyen birisi, zaten şüphe çeker. biten mevzuları tekrar alevlendirmekteki sebebi ben hiç çözemedim. ve hiçte biten aşklarımın peşinden koşmadım. rahat insanım. gidenlere her zaman yol veririm. kendimi onlar için hırpalamam. ve asla kasmam. zaten bir işin oluru varsa, olur, ama oluru yoksa olmaz. bunu arkadaş kalalım kalıbına sığdırıpta, onu yönlendirmek, sevgilisi olmasını engellemek, arkadaş görünüp herşeyine karışmak gibi bir eğilim sergilenir. bu maskeye benim ihtiyacım olmadı. ben insanlara değer verdiğim zaman, eğer benim verdiğim değeri zedelerler ise su istimal ederler ise benim onlarla gram işim olmaz.

4|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 184

• Yeni sevgiliye verilecek hesabın farkında mıyız? :):
    Kalbimden çıkarmışsam, sosyal ağımdan kürek ile kazırım.

16|6
    0|0
    • Tamamen katılıyorum @SinirliBiber

• @SinirliBiber Hayir degil Evet diyenler bir umut icindeler bence. Bir an soruyu eski sevgiliyi fbden silmeliyiz sandim da.

• Yeni bir sevgiliye ihtiyacımız var mı peki

Yani anlaşamadığımız için ayrılmışsa ortada aldatma felan yoksa neden arkadaş olarak kalmasınlar ki. :S

• Bence ilişki bittigi gün
    bütün sosyal medyadan baglar kopartılmalı
    hatta ona ait ne varsa yok edilmeli..
    Bana çok şaçma geliyor diger durum

10|4
    0|0
  • ex'ten next olmaz arkadaş hiç olmaz

12|3
    0|0
  • Silinmeli... Hemde HEMEN...
    Silmeyeceksen neden ayrılıyorsun ki? :O
    Ayrılık demek kökten ayrılmak demek bittiyse ''BİTMİŞTİR''...
    Kalbimde yeri olmayanın hiç bir yerimde yeri olmamalı olamaz da NOKTA.

6|0
    0|0
  • Her zaman soylerim bir iliskide facebook varsa o iliskiden bir halt olmaz.

4|1
    1|0
    • Bunu söyleyen birine ilk defa rastlıyorum ve bende aynı düşümcedeyim. Facebook da face... diye ille de tutturanları da anlamış değilim.

• @mesmerize ayni kafadayiz o zaman bir ara demleniriz :)

• Çok büyük bir ayrılık, kesin bir ayrılık söz konusu ise silinmeli. İlişki bittikten sonra giden gider, kalan kalır. Peki kalan yaşanan onca şeylerin mekanında kalmaz mı? Evet, el ele geçilen sokaklar, oturup muhabbet edilen banklar, kafeteryalar, ağaç altları... Paylaşın onca zaman ve bu zamana eşlik eden mekanlar. Giden bu mekanları görmeyecek, anıları canlanmayacak, unutması kolay olacak. Ama kalan? Belkide her gün görecek, her gün... Hep eskiyi hatırlayacak, unutması çok zor olacak. Facebook'ta bütün bunlara eşlik edilen bir sosyal ağ..(Kullananlar için) Ayrılmasına rağmen onun paylaşımlarını görmek, ezberlediği gülümsemesinin sebebi olmadığı fotoğrafları görmek, paylaştığı bir söz ile alakası olmadığını bilmek, hissetmek, acı verebilir, ki bence verir. Toparlayacak olursam, bugün ayrıldık akşamına sileyim hemen yapmam, yapmayın. Girmeyin zaten internete arkadaş! Daha yeni ayrılmış birisin, acın veyahut yaran daha taze taze iken internete girmekte neyin nesi? "Kafamı dağıtmak için giriyorum yahu" demeyin boşuna, kopuk avutan olmayın. Biraz zaman geçer, girersiniz, gerekli şeyleri yaparsınız.

Ben cevap verecek olursam, ne kadar rahatım ki facebook kullanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Facebookum olmadığı için , kafam rahat :)
    Nasıl ayrıldıgımıza bağlı , anlaşarak sakin bir şekilde ayrıldıydak , arkadaş olarak kalabiliriz.
    onun yeni erkek arkadaşlarını merak ettiğim için değil , bir geçmişimizin olduğu için arkadaş kalırım.
    Ama yeni bir sevgilim olursa , asla facebook dan arkadaş olarak kalmam :/ bide eski sevgilimle arkadaşız diye , yeni sevgilimle aram bozulmasın :)

1|2
    0|0
    • Bunu siz böyle düşünüyorsunuz. Ama bakalım karşı taraf hangi amaçla istiyor?

• ben anlamam öyle modernlik arkadaş kalmak falan. O orda olduğu sürece kontrol edersin birinden biri bir başkasıyla mutlu olduğu bir an diğeri mutsuz olmak zorundadır. Ben olsam bunu istemem. Bence bitmişse o dünyada o insanın varlığı da yokluğu da artık benim için önemli olmamalı. Kaldı ki sanal bir şey facebook. Olmasa daha rahat hissederim.

3|1
    0|0
  • Eğer siz sevgililer ilişkiyi başladığınız gibi mutlu bir şekilde bitirirseniz bu sizin fazla zorunuza gitmez
    Ama ilişkinizin sonu aldatılma olmuşsa bu sizin zorunuza gidebilir bu yüzden kalamayabilirsiniz

Ancak Bir Beyefendi Bir Hanımefendi Bir ilişkiyi nasıl güzel başlaysa ayrılırkende öyle güzel bitirmelidir (Y)

0|0
    0|0
  • Yemin ediyorum bu tipleri anlamıyorum !! Beyin yok mu sizde !! ESKİİ DİYOSUN ESKİ!! Ben size yemin ediyorum ki 1 tane bile kızı aramadım kızları da kim alıştırdıysa alıştırmış kesin arar erkekler diye arada bir ayrılıp ders vermek gerekiyormuş. Nah arar sizi mal gibi kalırsınız ortada. Benim çok sevdiğim bir kız vardı ayrıldı benden saçma sapan bir nedenden beni sakın arama dedi tamam dedim. Sonra mesaj attı zaten sakın arama bişey yapma diye. bir sabah uyandım 9 cevapsız. Aramadım aramamda zaten unuttum gitti dünyada başka kız mı yok:)

0|1
    0|0
  • "İlişkisi Yok" adlı kitabınızı okumuş biri olarak,
    az önce, benzer konudaki bir "bence"ye yazdıklarımı, kopyala - yapıştır yapıyorum...

İkili ilişkilerde, sanal platformlar ya da sosyal ağlar,
    ilişkinin içinde yer almamalı bana göre.

Yoksa, taraflardan birinin kıskançlık krizleri nedeniyle,
    o ilişkinin b*ku çıkıyor çoğunlukla...

İkili ilişkiler; sanal platformlar ya da sosyal ağlar üzerinde başlasa bile,
    ilişki devam ederken, sanal platformlar ya da sosyal ağlar üzerinde değil,
    karşılıklı saygı, sevgi ve güven üzerinde devam etmeli. :)

0|0
    0|0
    • Eski sevgiliyle, ne sanalda, ne gerçekte arkadaş kalmam.
      Arkadaş kalan yerlerim ağrıyor çünkü... :D

• Biz kalamadık. Dostça, arkadaş olarak ayrıldık, 3-4 ay gibi bir süre ekli kaldık Facebook'da, zaman zaman hal hatır sorduk ama ilişkilerde ortaya dökülen emekler, yaşanmış tartışmalar akla geldiği zaman insan bu sefer nefretle karışık bir sevgi hissediyor. Ya da bakıyorsun daha senden ayrılalı 1 sene olmamış, geride 3-4 senelik bir ilişkiyi bırakmışsınız insan biraz saygı bekliyor, bir bakmışsın ortamlara girmeler ''ben çok mutluyum'' imajı vermeler falan sinir basıyor bir gece operasyonuyla bütün sosyal paylaşım ağlarınızdan siliyorsunuz. Olması gereken bu, hem bir sonraki ilişkinizin sağlığı açısından, hem de kendi açınızdan. Ayrılıktan sonra herkes kendi yoluna gitmeli, özelimizi içeren sosyal paylaşım ağlarından çıkarılmalı, arada bir sokakta görürsen ''merhaba-merhaba'' o kadar.

0|0
    0|0
  • İlişki bittiyse takibe ne gerek var
    Takip varsa ilişki neden bitti

Heyhattt !

2|1
    0|0
  • Sevgili olmak, bir insanla aşk içinde birliktelik kurmak, arkadaşlığa göre çok farklı bir kavramdır. Bittiği zaman bitmiştir. Ne kalınan yerden devam edilebilir nede arkadaşlık gibi bir yoldan ilerlenebilir. Bu demek değildir ki, o kişiyle hayatının sonuna kadar düşman olarak yaşa. Nötr olunmalıdır. Ne dost, ne düşman. Ve bu yüzdende hayattan tamamen çıkartılmalıdır.

0|1
    0|0
  • Nurdan hm, bu güzel soru için tebrik ederim.

Bence silinmeli, çünkü ayrılan sevgili ile dost kalmak ya da onun hareketlerini, paylaşımların izlemek, her yazılan kelimenin altında ima, laf sokma, hakaret etme gibi bir çok yoruma açık durum oluşturur. Bunu okuyan kişide haliyle yerinde kudurur durur, laf çakmak ister ama hem geçmiş hatrına, hemde sevgiliyi kaybetmemek adına lafları yutar veya yer. Yutamayan da siler geçer zaten.

0|0
    0|0
  • Sayın uzman bu konuda sizin bilginiz daha aydınlatıcı olur ama benim düşüncem, eskide olsa unutamıyorsan acı çekmeye mahkumsun, unutmak istiyorsan önce hayatından sonra sosyal ağdan çıkarmalısın. Sosyal ağlar artık hayatımızın içinde ve istediğimiz her şeye ulaşmamızı sağlıyor bu eski sevgilide oluyor ama şu gerçek her zaman var göz görmeyince gönül katlanır gönül hissetmeyince kalp bırakır onun içindir ki arkadaş kalmak doğru değil.

0|1
    0|0
  • Biten bir ilişkide facebook arkadaşı olsa ne olur olmasa ne olur çok merak ediyorum

0|0
    0|0
  • Bence hayatın her bölümünden silinmeli , onu araştırmak , sürekli ne yaptığını görmeye çalışmak aşk acısı çeken biri için mazoşistçe bir davranış.

Buradan acı çekenlere sesleniyorum , boşuna acı çekmeyin arkadaşlar , nasibiniz olan KIZ/ERKEK bir yerlerde sizi bekliyor , eninde sonunda onunla karşılaşacaksınız , sahte şeylere üzülüp zaten ortalama 65 yıl olan ömrünüzü iyice yıpratıp 45 yıla indirmeyin.

0|1
    0|0
  • Kişiden kişiye ayrılıktan ayrılığa sevgiden sevgiyede değişir bunlar ama eski sevgiliden arkadaş olmaz o kesin bir şey

1|1
    0|0
  • Benim facebookum sebepsiz yere kapandı gayet masum bir facebook nasıl geri alcam onu söylesene bacım:/

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    164

Kızlar Ne Diyor 155

• kalinmamali bitti gitti

0|0
    0|0
  • Hayır kalmamalıyız. Bence bu çok yanlış ayrıca @nurhandemirel insanlara verdiğimiz sözleri de unutmamalıyız. İnsanları kandırmamalı sadece işine düştüğünde kullanmamalıyız.

2|1
    1|0
  • Eski sevgilimizle Facebook'ta arkadaş kalmalı mıyız? diye soru başlığı açıp sonunda Eski sevgili Facebook’tan ve diğer sosyal ağlardan silinmeli mi? diye sormuşsunuz. Ben sonuncusuna, Evet dedim. Yani tüm sosyal ağlardan silinip iletişim kesilmeli, görüşme mecburiyeti varsa mecbur olunan sınırlar dahilinde görüşülmeli, sosyal hayattan olabildiğince uzaklaştırılmalı. Sevgili olmadan önceki pozisyonuna geri getirilmeli. Ayrıldığın insanın yüzünü sabah-akşam bilgisayarında, yatağın içinde telefonda niye göresin ki?

0|0
    0|1
  • Mantıklı olan silmek ama hala içinde duygular varsa ne yapıyor ne ediyor diye merak ediyorsan en önemlisi kendine acı çektirmek istiyorsan silinmez tabii.

0|0
    0|0
  • Ben evet silinmeli dedim. Sebep, onun ne yaptığını bilmek ve orda bir yerde durup hiçbir şeyin eskisi gibi olmaması... konuşamamak mesela. Bu bir ızdırap, çin işkencesi gibi birşey. Ben yapamadım...

0|0
    0|0
  • sakınca görmüyorum. eski erkek arkadaşım facede ekli benim , aklıma bile gelmiyor açıkçası.

0|1
    0|0
  • Opusup sevistigim adamla arkadas kalamam bn ❕❕❕❕
    Ortak arkadaslrimi bile zamanla eritirim.
    Ole seviosam ne eder ederim geli yanima alirim alamiosam yol veririm⚫️

0|0
    0|0
  • İşim olmaz engellerim bile

0|1
    0|0
  • kalmalisin ki resimlerine baka baka kocaman bir ahhh ceksin, kalacaksin ki mutlulugun icini yaksin :)

0|0
    0|0
  • İlişkin bu gün bitti. Ve onu facede arkadaşlıktan çkarmadım. Çünkü bittiğine ağlayıp sızlanmadım ve facede paylaşacağım mutlu kareler ile benim ne kadar mutlu olup hayatıma devam ettiğimi görsün istiyorum. Ve ne kaybettiğini görüp pişman olsun istiyorum...

0|1
    0|0
  • Bana çok çocukca bir davranış gibi geliyor ve açıkcası karşı tarafıda taktığını gösteren bir davranışmış gibi. Sanada zarar hem zaten ya silme ve iradenin sınırlarını zorlayarak elinden geldiğince bakma zamanla hiç bakmadıpını umrumda bile olmadığını fark ediceksin zaten oda senin neler yaptığını timelineında görsüğüyle kalcak :)

1|1
    0|0
  • tabii ki hayır o zaman onu asla unutmazsın. denendin onaylandı :D onunla tümmm iletişimini keseceksin. ne yaparsan yapsın umrunda olmayacak.. nasıl onunla tanışmadan umrunda değilse aynı o şekilde olacak aksi takdirde ayrılmış sayılmazsın ondan.. kalbin hep ondan kalır aklın hep onda kalır yazık olur...

0|0
    0|0
    • bu arada hangisine evet, hayır diyecez şaşırdım yaa.. ben soru başlığındaki "Facebook'ta arkadaş kalmalı mıyız" sorusuna hayır dedim ama detayda " Facebook’tan ve diğer sosyal ağlardan silinmeli mi" demişsin ona da evet demek lazım :/ ne olacak şimdi?

• Aynı karmaşaya bende düştüm ve ben en sın cümleyi hatırlayıp, evet silinmeli dedim cevabımda. Ama asıl soruya cevabım hayır.

• yaa ben de başlığa göre hayır dedim :/ amaan neyse :D @mesmerize

• Eskiden eskiliğiyle kalmalı. Karşınızdaki insana haksızlık etmeme adına geçmiş geçmişte kalmalı. Kalmaması hem sizi hemde karşınızdakini üzer ve yıpratır.
    Ne gereği var buna!!!

0|0
    0|0
  • Silinmeli, yoksa aklına geliyor hüzün oluyor..

0|0
    0|0
  • Anında silerim silindiği için oda engeller

0|0
    0|0
  • Eskiden dost olmaz. Olanalr yedekte tutmak için yapar.

0|0
    0|1
  • Ne gerek yahu

Bitti diye üzülmek yerine tecrübe ettiğime sevinirim ben genelde. O yüzden kenarda dursun o benim hayatımın bir şekilde parçasıdır. Geçmişi silemeyiz ama ne yaşarsa yaşasın en azından hata yapma fırsatı olduğu için sevinmeli bence insan

0|1
    0|0
  • bence karşıdakini kişiliğine bağlı. sırf sizi kıskandırmak için check-inler fotolar vs. ler koyuyorsa kalmamalı. beraber gitmek istediğiniz yerlere kendi gidip foto koyup kıskandırmaya çalışıyorsa vs.

0|0
    0|0
  • Ya ben anlamıyorum asıl silmek onu hala umursadığını gösteriyor. Çocuk gibi hareketler bence bunlar. Bırak kalsın, bırak silecek kadar bile önemsemediğini düşünsün. "Seni Face'den sildim çünkü dayanamayıp profiline bakacağımı düşünüyordum."

0|1
    0|0
  • Facebook kulanmiyorum.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    135
Yükleniyor...