• Sor
  • Bence

Düğün masrafı yaklaşık ne kadar olur?

Seneye inşallah evleneceğim.. Kız arkadaşım üzerine düşenleri yapıyor. Çeyizlerini alıyor.. Ben beyaz eşyaları ve evin mobilyalarını alacağım.. Bunlar yaklaşık ne kadar tutar acaba.. Ben en lükslerinden almıcam ama uzun yıllar kullanabileceğim orta kaliteyi tutturabileceğim birşey olsun. Düğün masrafı yaklaşık ne kadar olur?

Güncellemeler:
Bir evin peşinat parası evlenirken gidiyor arkadaşlar dediklerinize göre (=

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Bence eşyaları birlikte alın, ortak zevkiniz olsun.Bir bayan için eşyalar çok önemlidir, hoşlanmadığı eşyalar arasında oturmak istemez belki.Ayrıca genelde evdeki hesap çarşıya uymaz. En az 25000 TL yi gözden çıkarmalısın

• zaten birlikte alacağız.. kendi kafama göre almam.. zevkine de zaten güveniyorum. zevklerimiz ortak.. bayanlar dediğin gibi eşyalar konusunda daha da hassas ve seçici oluyorlar

• Doğal olarak ; ) nerdeyse tüm gün evdeler.

Kızlar Ne Diyor 25

• 50 milyar ayır sen.

• buckingham sarayında mı evleniyoz hayırdır.

• 15- 20 bin kesin

• Ev de almak istiyorsan 100 Türk binLirası olmalı demişti babamın bir arkadaşı 2 yıl önce.

• cıxx ev daha sonra...

• hayırlısı olsun ama 30bin lira tutar sanırım. bi de kız tarafının düşün(e)mediği için son anda çıkan masraflar kafayı yorduğundan daha yorucu oluyor.

• 50 bini gözden çıkar abicim...

• peki ablacım

• 15 30 bin arası evin metrekaresine görede ve seçilen modellerede önemli tabiki.mutluluklar size.önemli olan huzur.eşya nasıl olsa alınır.

• aynen öyle aslında Allah sağlık ve huzur versin

• 20.000 TL kadar olur diye düşünüyorum

• 30-40 bin çok rahat gider.

• 5 bin sırf düğün ev eşyasını karıştırmıyorum

• 15 milyarı falan bulur.

• 30 bine kadar yolu var cevremden gördüğüm kadarıyla =) en güzeli nikah

• eşyalar , düğün kına nişan içindeyse 25 bin gözden çıkarman lazım. belki daha fazla. çünkü kızın takılarıda var daha.

• söyleme .. altın ateş pahası.. bilezikler setler... gerçi ailede yardım edecek ama olsun

• Allah yardımcınız olsun.

• amin

• valla sıkıntı olmadık masraflar çıkıyor çevremdekilerden biliyorum tutumlu olmak lazım

• bence o kadar dert etme kızarkadaşın anlayışlıysa bence fazla açılmadan borca girmeden bu işi halledebilirsiniz. düğün masrafı 5000 desen mobilyalar 30 40 bin tutmaz her yer kampanya yapıyor . taksit yapıyor .çalışıyorsan şimideden beğenin bence sende yavaş yavaş ödemeye başla

• herkesin orta hali farklıdır bir rakam vermek olmaz ama kaliteli istiyorsan yine belli markalar alacaksın ve ister istemez bu istediğin rakamların üzerinde olacak halısıydı perdesiydi derken masraflı olacaktır ama her yerde taksit var artık hayırlısı olsun şimdiden..

• amin inşallah sağolasın ya

• 15-20 bin TL arasi kesin tutar ,sözlümle birlikte hesapladik,sirf esyalar 10 binden fazla tutuyor,birde en lüksü degil.. bide ekstra dügün var :S

• Kesinlikle hesabiniz tutmayacak insallah tutar. Ama en cimrisi bile 45 i verdi evlendiginde cok ekstra girmeye baslayacak araya

• aynen öyle.. bende senin gibi düsünüyorum..40 bini gözden cikarmak lazim,tabi birde takilar var :S su zamanda evlenmek zor is ya :(

• aynen ya .. ama karşı taraf anlayışlı olmalı biraz da

• 25-30 milyar arası tutar herhalde

• Düğününe çağarcanmı beni

• çağırırım ayıpsın hatta özel mesajla bana adresini söyle davetiye yolluyayım sana da

• Öncekileri Göster
    • işte her neyse alabilecemmi sanki :D

• ahhaha hurmamı :D:D Kızz allah iyiliğini versin :D

• kız kardeşim evlendi,beyaz eşya ve mobilyalr toplamda 28 milyar tutmuştu,ama buna halılar perdeler,altın takı ve düğün masrafıda dahil değil,bayağı bir para gidiyor.. Altınları sadece 45 milyar olmuştu ya :)

• yuhh:D sizinkiler de çok aşırıya gitmiş bence..

• Gereksiz şamata hepsi.

• akıllı hatunun hali başka kız deliii doldurt kollarını bileziklerle.

• Kasıyorsa yapmayın düğün ne gerenk var nikah da olur ki <3

• bakalım kısmet

• mobilya beyaz eşya sade bir düğün en 15-20 olurr.. orta yollu..

• bu devirde evlenmek zor =)

• evettt :( arkadasım sadece mobilyasını 14 e almıştı daa beyaz eşyaları tv si ıvırı zıvırı saymıorum :)))... amann olsunn çalışıp ödenir herşeyy mutlu olunn güle gülee parçalyın eşyalarınızı :)...

• sağol teşekkür ederim :)

• Bence en az 15.000 TL'yi bulur

• Aileler yardim etmiyor mu

• öyle birşey dedim mi ben?

• 7-8 milyar filan. Ucuza kacarsan.

• o da bayağı ucuza kaçmak oluyor. dün baktım beyaz eşyalar zaten ortalama 5 bin felan tutuyor

• Öncekileri Göster
    • orda seni katılıyorum;) teşekkürler

• Senin soyledigin parayla iki karincayi eveririz ancak :)

Erkekler Ne Diyor 49

• allah yardımcın olsun düşün takı ev eşyası vs.. vs... 50,000 tl yi gözden cıkar.

• sırf mobilya takımına 15.000 vermiştim ben. ne diyonuz siz

• Geçen komşular muhabbet ediyordu, birinin oğlu mu yeğeni mi ne evlenmiş 40.000 TL gömmüşler. Gereksiz.

• çok para

• Öncekileri Göster
    • valla dostum tam benim kafadansın.. düşüncelerimi söyledin +1

• Sevgiline de söyle istersen bunu. De ki elzem olan şeyleri alalım, sade bir törenle işi bitirip parayı gereksiz bir düğüne çarçur etmektense gönlümüzce eğlenmek için harcayalım. Kabul ederse ala, etmezse düğün için iyi bir yer bakmaya başlarsın artık.

• iyi bir düğün yapayım dıyorsan 40 bin civarı

• allah kolaylık versin herhalde 10 15 arası bişeye cıkarsın gibi spotculara felanda bak

• İnş Amin

• Düğün dahil ev dizmek vesaire, en az 20.000 TL bulacaktır. Bu da en az..

• sadece yatak odası değil.mutfağın bir bölümünüde kız tarafı yapar.

• evet tencere kahvaltılık yemek takımı yatak örtüleri vs vs vs kız arkadaşım aldı hep

• Çok aşırı lüxe kaçmaz isen normal bi düğün 20-000 tl ile 30.000 tl arası bşi gider

• beyaz esyada A+ A++ ÜRÜNLERE BAKMALISINmobilyada ise cok genis bir sınır var fiyat aralıgına göre beyaz esyalar 3.500 tutar 82 ekran tv + ariston markada beyazesyalarla hem kaliteli hemde ucuza cıkmış olur . bunlar sana 8.000 ile 11.000 mal olur

• sıkıntılı iş valla

• dugunde brz ucuza kacin esyalar saglam olsun kalite olsun

• 30.000 tl gözden çıkarmalısınz...

• 30 bin Lira Gözden çıkarcan reiz

• vallaa agaa sonuçta 1 kere evlenceksin . allah sizi ayırmasın... bence bunun için en az 60-70 bin lira ayırın... güzelce yaşayın.

• Amin güzel kardeşim inşallah Allah tüm sevenleri ayırmasın

• bence daha evlenme gez toz 28 yaşına doğru evlenirsin gençliğini yaşa derim uzatabildiğin kadar uzat bekarlık sultanlıktırrrrrrr ;)

• çok seviyorum ama ondan ayrı duramıyorm.. artı olarak erkek olarak insanın bazı ihtiyaçları var. ben onları haram yollardan değil eşimle temiz helal yollardan gidermek istiyorum

• Öncekileri Göster
    • Helal haram anlayisi degisirde ne demek. Dinimizde velenecegin kizi kapali bir yerde olamamak sarti ile uckere gorme ve konusma hakki verilmis. Ucuncuden sonrasi haram. Tabi ki bende biliuorum o zamanin.sartlarinda kiz secmek kolaydi simdi tanimak icin zaman gerekli ama bu kendi kendimize fetva vermemiz anlamina gelmez. 3. den sonrasi haramdir. He sen dersin ki ben bu kizi seviyorum bu kiz icinde yanmaya deger ve gozunu karartiyorsan istedigin kadar asiriya kacmadan gorus konus. Ama hanlis yapti

• kardeşim sen bakir kalır gidersin...istediğim kızla istediğim kadar konuşur görüşürüm ister kapalı ortam olsun isterse açık olsun saçma saçma konuşma 3 gün buluşçakmış 4 .cü haramdır senin inandığın din neymiş öyle git sor bakalım ona haram diyosun dinen 1 den fazla evlilikte söz konusu o zman 7 tane karı alayım her gece biriyle ...

• Kız Zengin Oğlan Zenginse 60.000 Civarını bulur Düğün+Nikah+Eşya+Çeyiz+V.s.s.s.Normal orta aile isee20 Bin Lira Falan Eşya Kalıtesine göre Değişir.

• nerede zenginlikkkkkkkk

• minimum 12-13.000 maksimumda sınır yok... düğünün yemeği içkisi kişi sayısı ve yeri çok önemli. ayrıca evlenmek ayıp bişi değil :) gizli sormana gerek yoktu.

• belki gizli taliplerimi kaçırmak istemiyorum :))))

• söz-nişan- kına-düğün o bu şu biz siz onlar yaklaşık 30.000

• Daha gençsin Ne evlenmesi :D

• eşyarı önceden aldıgım halde sadece düğün için 23 bi lira para gitti salonu davetiyesi osu busu bir sürü şey çıkıyo insanın aklına gelmeyen şeyler çıkıyo para su gibi gidiyo allah kolaylık versin hazırda birşeyin yoksa 45 50 bini gözden çıkar kardeş

• Organizasyon haricinde sirf esya alacaksan, 10 bin 50 bin arasi degisir. Orta halli bir sey icin en az15 bin papel gider..

• En az 20 bin lirayı göze almalısın.Mümkünse kredi kartıyla değil senetle borçlan.Allah devamına erdirsin.Cennet ehli evlat nasip etsin sana ve tüm evlenenlere.

• Ne kadar gereksiz bir atraksiyondur bunlar... Geçen ay kuzenim evlendi yaklaşık 35000 lira civarında masraf yaptı ne gerek var bunlara anlamıyorum

• 10-15 bin TL

• Panpa en kötü ihtimal bi 20 gidiyor. Ben evi hallettim allaha şükür fakat düğündü ev içi masraftı belim büküldü. 20 bin bi köşende olması şart.

• valla evlilil zor Allah yardımcın olsun hacı

• valla haci 40bin lirayi gozden cikardim ben

• evlilik kazığın ucunu sivriltip dibine dökülen betonun kurumasını beklemeden üzerine oturmaktır.

• ... giren şemsiye açılmaz yani:D

• Öncekileri Göster
    • boşa karıyı :D

• öyle yapacağım

• dostum en az 20 bin tl gözden çıkar...az ile kurtarırsan şanslısın daha fazla da gidebilir...

• taş çatlasın 20 tutar

• 30 bin tl gözden çıksın düğünde zatengelir o paralar geri :D

• Cok yakinda bir sevdigim abim evlendi asagi yukari tasarruflu davrandi. Orta kalite urunler aldilar beyaz esyada. Minimum kiza takacagin takilar dugun vs. herseyi yazmisti ogun icin harcadigi kontorden tutun gelinlik kirasina fotograf albumune kadar hepsini yazmisti. Exel dokumunde 45 bin kusur tl tuttugu yaziyordu. Ozel yani luks hir birsey yoktu. Sadece.ozel olan bal ayi icin gittigi yer ortanin bir ust seviyesoydi ve kiralik araba ile gittiler. Anlayacagin ne kadar disini sikarsan sik kiz tarafi gercekten anlayisli olmazsa kizima takitakacaksin vs derse. En temiz haliyle 45 i gozunden cikart. Evlenen abi o kadar cimri davrandiki o sandiga oturana geline kirmizi kurdela takana ayakkabisini saklayana para vermedi. Gonul isterdiki maddi durumu olsun ama yoktu şu andada borc icinde 45 bin yani

• Tabi bu soyledigim fiyat istanbul icin gecerli

• ben bursa da evlenicem inş

• herşeyi regal den al. 10 bine bitirirsin..

• Daha Fazla
Yükleniyor...