Babamdan nefret ediyorum

ben ve arkadaşlarım mahallede sürekli oyunlar oynar güler eğlenirdik. ta ki büyüyene kadar. 13-14 yaşlarımda babam sokağa bile çıkarttırmıyordu hiçbir yere göndermiyodu eve çağır arkadaşlarını derdi..bana derdi ki haftada 1 çık dışarı ama temmuz sıcağında hırka giyecekmişim. arkadaşlarım sürekli kapıma gelirdi çık çık dışarı diye ben de yok istemiyorum derdim halbuki babam çıkarmazdı ama onlara diyemezdim utanırdım..bunun nedeni olarak babamın beni kıskandığını düşünüyorum ve de genç kız olmam yani herkes çok güzel olduğumu söyler babam o yüzden kıskanırdı..bir de biliyosunuz ki gelişme çağında göğüsler gelişir sanırım babam bunu da kafaya takardı..hiç unutmam annem markete yolladı beni, bi yaz günü babamda okuldan geliyodu (babam ilkokul öğretmeni) beni kısa kolluyla gördü ve çok kızdı eve gidince beni dövdü hem de çok kötü nefesim kesildi o gün :(((malesef ben hep evdeydim sadece annemle dışarı çıkar gezer akrabalara giderdim tabi gizli gizli de dışarı çıktığım oldu..kışın da aynıydı ders çalış çıkma dışarı derdi..bu arada babam hiç dinci değildir. ve bizim mahallenin çocukları çok iyidir. benim psikololim bozuldu o çok sevdiim arkadaşlarımın yüzüne bile bakamadım.sonra ne oldu psikolojik nedenden midir arkadaşlarımdan soğudum..bana aa sen dışarı çıkar mıydın derdi..ben de en sonunda dedim babam çıkarmıyor diye.her neyse yıllarca bu böyle oldu babam bi gün bana yazlıkta, senin niye arkadaşın yok sen hep evdesin dedi rahibe olmuşsun dedi! çok şaşırdım halbuki babam çıkarmıyor..hepsi bu arkadaşlar..beni babam asosyel yapmaya çalıştı bu arada okul arkadaşlarım var çok samimiyiz ve onlarla bi yere gidemiyodum ama babam artık izin verir bazı zamanlar yaşım 18..hepsi bu sadece yazmak istedim..

Güncellemeler:
arkadaşlar bi de şöyle bişey var babam beni sevmiyor sanırım bazen iyi davranır bazen çok kötü hatta geçen sene e okulda not girmesine yardım ederken ben yanlış sayı yazdım düzelt dedi o arada ben seni vala da sevmiyorum billa da .. aynen bu lafı söyledi .şok oldum tabii..annem babamın beni çok sevdiğini söyler fakatsarılmaz öpmez nasılsın pek demez.ama en son bayramda sarılıp öptüğümde çok sevinmiş neyse artık ve babam kötüyken bana çok hakaret eder bıktım artık
ama ona rağmen ben çok pozitif bi insanım mutluyum yani küçücük şeylerden mutlu oluyorum..ve çok sevdiğim arkadaşlarım bana yeter:))))

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• seni çok iyi anlıyorumaz önce kız kardeşimi korumak adına ailemle ağır bi kavga ettim zaten geçen sene de okulu bırakmasına karar vermişlerdi,benim çabalarım sonucu vazgeçmişlerdiama yıpranıyorum zaten ağır dersler alıyorum,2 saat yol çekiyorum bi de gelip bu sorunlarla uğraşıyorumdüşünüyorum bu sorunlar nasıl çözülebilir ? sonra zor diyorum '' dışarı çıksın da onla bunla şey mi etsin '' zihniyetindeki biriyle ben ne konuşabilirim ki !ya baban ders verici nitelikte bir olay yaşayıp akıllanacak ya da sen doğru bir erkeği bulup bu aileden göçeceksinmalesef ama malesef başka çözümü yokasosyallik konusuna gelince, o durumda kurtulmak çok kolay olmuyorşimdinin parasıyla 5 kuruş kaybettiğim için ölesiye dövüldüğümü hatırlarımbu durumdaki bir çocuğun rahat rahat insanlar arasına karışmasını nasıl bekleyebiliriz ?!ki ben , üstümdeki kabuğu kırmak için çok çaba sarfettim ve kırdım fakat inanın çok çok zor oluyorlütfen ilerde çocuk yaparsanız , onlara bilinçli bir şekilde yaklaşın, gerekirse çocuk yetiştirme konusunda eğitim alın çocuklarınızın hayatlarının kararmasına sebep olmayınlütfen..

• teşekkürler yazınız için çok beğendiim

• Öncekileri Göster
    • süpersin canım benim ne güzel düşüncelerin var senin öyle +745356798752...

• o an içimdekileri salıverdim sadece abartılacak bişey yok :))

Erkekler Ne Diyor 15

• egosunu tatmin etmiş demekki. hayalindeki insanı oluşturmuş.

• baban onceleri biraz gerici fikirlere sahippmis ama sonradan o da gelisen turkiye ye ayak uydurmaya baslamis sen de zaten 18 yasina basmissin artik rahat rahat sosyal olabilirsin ama bu seferde kabak cicegi gibi acilma birden

• saol cevabın için...çok gezmem zaten

• bence sen postacıdansın:)baban hazmedemiyor:)

• hahaah

• Öncekileri Göster
    • oldu:)))

• ciddi söylüyorum valla hiç bir baba böyle şeyler yapmaz bir de öğretmen olacak.okuldaki kızlara yapsın sıkıyosa...

• bir yönden baban seni korumaya çalışmış ama bunu çok katı kurallar çerçevesinde uygulamaya çalışmış ve de başaramamış ne yazıkki.Zaten anlamıyorum insanlar çocuklarına gerek sevgiyi şefkati göstermezler ama iş tersine gelince herşeyi yapabiliyorlar ve nedense bu gibi durumlar okuyan kesimlerde genellikle mesleği öğretmen olanlarda görünüyor.Bu kadar katı olmaktansa bu tip insanların çocuk sahibi olmamasını ya da doktor kontrolünde çocuk sahibi olupta ona göre testler yaptırıp erkek çocuk sahibi olmaları sanırım daha iyi olacak..

• haklısın..cevap için teşekkürler

• kızına rahibe olmuşsun diyen baba profili açıkcası yorum mekanızmamı kitleyiverdi..imza : noel babayı üvey babası sanan adam

• bende şaşırıyorum ona

• daha 18 yasındasın emin ol bişi kaybetmemişsin ..18 yasına kadar olan arkadasların hepsi gecici ama senin sosyal gelişimindede faydalı olan bi sürecti biraz geriden başlıcak olaiblirsin ama kendini kaybetmeden gez toz eglen cünkü bazen bir anda böle kavuşunca bünye değişik tepkiler veriyor ve ailelerin korktugu başına geliyor.. dedigim giibi daha 18 yasında olman bi avantaj o yüzden cok dert etme bu olayı ..babanında hataları olmuş tabi ama uygun dille tatlı dille herzman ikna edilebilri böle babalar emin ol... simdi yavas yavas alıştıra alıştıra başla işte gezmeye tozmaya ama kendin ikaybetme ;)

• saol cevabın için...yazını çok beğendim..babamdan gizli de geziorum bazen ...

• illaki kacamakları olur canm tabi :) robot değilsinki cıkmamaya programlanasın ;) tatlı ve uygun bi dil sert babaların ilacıdır herzman ki kızsın bide tavlarsın hertürlü ;) biz ne yapalım taklacı güvercin gibi kac takla attık zamanında :)

• +1

• valla başkaları ne der bilemem ama okudukça bende nefret ettim be!bu ne yaw ilkokul öğretmeni filan diyosun bide üzüldüm bak şimdi bi garip oldum..sakın ilerde evleneyimde hemen kurtulayım deme aklıma ilk o geldi şuan :(nası sen sadece paylaşmak istedim diyorsan bende bu fikrimi paylaşayım istedim..

• saol cevabın için. evlenmem kesinlikle öyle bi düşüncem olmadıda çok sevsemde birini evlenmeyeceğim daha henüz erken..şuanda ünviversiteye hazırlanıyorum şehir dışı hatta yurtdışı olsun iştiyorum.

• baban adına ve senin adına üzüldüm kişiliğini belirleyen olayların oluştuğu senelerde baban yanlış işler yepmış ama hiç bi şey için hiç bir zaman geç sayılmaz tarihe ve dünyada nice örnekler var

• babanın birazda olsa düzelmesi sevindirici olmuş . . .

• hıı evet

• Baskıcı bir toplumda baban senin yaşamana nasıl izin vermiş onuda anlayamadım yani birde diri diri gömseymiş eski arap toplumları gibi, en azından bir kere acı çekerdin ve bu kokuşmuş, heryeri pisliklerle dolu dünyadan kurtulurmuşsun diyecem ama dünyayı bu hale getiren yine insanlar.Bu aslında sadece senin babanın sorunuda değil öyle fitnenin fesatın kol gezdiği bir toplumda bunların olması son derece normal dışarı çıkan her kadının ,kızın sanki hemen bir erkek bulup kendini kollarına atacağına o kadar inandırmışlarki,böyle şeylerin olması normal,dindarım diyen insanların saçma kahvehane muhabbetlerinden ne kadar fesat oldukları anlaşılır zaten yok tesisatçıyı sizin evden çıkarken gördüm vs şeklinde.Aslında seninde bunda yapabilecek pek fazla birşeyin yoktu ya evden kaçacaktın ki bu daha altından kalkılmaz durumlar doğurabilirdi,yada bunlara katlanacaktın ki zaten sen böyle yapmışsın en iyiside buydu zaten yapabileceklerinin,bu tamamen bir toplum sorunu, kötü alışkanlıklarının,fitne leririn,fesatlıklarının adını örf,adet,töre vs şeklinde tanımlayıp bunların cezasınıda kadınlara kesen bir toplum işte,Aynı şeyleri bir erkek yapsa ne bileyim 3-5 farklı kadınla birlikte olsa sırtını sıvazlar bu toplum,bunu bir kadın yapsa adını o...u koyup dahada bu durumu hazmedemezlerse öldürmeye kadar gider bu olay eğer bunlara dur diyen olmazsa,önümüzdeki 50 yıllık süreç içerisinde bu düzen tamamen bozulacak ama şu an bu duruma kişisel olarak hiç birşey yapamıyoruz maalesef hükümet kadınla erkeğin tokalaşması haram der yeri geldiğinde, ama 2 gün sonra Başbakanımızın karısı yunan başbakanı Karamanlis e sanki kardeşiymiş gibi sarılır ve öpüşürler o zaman haram olmaz işte böyle çifte standartların döndüğü bir ülke,Neyse ama tek güzel tarafın şu son güncellemende belirttiğin gibi hayata güzel taraflarından bakabilmen fazla takma kafana insanın ruh sağlığınıda bozar bu tür sorunlar.

• Baban, bu yazıyı okusun dedi !... Küçük kız babası ile ormanda yürüyüş yaparken, ayağı takılıp yere düşüyor. Can acısıyla "Ahhh" diye bağırınca ilerideki dağın tepesinden "Ahhh" diye bir ses duyuyor ve küçük kız, dağın tepesinde başka birinin olduğunu sanıp bu kez de "SEN KİMSİN?" diye bağırıyor. Aldığı yanıt "SEN KİMSİN" oluyor. Küçük kız bu yanıta iyice sinirlenip "SEN BIR KORKAKSIN, NEDEN SAKLANIYORSUN?" diye haykırıyor. Dağdan gelen ses "SEN BİR KORKAKSIN..." diye cevap veriyor.Sonunda babasına soruyor "BABA NE OLUYOR BÖYLE?" "DİNLE VE ÖĞREN" diyor adam, bu kez kendisi dağa doğru "SANA HAYRANIM" diye bağırıyor. Gelen cevap "SANA HAYRANIM" oluyor. Baba tekrar bağırıyor, "SEN MUHTEŞEMSİN" gelen cevap "SEN MUHTEŞEMSİN." Küçük kız çok şaşırıyor ama, halen ne olduğunu anlayamıyor. Adam, küçük kızına hayatın sırrını anlatmaya başlıyor. "Buna 'YANKI' denir. Ama aslında bu “YAŞAM” dır.Yaşam daima sana, senin verdiklerini geri verir. Yaşam yaptığımız davranışların aynasıdır.Daha fazla sevgi istediğin zaman daha çok sev. Daha fazla şefkat istediğinde, daha şefkatli ol. Saygı istiyorsan, insanlara daha çok saygı duy. İnsanların sabırlı olmasını istiyorsan, sen de daha sabırlı olmayı öğren. Çünkü yaşam bir tesadüf değil, yaptıklarımızın aynadan bir yansımasıdır. Hayat sana ancak, senin ona verdiklerini geri verir, bunu unutma!

• hocam ellerine sağlık . . .

Süper bir yaklaşım . . .

• sanırım babanla aranda kuşak çatışması var...karşılıklı olarak biribirinizi anlayamıyorsunuz...ileride anne-baba olunca daha iyi anlayacaksın...hiç kimse öz çocuğunu sevmemezlik yapamaz...mutlaka kanı kaynar...belki aşırı korumacı davranarak işi abartmış olabilir ama genede bunlardan dolayı kötü diyemiyorum...sizinle belki bir on yıl sonra konuşmayı arzu ederdim...mutlaka fikirlerin değişecektir...

• haklısın

• Ben böyle babaya aduket çekerim.

• :))

• bu baba bu eve bu ınternetı ii baglatmıs:):)sukret bence:)

• babam öğretmen ya e-okul da not falan giriyor lazım oluyor ona:)) o yüzden yaniii

• bende babamdan nefret ediyorum ama bu nedenlerden değil neyse boşver sabır.

• sabır.

Kızlar Ne Diyor 11

• babalar kendi hemcinslerini bildiklerinden korumak amaçlı yapıyorlar genelde, benim de çok rahat bir babam yok ama üzüldüm haline. gerçi yaşın da küçükmüş daha, bundan sonra yaşarsın hayatını canım, kaybettiğin birşey yok.

• öğretmen olan bir adamın daha mantıklı olmasını beklerdim doğrusu, hiç iyi bir baba değil baba sevgiiisi görememişsin bile onun yüzünden.

• Yorumsuz kalıcam.. Baba konusunda bende muzdaripim..Keşke kötü davransaydıda ondan şikayetçi olsaydım..

• Ne olursa olsun bi baban var bu bile yeterli olmalı. baban ve eminim seviyordur sevmese seninle ilgilenmezdi bile.

• cok uzuldum durumuna senı aslında korumaya calısırken tam aksıne senı koruyamamıs cunku 18 yasındasın aramızda uçurum yas yok senınle fakat kımın ne oldugunu hayatın nasıl oldugunu ınsanların nasıl sahtekar oldugunu bılmıyorsun tecrubelerın olmadıgından yanlıslar yapmaya bu yasta baslıcaksın gerçekten kotu bır durum

• :((( cevap için teşekkrler

• uzulme vardır herseyın bır çıkıs yolu.rıca ederım

• bir baba kizinin nefesi kesilene kadar nasil dover?boyle baba olmaz olsun

• :(((( sanırım bu travmayı hayatımın sonuna kadar unutmuyacağım çok etkilendim 3 yıl geçmesine rağmen

• :( cok uzuldum..ALLAH buyuk..herseyi goruyor..merak etme daha guzel gunlerin olur =)

• olumlu yorumlara katilamicam.baban ruh hastasi sanirim. dinci degil kisa kol giydin diye nefesin kesilene kadar dövüyor seni? hayir dinci olsa ne farkeder kara cahil bir ögretmenin yetistirdigi ögrenciler mi acaba su sokaklarda bir arkadasina benzetip ''naber lan x'' diyen birine sen bana nasil lan dersin diye katledenler?korumacilikla alakasi yok babanin davranisinin. tam bir ruh hastasi. daha sonra gelip ''sen neden disari hic cikmiyorsun rahibe hayati yasiyorsun'' demesi de vicdan rahatlatmak mi oluyor acaba?

• benim babam da sıkardı beni, asosyal yapmaya çalışı, aşırı kıskançtı, çok da severdi beni, küçükken babamın dudaklaınndan ayrılmazmışım, annemden kıskanır ''selo benim sen git'' dermişim..Ama büyüyünce annemi ezdiğini hep kızdığını gördükçe soğudum ondan.. Yaptığı hatalar yaşam tarzımızı büyük ölçüde değiştirdi, hayat standartlarımızı etkiledi ondan sevmiyoruöm onu.. şimdi ewde otuuyor, çalışmıyor.. sabahtan akşama kadar nette okey 101 batak oynuyor. ben günlük 3 saatimi işe gidip gelerek harcıyorum, neden, rahatça geçinelim diye.. ben de biliyorum arkdaşlarımla gezip yiyip içmesini, ama çalışıyoum aileme destek olmak için.. babam beni dışarıya çıkartmıyor, çıkınca da 5 dak da bir arıyor diye sevgilimle buluşamıyordum. o da beni göremeyince tartıştğımız için ayrılmamızızın tuzu biberi oldu...bunu geçenlerde babama söyledim, sen ayırdın bizi dedim, ben çıkma mı dedm dedi.. hi bişey söylemedim.. odama gittim..lisede kız arkdaşlarım birbilerinin evlerine giderdi. ben onlara gidip onlara katılabilemk için okuldan kaçardım.. neden , ezik muamelesi görmemek için.. şimdi ise 11 de ewe girebiliyorum.. sadece nerde kimle olduğumu söylemem yeterli..

• gece 11 de mi eve girebiliyorsun.güzeeel :)

• Çok beklersin :) o çalıştığım zamanlardaydı, artık çıkıyorum işten

• aynen bende babam annemle ayrildi fakat birlikte olduklari zamanlarda bana coook karisir yanen disari zorla birakirdi

• seninkisi yine iyiymiş benimkisi ben 24 yaşına geldiğim halde kapı dışına zor çıkıyorum. kardeşim dün balkona çıktı diye dayak yedi ve daha neler neler. bence herkez sahip olduğu aileye şükretmeli.

• sana da üzüldüm yapıcak bişey yok

• ne yazık ki yok.tek yapılabilecek olan okuyup kendimizi bunların elinden kurtarmak.

• evet
      canımm

• benim babam da arada böyle saçmalıyodu ama senin ki kadar değil tabiki.Yani demek istediğim her ailede böyle babalar veya anneler mutlaka vardır.Birde iyi yönünden bak televiyonlarda izliyoruz doğularda zorla küçük çocukları evlendiriyolar..O kızların durumları daha kötü 1 kere yaşayıp 1000 kere şükür etmek lazım..

Yükleniyor...