• Sor
  • Bence

Düdüklü tencere nasıl kullanılır?

arkadaşlar ev arkadaşım düdüklü tencere koymuş ateşe bir yere kadar gitti buna bakalak ol patlamasın dedi hayda abicim ben nerden anlarım fıs deyip... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Bir saniye , kullanmasını bilmiyorsanız çokk tehlikeli, bomba gibi patlayabilir.Annem bir kez yanlışlıkla patlamıtmıştı Allahtan mutfakta değildik. Tencere tavana fırlamıştı. Sakın kapağını tam soğuduğuna emin olmadan açmayın ve kullanmayın o tencereleri, ne gerek var.Kaldıki lezzetlide olmuyor hiç buda ekstrası.

• ya anlamadım ki bende içinde ne var bilmiyorum arkadaşım anlar böyle işlerden ama ilk defa gördüm evde bende kız gibi çocuk saten odamdaydım gidiyorum tencereye dikkat et dedi tama dedi patları sonra söyledi başında oturdum bekliyorum ya kullanmasın bu ne biim iş nasıl patlıyor anlamadım ya sağol arkadaşım fıs deyip duruyor

• Öncekileri Göster
    • gastroloji okumuş olabileceğinizi düşündüm, yemek olunca konu malum.

• :) yemekten anlamam ama arkadaşım oldukça yatkın konuya enterasan bir genç:)

Kızlar Ne Diyor 8

• düdüklü tencere :d

• hahaahhaha benimi cardiniz

• altını kapa henüz acma biraz bekledikten sonra havasını al sonrada kapagını aç bu kadar basit...sen temkinli ol die öyle korkutmus seni abartmıs:D

• ahah az değil ya patlar deyişini duysaydınız dedim ölicez herhalde :):) alt tarafı tencere ahahah kapatıyorum yoksa patlamasada kötü olucam ben burda

• ya yok ya ne pişiriyoki yarm saat olduysa kapat zatn pşmştr

• kimbilr ne ya ailesi et göndermiş pişmez demişler bizimkide boğaza düşkün onu koymuş sanırım nekdr oldu bilmiyorumda ben kapatsam o gelince pişirse tekrar bişi olur mu belkide oda bilmiyor pişirmeyi ahahah

• altını kaparsan hiç bişey olmaz merak etme gelince kendi bakar eğer pişmemişse tekrar koyar sıcakken açmak tehlikelidir biraz ama abartılacak bişey yok bomba gibi bahsetmişssiniz resmen:)

• bi akrabam tam açıcakken patlamış bunu duyduğumdan beri düdüklü tencere fobim oluştu :D

• hii yazık ya üzüldüm:) bizimkisi patlamadı arkadaş halletti yaa:)

• Soguyunca havasını alda ac

• öyle yaptık sorun ortadan kalktı ama korktum gerçkten

• Öncekileri Göster
    • Ne ara sarktın dedımkı ?

Oldu korurum anlamında dedım hıc espırıden anlamıon =D

• en büyük korkum ulu orta sarkan birisi olduğumun düşünülmesidr korkum başıma gelirde ondan söyliyim dedim espiri ve ben :):) ayrılmaz bütünüzde projem var aklım pek sarmıyor:)

• Havasını alın kapağının üstünde bir zımbırtı var onu yukarı kaldırın.Ne ödlek çıktınız bir şey olmaz merak etmeyin.

• tamam akldırıyorum madem sağolun farkındaysanız öğrenciyim ödleklik birşey yok nerden bileyim düdüklü ben almış gelmiş gitti patlar dedi birde giderken biraz daha kırmadan cevap versek daha güzel olurdu

• Vicdan yaptım bak şimdi. Tamam afedersin.

• sorun değil

Erkekler Ne Diyor 24

• havasını almadan açma sakın. havayı boşalt soğuk suya tut sonra aç.

• doğrudan kapattım ve kurtuldum dostum:)

• Düdüklü tencere biraz ustalık ister çoğu kız bilmez nasıl kullanıldığını . Bilmezsen patlatırsın soguk suya tutmadan ocaktan aldığın gibi kapağı açılmaz onun . Taliyesi vardır ama bütün suyun buhar olup uçma ihtimalide vardır yemeğin piştiğini o tıs eden buharın konkusundan anlarsın .

• tıs fıs abi sinir oldum baktım olmuyor kapattım dayanamam korktum patlar dedi bide gelince halletti ama sağolun:)

• Düdüklü tencere doğru kullanılmazsa bomba etkisi yapmaktadır. Mutfak tüpüyle düdüklü tencere arasındaki tek far birinde basınçlı buhar birinde yanma özellikli gaz olmasıdır. Patlama şiddetiyse neredeyse birbirine çok yakın. ( ikiside mutfağa bomba düşmüş etkisi yapmaktadır.)

• bunu iyiki sorun çözüldükten sonra okudum emin ol ki dahada korkardım:):)

• Seni korkutmak istemezdim fakat gerçek bu. Ağır sanayi şirketlerinde bilmediğin makinayı kurcalama + ustana sormadan,izin almadan makinayı açma ve tamir etme diye ikaz yazıları vardır duvarlarda.Bu düdüklü tencerede böyle birşey malesef. :-( Büyük geçmiş olsun. :-))

• sağol ya geçti:):):) makina mühendisliği okuyan birisi için düdüklü tencere korkusu çok garip doğru :):):) makinalardan anlarım ama bir düdüklüyü çözemedim:)

• İcindeki basinc dusmeden acarsan icindeki yemekler yuzune gozune firlar ve yakar patlamasi bu ustundeki kucuk bir cekme seyi var basinci dusuruyor onunla havasini bosalt ondan sonra kapagi acarsan birsey olmaz

• hallettik dostum ya anında korkudan kapattım altını:)

• düdüklünün fıs sesini telefona kaydedip uyuyan annemin kulağına telefonu koyduğumda kadın bi hışımla kalkmıştı amanın düdüklü diye :) işin şaka olduğunu öğrenince annem oklavayla saldırıya geçti bana ama ben camdan pırr kaçmıştım :)

• hiç panik yapma düdüğü var onun, vakti geldiğinde haber verir :))))

• anında kapattım zaten strese gelemem:)

• Öncekileri Göster
    • epey bi değişikmiş senin bu arkadaş :)) Allah sabır versin :D iyi geceler bir sonraki düdük vakasında görüşmek üzere

• oldukça:):) eyvh iyi geceler görüşürüz:)

• Altını kapat kardeş gelince kendisi bakar

• Suya tutucaksın kardeşim sonra açarsın.

• hallettik ya halletti arkadaş yani):

• Dürüst davranıyorum,Yıllardır o eski yumarlak geçmeli düdükü tencereyi açmasını beceremedim2.si çamaşır makinasını halen bilmiyorum,biz göre değil düdüklü felanbiz araba kullanalım maç izleyelim eve para getirelim gerisi eşlerimizin işi,erkek eligle o düdüklü nolur biliyomsun üflemekten

• ahahah kesinlikle işte ev arkadaşımın işi abicim ya sıkıntı yaptırdı banada durduk yere:)

• Gazı gitmeden Açmayacaksın fizik kuralı var bi tane Balona bir değilk açıyorsun da patlıyor ya öyle bişey onunkiside

• ):):)))))))))))))))))))))))))

• bulamadın bişe burayamı yazdın :D patlar patlar elleme sen hiç :D

• yok kardeş harbiden korktum hiç başbaşa kalmasım öyle bir tehlikeyle:)

• xD

• NE FİZİKÇİLER NE KİMYACILAR TÜREMİŞ ... YORUM YAPAN HERKESE TŞKRLER GÜLDÜRDÜNÜZ ::) :) :) :

• bakalak olmak... o ne. yaaaaaa?

• düdüğünü öttürünce

• azıcık kıs altını bırsey olmaz korma.olması soguk suyun altına bırk:))

• :):) eyvh

• ocağın üstünde

• içine full coca cola doldur, 2-3 paket naneli mentos at ve hemen sıkıca kapat :D

• bunu kesinlikle yapmalıyım yaa:):)

• Öncekileri Göster
    • ahahah tabi feda ederim ben kendimi sorun değil:):)))))))))))

• :D

• sonuçta basınçlı bir kap olur o,fıslamasının nedeni de içindeki fazla basıncı dışarı atması,fısslamazsa kork asıl.kaç dakika dursun dediyse süre bitince altını kapat bekle.içindeki hava boşalsın bi on dakika.sonra açarsın.

• abicim dayanamadım anında kapattım yaa:):)

• dudukluyu pencereden yada balkondan at...patladı dersın sikinti yok :D

• ahahahah güldürdün:)

• Fıss diyecek tabi.Piştikten sonra kapat altını ve sonra da beklet biraz ve düdüğünü aç ve içindeki gazı gitsin dışarı.Sonrada tencerenin kapağını açabilirsin.

• sağol kardeş

• Rica ederim.

• :):)

• Tarkandan dilli düdükü aç o otomatik çalışır

• DUDUKE BAS O CALAR

• Evrenini en büyük sırrı bu dostum :D :D

• ahahaha

• Öncekileri Göster
    • kesinlikle:):):)

• :))

Yükleniyor...