• Sor
  • Bence

Özlemek nasıl bir duygu tam olarak?

Saçma olacak belki ama küçüklüğümden beri bana duygusuz derlerdi bende "özlemek dışında her duygu varda çaktırmıyorum" derdim. Hala ben özlemek ne çözebilmiş değilim. Annemin babamın uzağa gittiği oldu. Sevdiğim kişiyi çoook uzun süredir görmüyorum. Ama özlüyo muyum fikrim yok. Bence insanlarda öylesine söylüyorlar seni özledim diye. Bana dediklerinde belki kabaca kaçsada ok yazıp geçiyorum yalana gerek yok diye. Biliyor zaten arkadaşlarım özelliklerimi. Peki özlemek nasıl birşeydir? Özlüyorumda fark mı etmiyorum ben? Birisini görmeyi istemek mi oluyor sadece özlemek? Saçma belki ama cidden bu duyguyu bilmiyorum. Sevdiğim kişiyi görmeyi çok çok istiyorum onu düşününce ya mutlu oluyorum ya hüzünleniyorum vs. ama bunlar sanki aşk belirtileri, özlemenin belirtisi ne?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• o yokken kendini dünyadaki en yalnız kişi hissedersin, aklına geldiğinde miğdende tuhaf bi yanmayla beraber anlatılamicak şeyler hissedersin, farketmezsin ama gözlerin dolar, gece uyuyamazsın saatlerce onu düşünürsün, onun kokusunu almak için yastıklara sarılırsın, onu hatırlatan bişiy gördüğünde yüzünün şekli değişir yine için yanar, bir an önce gelsin diye dua edersin, bi gelsin bi daha onu üzmiceğine dair kendine söz üzerine söz verirsin, sanki canının bir bölümü onunla birlikte gitmiş gibi olursun, hiçbişiyden tam olarak tat alamazsın, onsuz hep yarımsındır.

Erkekler Ne Diyor 3

• uzaktaki şöyle bir geçer aklından. bir tatil süresi gibi gitmişse veya gitmişsen . özlemedimki dersin..birkaç tatil süresi gider uzaktaki veya sen .aklına gelir şöyle bir geçmez aklından ozaman. onunla gitiğin yerlere gidersin. yaptığınız herhangi birşeyi hayal edersin ve istersin. o anda özledin ..farkında değilsin

• bazı insanlar çok duygusaldır yaşadıkları duyguları abartırlar. bazılarıda senin benim gibiler duyguyu yaşar ama diğerleri kadar abartmazlar. olaylara daha mantıksal yaklaşırlar.

• ideal insan , sırtı yere gelmez kadın! muhteşemsin...

Kızlar Ne Diyor 6

• Bu konudaki duygularını ne zaman yitirdin çok merak ediyorum.

• Özlem duygusu bende de eksiktir ama vardır yinede

• Bende de özlem ve merak duygusu sadece annem için geçerli olan şeyler. Çok yakın akrabalarım öldüğünde, uzun süre ablamı babamı görmediğimde, çok çok sevdiğim dostlarımdan veya hoşlandığım birinden uzak kaldığımda hiçbir şey hissetmiyorum aramak bile aklıma gelmiyor.Annemi özlememden yola çıkarak örnek verebilirim ama zaten herkes onun nasıl bir şey olduğunu biliyordur o yüzden gerek olmadığını düşünüyorum (:

• Baktığın yerlerde ,gezdiğin yerlerde ,konuştuğun insanlarda hep ona dair bir şey ararsın aşka dair böyledir.Normalde ise sesini duyma görme ihtıyacı hissedersın

• Bende çok yoğun özlem duygusu vardır, birkere gördüğüm birini bile zamanı gelir özlerim, görmek isterim. Benim özlemem şöyle oluyor; gitmek istediğim biryeri düşündüğüm zaman midemin üstüne bir acı hissediyorum oraaya aşıkmıyım hayır sadece özlem bu.

• sevsen özlerdin.mesela ben benim olmayan ,beni sevmeyen birini an be an özlüyorum.sanki hep berabermiş o hep beni seviyormuş gibi...

• işte bende özlüyorum belkide nasıl anlayabilirim ki? Onu görmek istemek mi sadece ? Hayal kurmak mı sürekli onunla ilgili?

• her gördüğün şeyin onu hatırlatması mesela bn bursasporla ilgili bişe duysam aklıma hep o geliyo anlamsız ama öyle :)

Yükleniyor...