Nasıl olgun olunur?

Sevgilim yaşanmışlıklarıyla baya bi olgunluk kazanmış. Çok zeki çok akıllı. Nerede nasıl konuşacağını çok iyi biliyor. Bende olgun düşünürlüğümün farkındayım ama onun kadar değil. Benden de çok olgun olmamı istiyor. Dile getirmiyor ama laf çarpıtıyor. . Dün bir mesaj attım senin sayende öğrendim olgunluğu gerek iyi günlerimiz gerekse kötü günlerimiz sayesinde. Sana sonsuz teşekkür ederim sevgilim türünde bir mesajdı. Daha zamanı var sevgilim bundan emin olabilirsin dedi. Sizce ona nasıl hissettirebilirim olgun olduğumu veya daha fazla nasıl olgun olabilirim ona karşı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ben o yüzden hep yaşıtlarımdan büyük bayanlarla konuştum. Dizilerle televizyonla geçen yıllar . Ne kadar olgun olunabilir ki? Kendini geliştir.

Erkekler Ne Diyor 19

• abartmasın fazla bi tarafları kalkmasın yok sende olgun ol felan fulan bırak böyle şeyleri kendin ol kaç yaşında sevgilin ?

• 24...

• tamam sanırsınki 30-35 kendin ol herzaman

• Acı çekmeden, yaşamadan olgunlaşılmaz. Eğreti durur.Seni terk ederse (evlerden ırak) o zaman olgunlaşırsın o acıyla bak.

• Olgun ama ukala... Tehlikeli değil mi sence de...

• bunun çaresi tabi ki tıpta mevcut ameliyatla ekliyebiliyorlar ondaki olgunluktan biraz alıyorlar eğer uygun bir donörsen diz kapağından olgunluk zerk ediyorlar

• Düşünceli ol,Düşünceli konuş,Düşünceli yaşa Bunlardan ders çıkar Yerinde konuş sadece birkaçı.

• Slm bence olgunluk diye birşey yok herşey aklında bitiyor sen ona kendi kararlarını yaptırabiliyorsan kendin olup istediğin gibi hareket edebiliyorsan zaten bu olgunluktur bir baskasının dediğine göre hareket edersen bu olgunluk sayılmaz kızın aksi yönde ilerle o gidip aşkı memnu izliyor diye sende izleme zaten bu hayatta yaptıkları bunlar ve sıkılmıştır sen onun hayatına kendini ve düşüncelerini ver.

• acı çek acılar insanı olgunlaştırır

• her şeye evet deme zor ve yavaş ol düşünerek davran aklını kullan

• bu konuya de indiğin için çok teşekkür ederim. Ben hayır demesini bilmiyorum kimseye karşı sanırım artık bunu da öğrenmeliyim...

• Öncekileri Göster
    • Onlara kalsak herşey hayır :) tamam o zman sevgilim beni öpmek istedi hayır öpemezsin mi diyeceğim. Biraz saçma düşünceler ortaya çıkıyor burda sanırım.

• istemiyorsan öpme diyeceksin sırf sevgilin istiyor diye öptürme sen istiyorsan yap canının istemediği kafana uymayan düşünceleri onaylama

• o çok zeki olsa sana laf çarpmaz ilmek ilmek sana olgunluğu dokuması lazım zeki insanın

• bana olgunluğu dokunuyor zaten. Bir şeyler için çabaladığımın farkında bu yüzden söylüyor sanırım. Rahatsız olsa bu durumdan direk söyler. Lafta gocunması yoktur kalbinde olan dilindedir.

• dokuma ile dokunmak farkı cümleler sanırım ne demek istediğimi anlatamadım yada sen anlamadın

• hayat sillesi yedikçe insan olgunlaşır.öldürmeyen acı güçlendirir hesabı

• Dalai Lama gibi manitan var kıymetini bil.. :D

• :)) çalışıyorum...

• Biraz da dolgun olmak lazım.

• Sen olgun olmak mı istiyorsun yoksa sevgilinle iyi anlaşabilmek mi istiyorsun? Olgunluk bir marifet değil. Önemli olan marifet çocuk kalabilmek ;)

• Çocukluk zaten hep sol cebimde ;) Olgunluğum zaten sevgilimle iyi anlaşabilmemi de sağlıyor. Sadece ona yetecek kadar olgun olmak istiyorum..

• OK. Sen olgun olmak istemiyorsun zaten. Neden istemediğin bir şeyi sevgilin için yapasın ki? :)

Sen sadece olabildiğin kadar "kendin ol". Başkası için değişme. En büyük olgunluk budur.

• hayat ve yaşanılanlar insanı olgunlaştırıyor...

• işte bunun gibi bir mesaj gönderdim ona daha zamanı var dedi :)

• Öncekileri Göster
    • Zeki ve olgun olmam gerekli :))

• su akar yolunu bulur sevgi olduktan sonra aşılmayacak engel yok herşeyi akışına bırak kalbinin ritmine göre hareket etmen gerekiyor ritimli bir sevgi her zaman daha makul:)))

• düsünmek, okumak, gerçeklestirmek.

• düşünüyorum uygulamaya geçtiğimde elime ayağıma bulaştırıyorum. Bende şöyle bir sorun var hani bir işi çok iyi bilirsin çok iyi yaparsın ama sen o işi yaparken biri sana gelir bakar ya nasıl yapıyorsun diye işte o an bişey olur yapacağın şeyi de unutursun onun yanında böyleyim işte. Annemle arkadaşlarımla çok güzel konuşurum hatta arkadaşlarımın güzin ablasıyım. Kendime bir faydam yok...

• Öncekileri Göster
    • Evet takıntı oldu bende farkındayım bunun. Aslında kitap okurum ben çok. Geçen yıla kadar annemin dizinin dibinde oturan ailenin küçük kızı her dediği yapılan bir dediği iki olmayan ve bi o kadarda kendine güveni olmayan biriydim.Geçen yıl evden ayrılıp üniversite okumaya başladım. İlk önce ona aşık oldum ve onun yanına yakışabilecek bir kadın olarak kendimi geliştirmeye başladım bu onun daha sonralarda farkında oldu.Hayata dair hiç tecrübem yoktu.

• Ideallerini ve hayallerini gerçeklestirmek güzel. Kültürün ilmin ve bilginin engin olmasi için çabalamaliyiz. Donanimli olmaliyiz. Belkide yasam tarzimiza degisiklik vermek zorundayiz.
      Karakter dogustan gelir. Kisilik ise aile ve sosyal çevre ile gelisir. Gelecegimizi örgütleyen önemli faktörlerdir bunlar. Sadece kendin ol, ve zamanin kiymetini bil.

• Verdiğin sözü tutarak başlayabilirsin mesela,

• O zaman ben çoktan başlamışım..

• o zaman daha az konuşarak devam edebilirsin :))

• Tecrübe gerektirir, fazla konuşma. Düzgün otur, düzgün kalk yeter. Olgun görünebilirsin, fazla yorumda yapma.

• daha çok gençsin ilerde olgun olursun sevgiline büyük biri gibi davran mesela annesi gibi davran

• en son böyle olduğumda benden çok sıkıldığını söylemişti :) ben zaten hissettirmeden annesi gibi olmaya çalışıyorum. Çünkü sevgiye çok aç. İçimden nasıl geliyorsa öyle dawranıyorum ona karşı bazen sıkılmasına sebep olabiliyor :)

• Öncekileri Göster
    • Zaman sadece armutları olgunlaştırır :) Ayrılmam onu çok seviyorumm :))

• peki umarım ayrılmazsınız

• büyüyünce olgun olunur

• 21 yaşımdayım ne zaman büyücem :)

Kızlar Ne Diyor 8

• Hiçbirşeye gereğinden fazla abartılı tepkiler verme. Birşeye kızacağın zaman da sevineceğin zaman da ölçülü ol.Sevginde de nefretinde de ölçülü ol. Boş ve gereksiz konuşma. Lafının nereye gideceğini hesap et. Toplu yerlerde kahkaha atma bağırarak konuşma el kol hareketi yapma. Eğitimini ciddiye al bir amaç edin gelecek planların hedeflerin olsun. Kendine hayattan zevk alabilmek için çeşitli hobiler uğraşlar edin. Bol bol kitap oku ergenlerin okuduğu vampirli büyülü şeyleri sözümona kişisel gelişim kitaplarını değil, gerçek anlamda edebi bilimsel değeri olan kitaplar. O zaman olgun güzel ve asil bir kadın olduğunu göreceksin.

• Ne kadar farkindalik o kadar aci, ne kadar aci o kadar olgunluk ...

• 1ay

Aranızda kaç yaş var?

• 2ay

Selamunaleyküm. Yeni sayılır bir ilişkim bitti ve 4 yıl sürmüştü. O hayatımdayken " ayrılamayız , bitemez , ölürüm " diyodum ve yaşıyorum :)) gayette mutluyum. Ama o kadar hatalar yaptım ki , her dediğine tamam dedim okeyi verdim örneğin ; şunu giyme tamam , bunu sürme tamam vs. En sonunda bir yere giderken izin iste demeye başladı. Ve daha değişik değişik mevzular. Bacım sen sen ol ağırlığını koru öyle herşeyine tamam deme alışkanlık hâline geliyo ve bişeye yok dedin mi dünyayı başına yıkıyo. Bizde Böyleyiz hani genel anlamda söylüyorum.. Ipleri salma yani tamamen Allah hep mutlu etsin tabi ama yarn bigün ilişki biterse anlıyosun neyin ne olduğunu bende insanlara Kıyamam mesela yok diyemem ama şimdi öyle bir söylüyorum ki artk dank ediyo geçte olsa. Kendin ol bir başkasının kuklası değil. Her insan olgundur bazıları kullanamaz bişey yaşamak gerekmiyo olgun olmak için. Düşünebiliyomusun? Önemli olan o kendi kendini mahkemeye çek arada. Kendinle dertles doğrularını yanlışlarını anlat. Sağlıcakla kal canım

• 30gün

Seni olduğun gibi kabullenmesi gerekiyor bence..

• olgunlaşıp napcan ya? kız çocuksu,erkek olgun olur...

• Erkekler olgun ve zeki kadınlardan hoşlanırlar fakat belli etmezler. İki yüzü olmalı kadının ama olgunluğu daha ağır olmalı. Çocukluk daha az. Dengede tutmayı bilmeli.

• hee iyi bari. iyi dengeler...

• hala olgunlasmadin daha zamani var mi demis :S

• hayır biraz daha olgunlaşman gerek bunun içinde daha zamanı var bundan emin olabilirsin anlamına getirmiş..

• Zamanla olgunlasirsin. Kendini gelistirmeye bak.

Yükleniyor...