Bacaklarım ve belim ağrıyor doktor hiçbir şeyin yok diyor ama ağrıdan geceleri uyuyamıyorum sizce ne olabilir?

Merhaba,Aslında sorunun cevabını uzun uğraşlar sonucu buldum zaten paylaşmamın sebebide bu benim gibi senelerce çekmeyin diye. 3 senedir özellikle sağ ayağımdan kalçama ve belime kadar vuran bir ağrı vardı. Bu bana çok büyük sıkıntı veriyordu. Otobüse bindiğimde oturmak istemiyordum çünkü oturduğum zaman kalçamdan bacaklarıma vuran şiddetli bir ağrı oluyordu hatta okula gittiğimde hoca sınıfa gelene kadar oturmuyordum sonrası 40 dk süren eziyet doktora gittim film çekti emar baktı bi sürü test ıvır zıvır sonuç: hiç bir şeyin yok. Kime gittiysem yok. Meğer sonraları araştırdım ve buldum; Rahatsız Ayak Sendromu tamamen psikolojik sinirsel bir durum. Çok gergin ve sinirli olduğunuz dönemlerde farkedersiniz ayağınızı sürekli sallarsınız bazen gerersiniz bazen uyurken bile sallayarak uyursunuz havaya dikmeden yatamazsınız işte bendeki o kadar ilerlemiş ki üstüne bile oturamadığım bir popom olmuştu :) Paylaşmak istedim belki aynı sorunu yaşayıp çare bulamayanlar vardır. Ben ilaç felan kullanmadım sinir sitres bitince o da geçti gitti şimdi çok nadiren zaman zaman yaşıyorum ama çok nadir. Umarım birileri google'dan arama yaparken işine yarar :)

Güncellemeler:
Arkadaşlar ilgiliniz için teşekkürler ama ben iyileştim:) Sadece benim gibi bu durumda olanlara bilgi vermek amaçlı bir yazı yazmak istedim onu da sanırım yanlış yere yazmışım :D Heepinize güzel dilekleriniz için teşekkür ederim :))

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 10

• Senle bu konu ile ilgili biraz özel görüşürsek iyi olur.Şimdi çıkmam lazım ama sormam gerekn bazı şeyler var.

• Canım Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesi'nde Dr. Yunus Emre Arıcalı var... Kendisine mutlaka bir görün... Hiçbir hastası iyileşmeden evine dönmemiştir... Eli öpülesi değerli bir doktordur...

• evet orayı biliyorum digitürk'te çalışıyordum Yıldız caddesinde değil mi? Eğer hastalık tekrar ederse giderim teşekkürler :)

• Umarım tekrar etmez..

• Geçmiş olsun... Bunu yanlış bölüme yazmışsın, sorudan ziyade açıklama olmuş :)

• Körlüğe kadar gidiyor... Bu lanet şey..

• yok artık:)

• Öncekileri Göster
    • Demir eksikliği (Kansızlık), şeker hastalığı, vb etkenler başlıca sebebleridir. Yaşayan tanıyorum.Oturduğunda felçli insanlar gibi. Ayaktayken bambaşka biri..

• hadi ya bende demir eksikliği vardı bi ara ama sonradan geçti demek ki o yüzden ağrım yok bu kafama yattı bak :)

• mevsimse döngülerde oluyor bazen.kendini sıcak tutmanın yollarını bul.romatizmik veya eklemlerde oluşmuş bir kireçlenme söz konusu olabilir.detaylı bir test te yaptırmanı öneririm.uykuyu bölecek kadar kuvvetliyse tek bir doktorun görüşü yetmeyebilir.bayramdan sonra detaylı bir check-up ol derim.

• kesin bisi soyleyemem muayene etmem gerek

• bi daha olursa söyle ben bir masaj yapayım hiç bişiiiciiin kalmaz

• stres çoğu hastaliğin sebebi zaten

• rahatsız ayak değil huzursuz bacak sendromu denilen bir durum varbacaklarda ağrı hissi oluşturur ve kişi bacakalrını sürekli hareket ettirmek hissi duyaröyleki bu ağrılar bazen geceleri uyutmaz.kesin bir tedavisi yok ama psikiyatri servisine sevkediyorlar zaten o kadar uğraştan sonra geçiyor

• dr bilmiyorsa biz ne bilelim galiba amansız bir hastalığa yakalandın

• :))

• şaka yaptım cee :))) bişeyin yok

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...