Onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım.

onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım. mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar, canından saydıgın yar bile bir gün el olur. aklın şaşar. dostun düşmana dönüşür, düşman kalkar dost olur... öyle garip bir dünya; olmaz dedigin ne varsa hepsi olur... düşmem dersin düşersin, şaşmam dersin şaşarsın. en garibi de budur ya, öldüm der durur, yine de yaşarsın. " (hz. mevlana)sizce mevlana dogru mu söylemiş

Güncellemeler:
sizce mevlana dogrumu söylemiş hayatınızdan bir alıntı yapacak cümleler varrmı

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 16

• Her insan bazı güclükleri kaldıramam diye düşünür. ama bir şekilde güçlü olmaya calışıyor insan işte.

• dogru çok haklısın

• Allah insana kaldıramayacağı yük vermez..

• Bir alinti dersen bitti dedigin yerde baslar bu benim hayatimdan bir alinti

• felsefi görüşün aynı şeyi yansıtıyor

• Aklin yolu bir sonucta

• evet çok doğru sözler...

• Mevlana'ya yanlış söylemiş demek haddimize midir, Güzel Can. O ne demişse Allah aşkıyla, gönül ağzıyla söylemiştir, ne demişse doğru demiştir... Uzun hikayelerim var dinlemek istersen anlatırım...

• oldukça fazla sey var bununla ilgili hayatımda oldukca katıldıgım bir yazı

• Mevlananın sözünü yargılamak bizemi kalmış ?iranlı şair demişki aşka uçma kanadın yanar.mevlana: aşka uçamazsan kanat neye yarar?

• evet mevlana çok zeki bir alim

• Sadece zekamı gerek sence ermek için ?

• sabır ve bağlılıkta gerek

• Aşk acısı nedir abi? Var olduğumuz bu b*ktan dünyada evlat acısı denen bişey var. Hayır baba falan değilim ama aşk acısı çektğim her anda böyle bi şiiri hatırlamaktansa evlat acısı diye bi gerçeği hatırlayıp acımı hafifletmek benim için daha gerçekçidir. -ki her gün şehit verdiğimiz bu b*ktan ülkede..

• haklısın

• onsuz yaşayamam deme seni onsuz da yaşatirim diye bir söz var tamam ama sevdiğine karşilik bulamayip intihar edenler ne olucak demekki bu söz herkese uymaz.yada ailenden yada çok sevdiğin birini kaybedince eski kişiliğin ayni devam eder mi? etmez tabidaha agresif daha sert bir insan olabilirsin.

• laleler zambaklar keçiler koyunlar birbirini kovalarminareden atlarım seni sevgiyle kucaklarım

• he dogru soylemıs cok seversen boku cıkar olayın ondan

• :çok güzel

• güzel

• Soru neydi?

• Doğru söylemiş tabi ki. Dini konularda sevgi işini yaşamak olursa eğer herkesin en çok seveceği Allah (c.c) olur.

• Öncekileri Göster
    • Bende ki durumun aynısı sende de var demek ki. Bende diyordum sadece bana mı böyle oluyor diye. Kafamdaki sorununda cevabını vermiş oldun. Bir anda karşımda yaşadıklarımı yaşayan karşı cins birisi görür gibi oldum teşekkürler.

• önemli deyil ne mutlu bana

• fotoraf seninse bende senssiz yaşayamam

• ama daha güzelim o fotodan

• Öncekileri Göster
    • =) sagol

• arkadaşlik daveti atarsan mutlu olurum

• çok doğru.

• Hemen güncelleme yapıp bir soru sorar mısın, yoksa kaldırırlar bunu. Lütfen bir soru sor

• yaptım soru

• Öncekileri Göster
    • inş inş

• (:

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...